Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
İstanbul Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren Tufan tesisat firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiyenin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. 37 uzman personeli 15 adet servis aracı ile İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak lavabo tıkanıklıklarına çözüm sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri ?

 • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboların giderlerini tıkarlar.
 • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerinden bir diğeridir.
 • Bina yapılırken yani inşaat esnasında lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinizin daralması, içi tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde bir diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, evye de yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Aç Kullanmalı Mıyım ?

Lavabo giderlerdeki tortu ve tıkanıklığın son bulması, lavabodan suların geri taşmaması ve bir daha asla lavabonun tıkanmaması için satın aldığınız lavabo aç kimyasallarını kullanmak, boş yere para harcamaktan başka bir işe yaramayan gereksiz ürünlerdir.

Çünkü bu tür kimyasallar yemek artıklarını, tortu bağlamış gider borularını, kireçlenen pvc boruları açmak yerine tıkanıklığın daha da artmasına sebep olan gereksiz kimyevi ürünlerdir.

İçlerinde bulunan asit, lavabo pimaş borularını yani lavabo sifonlarını bir kaç kullanımda eriterek kullanılmaz hale getirirler, lavabo aç kimyasalları su ile reaksiyona girdiğinde son derece ısı oluştururlar, hatta lavabo sifonları o kadar ısınır ki, elle tutulmaz hale gelir, elbette lavabo sifonlarının da bir ısıya karşı dayanıklılık gücü vardır, elle tutulmayacak kadar ısı veren bu lavabo aç kimyasallarını kullanmanız sonucu tüm tesisat borularınız erir hatta bazı ek yerlerindeki plastik contaları da eriterek su sızıntısına sebebiyet verebilir, size daha fazla masraf açar.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır ?

 • Lavabonuz tıkandığında ilk görülen, lavabodaki suların çok geç gitmesidir, hatta musluğu kullandığınız da, gider boruları gerekli tahliyeyi yapamadığı için lavabo taşma yapar.
 • Bir diğer sorun ise, mutfak da kullanılan çamaşır makineleri yada bulaşık makineleri lavabonuzun aynı giderine bağlıdır, yani atıklar aynı kanal hattı üzerinden ilerler, mutfak ana gider hatlarında bir tıkanıklık söz konusu ise, hem bulaşık makinesi atık suyu tahliye edemez hemde lavabonuz tıkanır ve taşma yapar.
 • Alt kattaki komşunuzun sizin daireden alt kata su sızdığını tavanında su izleri olduğunu söylüyor ise, mutlak suretle gider tıkanıklığı ile ilgili bir sorundan meydana geldiği apaçık ortadadır. Mutfak gider boruları uzun süre tıkalı kalırsa, en ince noktadan sızmaya, contaları patlatmaya ve gider hatlarına zarar verdiğinden alt kata su kaçağı gibi daha vahim durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açmak İçin Kullanılan Yanlış Yöntemler

 • Kolanın içerisinde bulundurduğu asitle lavabo açılır diye söz konusu kola ile lavabonuzu açamazsınız. Yapışkan dokusu ile kola tıkanıklığın biraz daha artmasına sebep olmaktadır.
 • Lavabo açıcı kullanarak da lavabo giderlerinizi tam anlamıyla açamazsınız, içerisinde bulundurduğu asit, lavabo sifonlarını eritir, en yakın conta dan başlayarak tüm plastik contalara zarar veren ve işe yaramayan yöntemlerdendir.
 • Tesisatçı sorunsalı, lavabo tıkanıklığı açma için çağırdığınız su tesisatçısı, elindeki cihazla kısa sürede lavabonuzu açarak, giderin tamamen açıldığını bir daha tıkanmayacağını hatta musluğu açarak suların rahatlıkla giderden gittiğini anlatır, ancak sorunu tespit etmeden sadece tıkanıklık açma çabası sizin için kısa süre sonra aynı kabusu yeniden yaşamanıza neden olacaktır, çünkü kamera ile lavabo giderleri görüntülenmesi raporlanması neden tıkanmış, tekrar tıkanacak mı, gidere ne atılmış da tıkanmış, gider de daralma mı var yoksa gider borularında bir çöküntü mü var tek tek hepsi kontrol edilerek sizlere bilgi verilmesi gerekir, bu sebeple tesisatçı taleplerinizde kameralı lavabo açan tesisatçı yada firma şeklinde arama yaparak uygun tesisat firmasını çağırmanız avantajınıza olacaktır.
 • Lavabo açma teli diğer adı gider açma teli ile lavabolarınızı açmak isteyebilirsiz, sadece evye üzerinde görünen delik de bir tıkanıklık varsa lavabo açma teli işe yarayabilir ancak tıkanıklık genelde ana hat giderlerinde olduğu için lavabo açma teli bir işe yaramayacaktır.
 • Lavabo sifonu değiştirmek isteyebilirsiniz, tıkanıklığın lavabo sifonu içerisinde olduğunu düşünmeniz gayet normal ancak lavabo evye sifonunuzu ana hat dan çıkararak içinde bir tıkanıklık var mı test edebilirsiniz. Lavabo sifonları kullanıldıkça siyahlaşmaya matlaşmaya başlayabilir bu sizi yanıltmasın, lavabo sifonlarınız zamanla siyahlaşabilir, bu siyah renk sifonun tıkalı olduğu anlamına çoğu zaman gelmez.
 • Lavabo açma sustası ile lavabo açma, elbette tesisat firmalarının kullandığı, robotun ucuna bağladığı çelik helozon yaylardır, bu robot cihazlara takılan sustalar kullanılmadan önce kamera ile giderler kontrol edilmesi gerekir

Doğal Yöntemlerle Lavabo Nasıl Açılır ?

 • Sirke karbonat karışımı ile lavabo açma yöntemi, elbette en sık yaşanan sorunlardan biride lavabo tıkanıklığıdır, sirke kendi başına doğal asit barındırır, korbanatla bir araya geldiğinde bir tıkanıklık açma çözümleyicisi gibi görünebilir, elbette uygulayabilirsiniz ancak çoğu zaman işe yaramamıştır. 1 şişe sirkeyi 1 paket karbonatla beraber bir sürahiye boşaltın karıştırın sonrasında lavaboya dökerek sonucu izleyin.
 • Sirke ve tuz karışımı lavabo açma yöntemi, lavabolarda oluşan çok basit tıkanıklıklarda işe yaramıştır, 1 şişe sirke ile 4 yemek kaşığı tuzu bir sürahiye karıştırın sonra lavabonuza dökerek sonucu izleyin.
 • Pompa ile lavabo açma yöntemi, en çok izlenen yoldur, lavabo tıkanıklığında işe yaramaktadır, evye gider borularında bir tıkanıklık var ise çözüm sağlayabilirsiniz, pompayı evye giderine bastırın ve yukarı doğru hareket ettirin bu işlemi 5-10 kere deneyin, sonuç başarılı olabilir, ancak belirtmek gerekir ki basit tıkanıklıklarda bu sorun çözüm sağlamaktadır.

Lavabo açma cihazlarımız ve kameralarımız ile lavabo tıkanıklıklarını açıyoruz, ev, işyeri, mutfak ve banyo lavabo giderlerine zarar vermeden, İstanbul’un tüm ilçelerine servis. Bknz : lavabo tıkanıklığı açma fiyatları

Kesin Sonuç İçin Lavabo Tıkanıklığı Açma Firması

Değerli müşterilerimiz, lavabo tıkanıklığı, her gün 50-70 üzeri müşterimize verdiğimiz profesyonel hizmetlerdendir. Lavabo açma teli, pompa ile lavabo açma, karbonat sirke tuz ile lavabo açma, lavabo aç gibi kimyasallarla lavabo açma gibi çözümler sadece zaman kaybı ve enerji kaybıdır.

Lavabo tıkanıklığı için mutlaka kameralı lavabo açıcı firma dan destek almanız önemle bilmenizi istediğimiz bir husustur. Tıkalı lavabo giderleri açma için

tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanan lavabo nasıl açılır, lavabo açma teli, lavabo tıkandı su gitmiyor, tıkanan lavabo nasıl açılır video, tıkalı banyo gideri nasıl açılır, limon tuzu ile lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açma fiyatları gibi bir çok konuda size bilgi verdik, ancak tıkalı lavabo gideri için mutlaka tesisat firmamız dan destek almanız gerekir, profesyonel destek, tıkanıklık sorunlarınıza kesin çözüm için tufan tesisat firmamızın çözümlerinizden faydalanmanız gerekir.

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyata lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan kurumsal tıkanıklık açma firmasıdır. Firmamızı hafta sonu dahil tüm günler arayabilirsiniz.

Cihazla Tıkanıklık Açma Videomuz

Benzer sorunlar : lavabo tıkandı, tıkanan lavaboyu açma, istanbul lavabo açma firmaları, robotla lavabo açan firmalar, lavabo borusu açma, lavabo gideri açma, tıkanan lavabo açma, kameralı lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açan firmalar, kırmadan lavabo açma, mutfak gideri açma, mutfak lavabosu açma, banyo lavabo tıkanıklığı açma

Yorumlar (16)

 1. 9 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  lavabo kullanıldığında çamaşır makinesi gideri taşma yapıyor su taşıyor istanbul bahçeşehir 2. etapa servisiniz bulunuyor mu ?

 2. tıkalı lavabo soru için tarif ettiğiniz sirke, soda, pompa, tel herşeyi denedim ama sadece bir kere açılıyor sonra tekrar tıkanıyor, lavabo aç denedim yine açılmadı, ana giderde bir sorun bence, kamera ile baktırmak robot cihazınız ile açtırmak istiyorum, alt kat komşumda da lavabosu tıkanmış durumda geldiğinizde ona da bakmanız gerekecek, esenyurt pınar mahallesine servis istiyoruz

 3. 5 Temmuz 2017
  (Cevapla)

  merhaba lavabo açma teli ile lavaboyu açıyorum ama aynı şekilde 1 gün sonra yine tıkanıyor denemediğim çözüm yolu kalmadı, robotla ve kamera ile baktırmak istiyorum, lavabo tıkanıklığı sorunu yüüznden bulaşık yıkayamıyorum, saatlerce lavabodaki suların gitmesini bekliyorum, çok zaman alıyor, ümraniye esenevler semtine servis istiyorum.

 4. 20 Haziran 2017
  (Cevapla)

  Lavabo açma kullandım ama olmadı, benim lavabom her gün tıkanıyor taşma yapıyor, alt komşumdada aynı sorun var onun da lavabosu tıkanıyor, tıkanan lavabolar için kimyasal denedim olmadı telle açmayı denedim yine olmadı, robotla açtırmak gerekiyormuş, komuşuları rahatsız etmeden çok ses yapmadan lavabomu açtırmak istiyorum.

 5. 15 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  tıkanan lavabo nasıl açılıyor, robot ve kamerayla tıkanıklığı açtırmak ve sorunun tam olarak ne yüzden olduğunu bilmek istiyoruz, profesyonel bir firmanın gelip kontrol etmesini istiyoruz, İstanbul avcılar yada beylikdüzü ilçelerine gelip hizmet veriyo rmusunuz ?

 6. 14 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  merhaba, lavabolar sürekli tıkanıyor, lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir, telefon numaramı bırakıyorum dönüş yapmanızı bekliyorum teşekkürler

 7. 11 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Lavabo aç kullanarak lavabo açmaya çalıştım ama daha da tıkandı, eskiden su az az giderdi şimdi ise hiç gitmiyor, lavabo altındaki bosuyu söktüm orda bir tıkanma olmuyor ana gider de bir sıkıntı var, bu konuda nasıl yardımcı olursunuz, hafta sonları çalışıyormusunuz ve bu hizmetin ücreti nedir ?

 8. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Lavabo giderinde kısmi tıkanıklık var.Lavabo giderinden pis su geri geliyor. Lavabo pis su borusunun takılı olduğu yerden sızıntı şeklinde tezgahın altına akıyor. Elinizdeki cihaz bu tıkanıklığı kırmadan tespit edip, açabilir mi?

 9. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Lavabolarımda sık sık tıkanıklık meydana geliyor. Özellikle mutfak lavabosunu her kullanımda ince tel ile açmak zorunda kalıyorum. Her iki lavabo tıkanıklığı tespiti ve bu tıkanıklığın giderilmesi ne kadar sürer? Ayrıca bu işlem sırasında herhangi kırma ve tadilat işi oluyor mu?

 10. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Mutfak lavabosunda süzgeç kullanıyorum fakat yine de arada tıkanıyor, ince tel yardımı ile hergün tıkanıklığı açıyorum. Tamamen açılmadığı için lavabo tekrar tıkanıyor. Etraf dağılmadan tıkanıklığı açmak mümkün mü?

 11. 31 Ocak 2017
  (Cevapla)

  Bulaşık makinesini kullandığımda lavabo taşıyor, lavabo aç kullandığımda halde bir çözüm yolu bulamadım, acaba gider hatlarında bir tıkanıklık mı var yardımcı olur musunuz.

 12. 9 Ocak 2017
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Duşakabin giderinde tıkanıklık meydana geldi. Tıkanıklığı açmak için kimyasal lavabo aç kullansam zarar verir mi? Mutfak lavabosunda da zamana zaman kullanıyorum, bu gider borularına zarar verir mi? İyi günler, kolay gelsin.

 13. 24 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Mutfak lavabosu normalde tıkalı değil bulaşıkları yıkarken yağlı yemek atıkları ile birlikte lavabo tıkanıyor. Her defasında ince tel ile tıkanıklığı açıyoruz. Suyu açtığımızda normal giderde sıkıntı gözükmüyor. Fakat kesin çözümü nedir? Ne yapmalıyım?
  Şimdiden teşekkürler…

 14. 23 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Mutfak lavabosu normalde tıkalı değil fakat bulaşıkları yıkarken yağlı yemek atıkları ile birlikte lavabo tıkanıyor. Her defasında ince tel ile tıkanıklığı açıyoruz. Fakat kesin çözümü nedir? Ne yapmalıyım?
  Şimdiden teşekkürler…

 15. 23 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Suyu fazla açtığımda mutfak lavabosu giderinden pis su geri gelmektedir. Bunun sebebi lavabo tıkanıklığı mıdır yoksa pimaş işçiliğindeki hatadan mıdır? Kolay gelsin…

 16. 11 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Mutfak lavabosunda süzgeç kullanmama rağmen sık sık lavabo tıkanıyordu. Kimyasal lavabo açıcılar ise kısmen tıkanıklığı açtığı için kısa sürede tekrar lavabo tıkanıklığı meydana geliyor. En yakın tesisatçıyı çağırdık çalışma esnasında mutfak altüst oldu. Bu bize ders oldu. Bu konuda işin ustası tufan tesisat ile çalıştık ve çok memnun kaldık. Profesyonel güler yüzlü ekip, bilgisayarlı ekipmanlarla bu konuda alanında son derece başarılı bir firma. Herkse tavsiye ederim. İyi günlerYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X