İstenilen Hizmet
Tıkalı boru açma
Hizmet Süresi
45 Dakika
Fiyat Farkı
Yok
İşlem Garantisi
%90
Size özel teklifimiz var hemen bizi arayın.
Size özel teklifimiz için kalan süre 30:00
Size en yakın servisi hemen aramak için hizmet almak istediğiniz konumu seçin:

Lavabo Tıkanıklığı Açma %90 Çözüm

Yazı boyutunu değiştirmek için kaydırın veya üstüne tıklayın.
Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren Tufan tesisat firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiye’nin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. 42 uzman personeli 20 adet servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak lavabo tıkanıklıklarına çözüm bulabilirsiniz.
istanbul kırmadan robotla lavabo açma
kameralı lavabo tıkanıklığı açma
kameralı robotla lavabo açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolar, tıkanıklığın en fazla yaşandığı yerlerdir. Lavabo tıkandığında lavabo açıcı kullanmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Çünkü lavaboya döktüğünüz kimyasallar contaların erimesine ve bu nedenle su sızmasına neden olmaktadır. Firmamız robotlu ve kameralı sistem kullanarak tıkalı olan lavabo giderini açmakta ve açtıktan sonra kamerayla görüntüleme hizmetini vermektedir.

Lavabo tıkanıklığını açamazsak sizden ücret talep etmiyoruz!

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri

lavabo neden tıkanır
lavabonun tıkanma sebepleri
 • Lavabolara dökülen yemek yağları tıkanıklığa neden olur,
 • Demlenmiş çay artıkları lavaboyu tıkayabilir,
 • Binanın tesisatları yeni döşenirken lavabo giderlerine harç ve moloz düşerse boruyu tıkayabilir,
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinin daralması, tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, lavaboda yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tıkanıklık açmak için evinizde deneyebileceğiniz sınırlı sayıda lavabo açma teknikleri bulunmaktadır. Çoğunlukla tıkanıklığın yakın mesafelerinde aşağıda yazdığımız yöntemler etkili olabilmektedir. Sorunsuz ve masrafsız bir şekilde lavabo açma hizmeti için bizden yardım isteyebilirsiniz.

 • Lavabo açma pompası kullanarak basınç uygulayarak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz.
 • Lavabo giderine bağlı olan hortumu çıkartıp sivri bir alet kullanarak, kısa mesafe tıkanıklarını açabilirsiniz.
 • Tazyikli hortum kullanarak ufak çaplı basit tıkanıklıkları açabilirsiniz.

Kırmadan Robotla Mutfak Tıkanıklığı Açma

Lavaboların tıkanmasını önlemek için dikkatli kullanım gerekir. Mutfak giderlerinin tıkanmasına neden olan döktüğümüz yemek yağlarıdır. Yemek yağları zamanla boru içerisine yapışarak borunun akışkanlığını engellemektedir. Boru genişliği daraldığı zaman ise tıkanıklık oluşur ve mutfaktan su geri gelmeye başlar.

Tıkalı olan mutfak giderlerine, kamera ve robotlu sistemler ile müdahale gerçekleştirerek tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırırız. Ustalarımız kamerayla görüntüleme sonucunda boru içerisinde tıkanmaya sebep olan kalıntı veya madde varsa sizlere gösterir ve sorunlara göre çözümler üretilir.

lavabo açan tesisatçı istanbul
lavabo tıkanıklığı açma firması

Kameralı Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılan sıvılar veya lavabo açıcı pompalarla saatlerce uğraşarak tıkanıklığı açmaya çalışmak eskide kaldı. Yeni nesil lavabo açma yöntemlerinden birisi olan kameralı sistemler, tıkalı olan hattın içerisini görmemize imkan sunar. Lavabo borusunu kamerayla görüntülemek bize ne gibi fayda sağlayabilir ki? diye merak ettiyseniz cevaplayalım.

Tıkanıklığın oluşması kullanım hatasından olsa bile, bazı durumlarda yapılan işçilik hataları da lavabo tıkanıklığına neden olabilmektedir. Boru içerisi kamerayla görüntülendikten sonra eğimsizlik, boru çapı daralması, inşaat çöküntüsü veya diğer sorunlar var ise ustalarımız tarafından sizlere gösterilir ve kalıcı çözümler için yapılması gereken işlemler size sunulur.

Lavabo Açıcı Kullanılmalı Mı?

Lavabo gideri tıkandığında hepimizin aklına ilk gelecek yöntem lavabo açıcı kullanmaktır. Fiyatının ucuz olması ve tıkanıklığı açması nedeniyle tercih edilir olmuştur. Lavabo açıcıların tıkanıklığı açmadığını söylemek yanlış olur. Borunun yakınlarında biriken atıklar lavabo açıcının içerisinde bulunan asit sayesinde eritilerek açılabilir.

lavabo açan tesisatçı istanbul

Lavabo açıcının zararları ise saymakla bitmez. Borunun içerisinde kalıp haline gelerek boruyu tekrar tıkayabilir, boruların contalarını eriterek su sızmasına neden olur, boruların dayanıklılığını etkiler kırılıp çatlamasına kolaylaştırır. Bu nedenle lavabo açıcı kullanmak son derece yanlış olur, beraberinde birçok masraf çıkabilmektedir.

Kimyasallar lavabonun borusuna zarar verir mi?

istanbul kırmadan robotla lavabo açma
kameralı lavabo tıkanıklığı açma

Kalitesiz lavabo açıcıların kullanılması lavabonuzda leke kalmasına neden olabilir. Kimyasal sıvıların kullanılması boruları olumsuz etkiler ve bu nedenden ötürü tesisatın ömrü kısalır. Kimyasal lavabo açıcılar, asit içerdiğinden dolayı boruyu eriterek kırılmasını ve çatlaklık oluşmasını kolaylaştırır. Kimyasal sıvılar asit içerdiği için borunun conta aralarının açılmasına ve su sızıntılarına neden olur.

(Lavabo Tıkanıklığı Açma) videomuzu İzleyin.

Tıkalı olan lavabolardaki tıkanma sorununu gidermek için tesisatın kırılıp yenilenmesine ihtiyaç yoktur. Robot ve kamera ile kısa sürede tıkalı olan lavabolarınız açılabilmektedir.
Tufan Tesisat, kırmadan lavabo tıkanıklığı açan deneyimli ustalara sahiptir. Borulara müdahale edildikten sonra tıkanıklığın sebeplerini tespit edebilmek için kameralı sistemler kullanılır. Bu sayede boru içerisinde tıkanıklığa sebep olan cisimler ve artık maddeler görüntülenir.
Lavabo tıkanıklığı açmak için firmamız en son teknoloji cihazları kullanmaktadır. Lavabo tıkanıklığında %99’a yakın olumlu sonuçlar almaktayız. Tıkanıklığın robotla açılmaması durumunda kamerayla lavabo tesisatı görüntülenir ve alınacak ödemenin yarısı sizden talep edilir.

Lavabo Gideri Açma Fiyatları

Robot makineyle lavabo tıkanıklığı açmak geçen yıllara göre en ucuz çözüm yolu olmaktadır. Eskiden tesisatın kırılıp yenilenmesiyle çözümler uygulanırken, şimdi ise 30 dakika ile 45 dakika içerisinde sorunsuzca lavabolarınız açılmaktadır.

En uygun lavabo tıkanıklığı teklifleri için firmamızla iletişime geçin!

Bu içerik şu sorguları cevaplandırır; lavabodan su geri geliyor, lavabo tıkandı su gitmiyor, lavabo suyu yavaş çekiyor, lavabodan dökülen suyun geri taşması, lavabo açma fiyatları

Hizmetlerimiz

su kaçak tespiti onarımı
Su Kaçak Tespiti ve Onarımı
Kırmadan dökmeden son teknoloji su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarını tespit ediyoruz.
kameralı su kaçak tespiti
Kameralı Su Kaçak Tespiti
Kameralı su kaçak tespit cihazları ile pis su gider borularındaki kaçakları tespit ediyoruz.
kanal açma robotu
Robotla Tıkalı Pimaş Boru Açma
Kırmadan ve Dökmeden tıkanıklık açma robotlarımız ile pimaş gider tıkanıklıklarını açıyoruz.
kombi petek temizleme
Kombi ve Petek Temizleme
Kombi bakımı ve peteklerin makineli son teknoloji sistemler ile temizlik işlemlerini yapıyoruz.
klozet musluk montajı
Klozet / Musluk Montajı
Klozet montajı,lavabo montajı, klozet iç takım montajı hizmeti.
basınç düşürücü montajı
Basınç Düşürücü Montajı
Konut ve iş yerlerinize basınç düşürücü regülatör montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, %80,00)
Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?

Yorumlar (18)

 • Gökhan Aydın

  02/11/2019,20:28

  Bugün saat 19:00’da tufan tesisat tarafından gelip lavabomu açtılar.
  İşlerini gayet çok iyi ve mükemmel yapiyorlar.
  Lavabodaki tıkanıklık sorunu kamera ile tesbit ederek ne yapmamız gerektiğini gayet çok güzel anlatıp söyledi !
  Herkese öneriyorum ve bir sorunla karşılaştığımda artık tufan tesisatı çağırıcam.

 • Kerim YILMAZ

  25/03/2019,19:18

  Işlerini mükemmel yapıyorlar yaklaşık 20 dk içinde tıkanıklık sorunlarını hallettiler..tavsiyem kesinlikle lavabo acicilarini kullanmayin çünkü su gideri borusunun erimesine neden oluyor bu durum ileride size çok büyük masraflar açabilir..isini profesyonelce yapan bu arkadaşları aramaktan cekinmeyin pişman olmazsınız…

 • Baran Türkkaan

  09/07/2017,17:18

  lavabo kullanıldığında çamaşır makinesi gideri taşma yapıyor su taşıyor istanbul bahçeşehir 2. etapa servisiniz bulunuyor mu ?

 • Buse Oğuz Ermiş

  05/07/2017,18:08

  tıkalı lavabo soru için tarif ettiğiniz sirke, soda, pompa, tel herşeyi denedim ama sadece bir kere açılıyor sonra tekrar tıkanıyor, lavabo aç denedim yine açılmadı, ana giderde bir sorun bence, kamera ile baktırmak robot cihazınız ile açtırmak istiyorum, alt kat komşumda da lavabosu tıkanmış durumda geldiğinizde ona da bakmanız gerekecek, esenyurt pınar mahallesine servis istiyoruz

 • Fethiye tuna

  05/07/2017,18:01

  merhaba lavabo açma teli ile lavaboyu açıyorum ama aynı şekilde 1 gün sonra yine tıkanıyor denemediğim çözüm yolu kalmadı, robotla ve kamera ile baktırmak istiyorum, lavabo tıkanıklığı sorunu yüüznden bulaşık yıkayamıyorum, saatlerce lavabodaki suların gitmesini bekliyorum, çok zaman alıyor, ümraniye esenevler semtine servis istiyorum.

 • Sevim Yılmaz

  20/06/2017,18:34

  Lavabo açma kullandım ama olmadı, benim lavabom her gün tıkanıyor taşma yapıyor, alt komşumdada aynı sorun var onun da lavabosu tıkanıyor, tıkanan lavabolar için kimyasal denedim olmadı telle açmayı denedim yine olmadı, robotla açtırmak gerekiyormuş, komuşuları rahatsız etmeden çok ses yapmadan lavabomu açtırmak istiyorum.

 • Nergiz Trabzonlu

  15/05/2017,22:59

  tıkanan lavabo nasıl açılıyor, robot ve kamerayla tıkanıklığı açtırmak ve sorunun tam olarak ne yüzden olduğunu bilmek istiyoruz, profesyonel bir firmanın gelip kontrol etmesini istiyoruz, İstanbul avcılar yada beylikdüzü ilçelerine gelip hizmet veriyo rmusunuz ?

 • Kahraman İnce

  14/05/2017,22:17

  merhaba, lavabolar sürekli tıkanıyor, lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir, telefon numaramı bırakıyorum dönüş yapmanızı bekliyorum teşekkürler

 • Semra Parlak

  11/05/2017,17:55

  Lavabo aç kullanarak lavabo açmaya çalıştım ama daha da tıkandı, eskiden su az az giderdi şimdi ise hiç gitmiyor, lavabo altındaki bosuyu söktüm orda bir tıkanma olmuyor ana gider de bir sıkıntı var, bu konuda nasıl yardımcı olursunuz, hafta sonları çalışıyormusunuz ve bu hizmetin ücreti nedir ?

 • Cumali Yurt

  06/05/2017,00:06

  Lavabo giderinde kısmi tıkanıklık var.Lavabo giderinden pis su geri geliyor. Lavabo pis su borusunun takılı olduğu yerden sızıntı şeklinde tezgahın altına akıyor. Elinizdeki cihaz bu tıkanıklığı kırmadan tespit edip, açabilir mi?

 • Bernude Atalay

  06/05/2017,00:06

  Lavabolarımda sık sık tıkanıklık meydana geliyor. Özellikle mutfak lavabosunu her kullanımda ince tel ile açmak zorunda kalıyorum. Her iki lavabo tıkanıklığı tespiti ve bu tıkanıklığın giderilmesi ne kadar sürer? Ayrıca bu işlem sırasında herhangi kırma ve tadilat işi oluyor mu?

 • Sezai İrem

  06/05/2017,00:04

  Mutfak lavabosunda süzgeç kullanıyorum fakat yine de arada tıkanıyor, ince tel yardımı ile hergün tıkanıklığı açıyorum. Tamamen açılmadığı için lavabo tekrar tıkanıyor. Etraf dağılmadan tıkanıklığı açmak mümkün mü?

 • Sema Yılmaz

  31/01/2017,03:15

  Bulaşık makinesini kullandığımda lavabo taşıyor, lavabo aç kullandığımda halde bir çözüm yolu bulamadım, acaba gider hatlarında bir tıkanıklık mı var yardımcı olur musunuz.

 • Neriman Ocak

  09/01/2017,16:46

  Merhaba,
  Duşakabin giderinde tıkanıklık meydana geldi. Tıkanıklığı açmak için kimyasal lavabo aç kullansam zarar verir mi? Mutfak lavabosunda da zamana zaman kullanıyorum, bu gider borularına zarar verir mi? İyi günler, kolay gelsin.

 • Fatma Akyüz

  24/12/2016,09:39

  Merhaba,
  Mutfak lavabosu normalde tıkalı değil bulaşıkları yıkarken yağlı yemek atıkları ile birlikte lavabo tıkanıyor. Her defasında ince tel ile tıkanıklığı açıyoruz. Suyu açtığımızda normal giderde sıkıntı gözükmüyor. Fakat kesin çözümü nedir? Ne yapmalıyım?
  Şimdiden teşekkürler…

 • Kübra Seçkin

  23/12/2016,19:53

  Merhaba,
  Mutfak lavabosu normalde tıkalı değil fakat bulaşıkları yıkarken yağlı yemek atıkları ile birlikte lavabo tıkanıyor. Her defasında ince tel ile tıkanıklığı açıyoruz. Fakat kesin çözümü nedir? Ne yapmalıyım?
  Şimdiden teşekkürler…

 • Çiğdem Aydın

  23/12/2016,17:43

  Merhaba,
  Suyu fazla açtığımda mutfak lavabosu giderinden pis su geri gelmektedir. Bunun sebebi lavabo tıkanıklığı mıdır yoksa pimaş işçiliğindeki hatadan mıdır? Kolay gelsin…

 • Sevinç Arslan

  11/12/2016,16:35

  Merhaba,
  Mutfak lavabosunda süzgeç kullanmama rağmen sık sık lavabo tıkanıyordu. Kimyasal lavabo açıcılar ise kısmen tıkanıklığı açtığı için kısa sürede tekrar lavabo tıkanıklığı meydana geliyor. En yakın tesisatçıyı çağırdık çalışma esnasında mutfak altüst oldu. Bu bize ders oldu. Bu konuda işin ustası tufan tesisat ile çalıştık ve çok memnun kaldık. Profesyonel güler yüzlü ekip, bilgisayarlı ekipmanlarla bu konuda alanında son derece başarılı bir firma. Herkse tavsiye ederim. İyi günlerYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.