Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Koku tespiti en çok tuvalet ve banyolardan kaynaklanır, çoğu zamanda apartman boşluklarından gelebilmektedir. Kötü kokular, evlerde sadece nahoş koku oluşturması dışında sağlığı etkileyecek düzeyde etkide oluşturabilir. Solunan bu kokular ileride hastalıkları da beraberinde getirir.

borudan gelen kokular nasıl belirlenir
cihazla koku tespiti

Bu tür pis kokuların hatta lağım kokularının uzak tutulması, yok edilmesi için öncelikle tespit edilmesi, nereden geldiğinin bulunması, geldiği yerdeki arızanın tespiti ve onarımı çözümü için izlenecek en önemli yoldur.

Neden Tuvalet, Banyo ve Lavabo gibi Alanlardan Kötü Koku Gelir?

 • Yanlış bağlanmış tesisat boruları
 • Alaturka tuvalet taşı kenarlarında oluşan boşluk sebebiyle
 • Bağlantı ekipmanlarında kırılma, çatlama oluşması
 • Gider hatlarındaki bazı boruların yerinden çıkması
 • Balkon su giderinde yani yer süzgeçlerinde yetersiz su bulunması
 • Klozet es borusunun yanlış bağlantısından oluşan kokular
 • Lavabo es borularının yanlış bağlanmasından ötürü oluşan kokular
 • Atık su tesisatı tıkanmasından sebep oluşan kokular
 • Gider hatlarında çökme dediğimiz, tesisat hattının aktif olarak çalışmaması
 • Yer süzgeçlerinde yeteri kadar su bulunmaması
 • Kanalizasyon tıkanıklığı sebebiyle oluşan kokular dan meydana gelmektedir.

Kötü Kokuları Önleme Yöntemleri

koku giderici 1
koku giderici 1
koku giderici 1

Tuvaletlerde meydana gelen pis kokular için öncelikle marketlerden aldığınız koku gidericileri deneyebilirsiniz. Koku giderici kullandığınız halde kokular devam ediyorsa, firmamızdan destek almanın vakti gelmiş demektir.

Cihazla Koku Tespiti

Tufan tesisat firmamız, kötü kokulara maruz kalan alanlarda, kokunun tespit edilebilmesi için cihazlar kullanır, bu cihazlar sayesinde kokuyu oluşturan bölgenin tespiti için herhangi bir kırma dökme gibi bir işlem yapılmaz.

Koku tespit cihazları kokunun birden fazla yerden gelmesi durumunda tek tek noktasal çözüm oluşturur. Kokular bilindiği gibi görünmez bir yapıdadır ancak cihazlarımız sayesinde kokunun bulunabilmesi için kokunun oluşturduğu gazları görünür hale getirerek, tespit ederiz.

Koku tespiti çalışmaları sona erdiğinde, yani kokunun nereden kaynaklandığını bulduğumuzda, onarım ekibimiz kokuya sebep olan alanda ufak çaplı operasyon yaparlar, örneğin bir pimaş borusu çatlağından oluşan bir kokuysa pimaş borularını değiştirebiliriz, yada tuvalet taşlarının arasından gelen bir kokuysa, tuvalet taşı kenarlarında bir onarım gerçekleştiririz.

cihazla pis koku tespiti
tuvalet kokusu nasıl beirlenir

Tufan tesisatı arayarak kötü kokulardan kurtulun, koku tespiti uzmanlarımız, tertemiz üniformaları ve profesyonel ekipman ve cihazları ile sizlere çözümler üretir. Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde koku tespit çalışması yapmaktadır. Sizde tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarda kötü kokulara maruz kalıyorsanız bizi arayarak bu sorunlardan kurtulun.

Benzer sorunlar: evde lağım kokuyor, tuvaletten koku geliyor, lavabo gideri kokuyor, tuvalet kokusu nasıl giderilir, tuvaletten gelen kötü koku, lağım kokusu pratik çözüm, lavabo borularından koku geliyor, koku tespiti, lavabo kokusu için ne yapmalı, tuvalet neden kokar, tuvalet kokusu, tuvalet kötü kokuyor, tuvaletten gelen lağım kokusu nasıl giderilir, tuvalet lağım kokusu var, tuvalet gideri kokuyor, tuvalet kokusu için pratik çözüm

Benzer Yazılar

Yorumlar (8)

 • Ahmet Öz

  15/05/2017,23:06

  Tuvalet kokusu nasıl bulunur, her gün bu koku ile yaşanmaz, evin içi lağım gibi kokuyor tüm odalarda bu koku duyuluyor, kötü kokuları nasıl tespit ediliyor açıklarsanız sevinirim. tuvalet ve lavabo gider kokusu için parfun esans herşeyi denedik ama kalıcı bir çözüm olmuyor, gerekli hizmeti almak istiyoruz, maltepe ve pendik ilçelerine servisiniz var mıdır ?

 • Sevilay Güneş

  15/05/2017,22:55

  tuvaletten gelen lağım kokusu için ne yapmak gerekiyor, tuvalette bir tıkanıklık olmadığı halde bu tür pis kokular geliyor, nedenini bulamıyoruz, tüm apartmanda aynı sorun var, lavabo dan da kötü kokular geliyor kötü koku tespitini nasıl yapıyorsunuz, tüm lavabo ve tuvalet kırılmadan kokunun yerini bulabiliyormusunuz. ?

 • Fatih Kazan

  15/05/2017,22:52

  Tuvaletten ağır lağım kokuları geliyor, tuvalet ve lavabo ve mutfak giderinden de kötü kokular geliyor, misafir geldiğinde mahçup oluyoruz, apartman boşluğun dada aynı kokular ara sırada geliyor, tam olarak kokunun sebebini bulmak için nasıl bir çalışma yapıyorsunuz, teşekkürler

 • Bahri Çiçek

  06/05/2017,00:29

  Lavabo ve tuvaletten lağım kokuları geliyor. Özellikle de rüzğarlı havalarda bu koku daha da artıyor. Her türlü temizlik ürününü denedim ama koku gitmiyor. Kötü kokunun nedeni ne olabilir? Kokuya kesin çözüm var mıdır?

 • Mehmet Yılmaz

  06/05/2017,00:28

  Merhaba,
  3 katta oturuyorum. Lavabo ve gider borularından kötü kokular geliyor. Her zaman temiz tutmama rağmen koku gitmiyor. Bununla ilgili sorunu kökünden çözecek bir çalışmanız varmıdır?

 • Bünyamin Okumuş

  06/05/2017,00:03

  Lavabo ve giderlerden lağım kokusu geliyor. Çamaşır suyu ve çeşitli temizlik ürünleriyle sık sık temizliyorum fakat pis koku bir türlü gitmiyor. Koku tespitini ve kokunun giderilme işlemini ortalama ne kadar süre içinde yapıyorsunuz?

 • Ayşe Balcı

  04/01/2017,22:42

  Merhaba
  Giriş katında oturuyorum. Çamaşır suyu ve çeşitli güzel kokulu temizlik ürünleri ile her yeri yıkayıp siliyorum. Buna rağmen mutfak lavabosu, banyo lavabosu ve giderlerden pis koku, lağım kokusu geliyor. Koku gelmemesi için her yeri kapakla kapatıyorum. Fakat lavabolar sık sık kullanılan yerler olduğu için her defasında kapatmak mümkün olmuyor. Giderler ve lavabolardan koku gelmemesi için ne yapabilirim? Tuvalet kokusunu, lağım kokusunu gideren bir çalışmanız varmıdır acaba…
  Kolay gelsin

 • Tülay Çağdaş

  23/12/2016,19:05

  Merhaba,
  Mutfak , banyo lavabosundan ve giderlerden zaman zaman pis koku geliyordu. Çeşitli koku giderici kullanmama rağmen özellikle rüzğarlı havalarda giderlerden çok kötü koku tüm evin içini kaplıyordu. Bu konuda internette çözüm ararken tufantesisat.com.tr ye rastladım. Verilen bilgiler oldukça güven verdi. Arayıp sorunu ilettim. Kokuya sebep olan sıkıntılar, tesisat döşemesinden kaynaklı sıkıntılar hepsi çözümlenmiş oldu. Profesyonel çalışmalarından dolayı tufan tesisatı kutluyorum. Mis kokulu günler diliyorumYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X