Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ?

Koku tespiti konusunda uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren Tufan tesisat, kameralı ve bilgisayar destekli koku tespiti cihazları ile etrafa zarar vermeden kötü kokuların yerini tespit etmektedir. 37 personeli ve 15 adet servis aracı ile İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet sağlamaktadır. Firmamızı hafta içi ve hafta sonu tüm günler arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Koku tespiti en çok tuvalet ve banyolardan kaynaklanır, çoğu zamanda apartman boşluklarından gelebilmektedir. Kötü kokular, evlerde sadece nahoş koku oluşturması dışında sağlığı etkileyecek düzeyde etkide oluşturabilir. Solunan bu kokular ileride yakalabilecek en kötü hastalıkları beraberinde getirir.

Bu tür pis kokuların hatta lağım kokularının uzak tutulması, yok edilmesi için öncelikle tespit edilmesi, nereden geldiğinin bulunması, geldiği yerde ki arızanın tespiti ve onarımı çözümü için izlenecek en önemli yoldur.

Neden Tuvalet, Banyo ve Lavabo gibi Alanlardan Kötü Koku Gelir ?

 • Yanlış bağlanmış tesisat boruları
 • Alaturka tuvalet taşı kenarlarında oluşan boşluk sebebiyle
 • Bağlantı ekipmanlarında kırılma, çatlama oluşması
 • Gider hatlarındaki bazı boruların yerinden çıkması
 • Balkon su giderinde yani yer süzgeçlerinde yetersiz su bulunması
 • Klozet es borusunun yanlış bağlantısından oluşan kokular
 • Lavabo es borularının yanlış bağlanmasından ötürü oluşan kokular
 • Atık su tesisatı tıkanmasından sebep oluşan kokular
 • Gider hatlarında çökme dediğimiz, tesisat hattının aktif olarak çalışmaması
 • Yer süzgeçlerinde yeteri kadar su bulunmaması
 • Kanalizasyon tıkanıklığı sebebiyle oluşan kokular dan meydana gelmektedir.

Tufan tesisat firmamız, kötü kokulara maruz kalan alanlarda, kokunun tespiti için cihazlar kullanır, bu cihazlar sayesinde kokuyu oluşturan bölgenin tespiti için herhangi bir kırma dökme gibi bir işlem yapılmaz.

Koku tespit cihazları kokunun birden fazla yerden gelmesi durumunda tek tek noktasal çözüm oluşturur. Kokular bilindiği gibi görünmez ancak cihazlarımız sayesinde kokunun bulunabilmesi için kokunun oluşturduğu gazları görünür hale getirerek, tespit ederiz.

kokutespiti

Koku tespit çalışmaları sona erdiğinde, yani kokunun nereden kaynaklandığını buludğumuzda, onarım ekibimiz kokuya sebep olan alanda ufak çaplı operasyon yaparlar, örneğin bir pimaş borusu çatlağından oluşan bir kokuysa pimaş borularını değiştirebiliriz, yada tuvalet taşlarının arasından gelen bir kokuysa, tuvalet taşı kenarlarında bir onarım gerçekleştiririz.

Tufan tesisat firmamızı arayarak kötü kokulardan kurtulun, koku tespiti uzmanlarımız, tertemiz üniformaları ve profesyonel ekipman ve cihazları ile sizlere çözümler üretir. Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde koku tespit çalışması yapmaktadır. Sizde tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarda kötü kokulara maruz kalıyorsanız bizi arayarak bu sorundan kurtulun.

Benzer sorunlar : evde lağım kokuyor, tuvaletten koku geliyor, lavabo gideri kokuyor, tuvalet kokusu nasıl giderilir, tuvaletten gelen kötü koku, lağım kokusu pratik çözüm, lavabo borularından koku geliyor, koku tespiti, lavabo kokusu için ne yapmalı, tuvalet neden kokar, tuvalet kokusu, tuvalet kötü kokuyor, tuvaletten gelen lağım kokusu nasıl giderilir, tuvalet lağım kokusu var, tuvalet gideri kokuyor, tuvalet kokusu için pratik çözüm

Yorumlar (8)

 1. 15 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Tuvalet kokusu nasıl bulunur, her gün bu koku ile yaşanmaz, evin içi lağım gibi kokuyor tüm odalarda bu koku duyuluyor, kötü kokuları nasıl tespit ediliyor açıklarsanız sevinirim. tuvalet ve lavabo gider kokusu için parfun esans herşeyi denedik ama kalıcı bir çözüm olmuyor, gerekli hizmeti almak istiyoruz, maltepe ve pendik ilçelerine servisiniz var mıdır ?

 2. 15 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  tuvaletten gelen lağım kokusu için ne yapmak gerekiyor, tuvalette bir tıkanıklık olmadığı halde bu tür pis kokular geliyor, nedenini bulamıyoruz, tüm apartmanda aynı sorun var, lavabo dan da kötü kokular geliyor kötü koku tespitini nasıl yapıyorsunuz, tüm lavabo ve tuvalet kırılmadan kokunun yerini bulabiliyormusunuz. ?

 3. 15 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Tuvaletten ağır lağım kokuları geliyor, tuvalet ve lavabo ve mutfak giderinden de kötü kokular geliyor, misafir geldiğinde mahçup oluyoruz, apartman boşluğun dada aynı kokular ara sırada geliyor, tam olarak kokunun sebebini bulmak için nasıl bir çalışma yapıyorsunuz, teşekkürler

 4. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Lavabo ve tuvaletten lağım kokuları geliyor. Özellikle de rüzğarlı havalarda bu koku daha da artıyor. Her türlü temizlik ürününü denedim ama koku gitmiyor. Kötü kokunun nedeni ne olabilir? Kokuya kesin çözüm var mıdır?

 5. 6 Mayıs 2017
  (Cevapla)

  Merhaba,
  3 katta oturuyorum. Lavabo ve gider borularından kötü kokular geliyor. Her zaman temiz tutmama rağmen koku gitmiyor. Bununla ilgili sorunu kökünden çözecek bir çalışmanız varmıdır?

 6. Lavabo ve giderlerden lağım kokusu geliyor. Çamaşır suyu ve çeşitli temizlik ürünleriyle sık sık temizliyorum fakat pis koku bir türlü gitmiyor. Koku tespitini ve kokunun giderilme işlemini ortalama ne kadar süre içinde yapıyorsunuz?

 7. 4 Ocak 2017
  (Cevapla)

  Merhaba
  Giriş katında oturuyorum. Çamaşır suyu ve çeşitli güzel kokulu temizlik ürünleri ile her yeri yıkayıp siliyorum. Buna rağmen mutfak lavabosu, banyo lavabosu ve giderlerden pis koku, lağım kokusu geliyor. Koku gelmemesi için her yeri kapakla kapatıyorum. Fakat lavabolar sık sık kullanılan yerler olduğu için her defasında kapatmak mümkün olmuyor. Giderler ve lavabolardan koku gelmemesi için ne yapabilirim? Tuvalet kokusunu, lağım kokusunu gideren bir çalışmanız varmıdır acaba…
  Kolay gelsin

 8. 23 Aralık 2016
  (Cevapla)

  Merhaba,
  Mutfak , banyo lavabosundan ve giderlerden zaman zaman pis koku geliyordu. Çeşitli koku giderici kullanmama rağmen özellikle rüzğarlı havalarda giderlerden çok kötü koku tüm evin içini kaplıyordu. Bu konuda internette çözüm ararken tufantesisat.com.tr ye rastladım. Verilen bilgiler oldukça güven verdi. Arayıp sorunu ilettim. Kokuya sebep olan sıkıntılar, tesisat döşemesinden kaynaklı sıkıntılar hepsi çözümlenmiş oldu. Profesyonel çalışmalarından dolayı tufan tesisatı kutluyorum. Mis kokulu günler diliyorumYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X