Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Bina Temelinden Su Çıkıyor

Her tesisat arızası kendi içinde farklı bir çıkış noktası gösterdiği gibi bina temelinden su çıkıyor şikayetinin de çeşitli nedenleri olabilir. Aslında çoğu arıza binanın yağım aşamasında uygulanan yanlışlar yüzünden aktif kullanımda kendini göstermektedir. Yani bina temeli atılırken, binanın etrafına üzeri yapısal olarak delikli drenaj boru hattının döşenmesi zorunlu bir uygulamadır. Bu uygulama temelde görülen ya da görülmeyen kaynak suyu gibi eylemlerin oluşmasında, su temele ulaşmadan drenaj boru hattına dolumu sağlanır ve oradan da bağlı olduğu rögara tahliye edilir. Böylece bina temeli hiçbir şekilde su almaz ve olası bir su kaçağı problemi önceden engellenmiş olur. Bina inşa edildikten sonra oluşan temelden su çıkma probleminde, drenaj borularının döşenmesi sonradan da mümkündür ancak oldukça yüksek maliyet içeren bir uygulama olduğundan sağlıklı bir çözüm üretmek adına temelden alt seviyede bir kuyu yapılabilir ve görülen su kuyuya dolumu sağlanıp, oradan da yine bağlantılı rögara tahliye edilebilir.

Bununla birlikte her türlü ihtimale karşı binalar pozitif ve negatif yönden kendini korumaya alması adına su yalıtımının güçlü olması gereklidir. Bir beton kendi başına suya karşı dayanma özelliği yoktur. Bu nedenle doğru bir uygulama ile güçlü su yalıtımı yapılması bina temelinden su çıkıyor sorununa tedbir olacağı gibi duvarlardan su çekme ihtimali de ortadan kaldırılmış olacaktır. Diğer bir problem ise şebeke boru hattında patlayan bir boru, bine temelinde ciddi ölçüde su görülmesine neden olabilir. Bunu anlayabilmenin en kolay yolu suyun şiddetini ve temizliğini kontrol etmektedir. Eğer yoğun ve temiz bir suysa gördüğünüz, bu şebeke suyu arızasının göstergesi olabilir. Bu durum İSKİ yetkili personeli tarafından çözülür ve sizlere bir sıkıntı oluşturulmaz. Ancak su pis ve yoğun bir koku yayıyorsa, buda kanalizasyon giderinde bir su kaçağı arızası olduğunun işaretçisi olabilir. Her ihtimalde de yapmanız gereken uzman bir firmanın personelinden yardım almak olmalıdır.

Temelde görülen su, acil şekilde önlemi alınmadığında oldukça tehlikeli bir durum oluşturabilir. Dolayısıyla bina temelinden su çıkıyor gibi sıkıntınız oluşursa, sizlere tavsiyemiz alanında en iyiler içinde yer alan Tufan Tesisat firmamız ile bağlantıya geçmek olacaktır. Şikayetinizi dinleyen uzman ekibimiz sizlere yapmanız gerekenler konusunda gelmeden öneride bulunacak ve arıza bildirdiğiniz gün içinde hızlıca yanınıza ulaşıp, sorunu incelemeye alacaktır. Kullandığı üstün teknik cihazlar sayesinde su kaçağı en kısa sürede tespit edilecek olup, aynı hızda onarım işlemine geçilecektir. Sizlere en sağlıklı sonuç verecek şekilde tadilat işlemlerinizi yapmakta ve yapılan işin kalitesini gösterip içinizin rahat etmesini sağlamak adına çalışmalarına 2 yıl süreli garanti verilmektedir. Tesisat arızalarında, beklenilenin çok dışında problemlerle karşılaşabileceğinizden dolayı, sektöründe kendini kanıtlamış bir firmayla çalışmayı seçmeniz yararınıza olacaktır. Günün her saatinde bizlere ulaşabilir ve ciddi sıkıntı içeren arızalarınızdan kurtulabilirsiniz.


Ülkemizde ne yazık ki son dönemler de en çok yaşanılan temel sorunların başında ise su kaçakları yer almaktadır. Su kaçaklarına karşı ise gerekli önlemler alınmaz ise sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalmanız da kaçınılmaz olacaktır. Gerekli önlemlerin alınmaması halinde ise bu durum sizi hem maddi açıdan hem de manevi anlamda fazlası ile zora sokmaya neden olacaktır.

Bina temellerinden çıkan gerek temiz gerekse de pis sular ortamlarınızın hijyenden uzak olmasına neden olacaktır. Üstelik ortaya çıkan pis sularda sağlığınızın olumsuz anlam da etkilenmesine de neden olacaktır. Bina temelinden su çıkıyor ve bu durumdan neler yapmam gerekiyor diyorsanız artık en iyi çözüm yöntemlerinden birisi de firmamızın yolunu tutmak olacaktır. İşte bu konuda gereken tüm hizmetleri de bir an önce ortaya koyarak sıkıntılarınızdan da kurtulmanıza yardımcı olan firmamız ile Binalarınızdan çıkan su problemlerinin de bir an önce ortadan kaldırılmasını sağlamış olacaksınız.

Gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduran firmamız son teknoloji cihazlar ile bina temelinden çıkan suların def edilmesine ve ortamın tekrardan eskisi gibi daha hijyenik olmasına da en iyi şekilde katkı sağlamaktadır. Üstelik bünyemizde bulunan deneyim sahibi çalışanlarımızda sizlere su kaçak konusunda gerekli tüm yardımı vermektedir. O halde hiç vakit kaybı yapmadan sizlerde gerekli tüm desteği alacağınız firmamıza başvurabilirsiniz.

Yorumlar (1)

  1. 30 Aralık 2016
    (Cevapla)

    İzmitte oturuyorum evim ters dubleks 4 yıllık bina 3 yıldır oturuyorum önceki yıllarda sadece rutubet vardı şimdi ise zeminden su geliyor yağnurlardan sonra oldu perişan olduk görüşüp konuşmak istiyorum sorunumu acil giderecek firma arıyorum ayrıca evimin kaskosu da var.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X