Bina Temelinden Su Çıkıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Her tesisat arızası kendi içinde farklı bir çıkış noktası gösterdiği gibi, bina temelinden su çıkıyor şikayetinin de çeşitli nedenleri olabilir. Bina temelinden su çıkmasının asıl sebebi temelin yapımı sırasında uygulanan işçilik hatalarından dolayı meydana gelmektedir.

binanın duvarından su sızması
binanın zemininden su çıkması

Bina Temelinden Su Çıkması

Bina temeli atılırken, binanın etrafına üzeri yapısal olarak delikli drenaj boru hattının döşenmesi zorunlu bir uygulamadır. Bu uygulama temelde görülen ya da görülmeyen kaynak suyu gibi eylemlerin oluşmasında, su temele ulaşmadan drenaj boru hattına dolumu sağlanır ve oradan da bağlı olduğu rögara tahliye edilir. Böylece bina temeli hiçbir şekilde su almaz ve olası bir su kaçağı problemi önceden engellenmiş olur. Bina inşa edildikten sonra oluşan temelden su çıkma problemlerinde, drenaj borularının döşenmesi sonradan mümkündür ancak oldukça yüksek maliyet içeren bir uygulama olduğundan sağlıklı bir çözüm üretmek adına temelden alt seviyede bir kuyu yapılabilir ve görülen su, kuyuya dolumu sağlanıp oradan bağlantılı rögara tahliye edilir.

Binanın zemininden su sızması gibi sorunlar için, her türlü ihtimale binaların pozitif ve negatif yönden kendini korumaya alması adına su yalıtımının güçlü olması gereklidir. Beton, kendi başına suya karşı dayanma özelliği yoktur. Bu nedenle doğru bir uygulama ile güçlü su yalıtımı yapılması bina temelinden su çıkıyor sorununa tedbir olacağı gibi duvarlardan su çekme ihtimali de ortadan kaldırılmış olacaktır. Diğer bir problem ise şebeke boru hattında patlayan bir boru, bine temelinde ciddi ölçüde su görülmesine neden olabilir. Bunu anlayabilmenin en kolay yolu suyun şiddetini ve temizliğini kontrol etmektedir. Eğer yoğun ve temiz bir suysa gördüğünüz, bu şebeke suyu arızasının göstergesi olabilir. Bu durum İSKİ yetkili personeli tarafından çözülür ve sizlere ekstra masraf oluşturulmaz. Su pis ve yoğun bir koku yayıyorsa, bu durumda kanalizasyon giderinde bir su kaçağı arızası olduğunun işaretçisi olabilir.

Temelden Su Alması Nasıl Önlenir?

bina temeli su kaçağı tespiti
kameralı dedektörle rögar yer tespiti

Temelde görülen su, acil bir şekilde önlemi alınmadığında oldukça tehlikeli bir durum oluşturabilir. Dolayısıyla bina temelinden su çıkıyor gibi sıkıntınız oluşursa, sizlere tavsiyemiz alanında en iyiler içinde yer alan Tufan Tesisat firmamız ile bağlantıya geçmek olacaktır.

Uzman ekibimiz sizlere yapmanız gerekenler konusunda öneride bulunacak ve arıza bildirdiğiniz gün içinde hızlıca yanınıza ulaşıp, sorunu incelemeye alacaktır. Kullandığı üstün teknik cihazlar sayesinde, su kaçağı en kısa sürede tespit edilecek ve aynı hızda onarım işlemine geçilecektir. Sizlere en sağlıklı sonuç verecek şekilde tadilat işlemlerinizi yapmakta ve yapılan işin kalitesini gösterip içinizin rahat etmesini sağlamak adına çalışmalarımıza 2 yıl garanti verilmektedir. Tesisat arızalarında, beklenilenin çok dışında problemlerle karşılaşabilirsiniz. Su kaçağı tespiti sektöründe kendini kanıtlamış bir firmayla çalışmayı seçmeniz sizlerin yararına olacaktır. Günün her saatinde bizlere ulaşabilir ve ciddi sıkıntı içeren arızalardan kurtulabilirsiniz.

Ülkemizde ne yazık ki son dönemlerde en çok yaşanılan temel sorunların başında ise su kaçakları yer almaktadır. Su kaçaklarına karşı gerekli önlemler alınmazsa, sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gerekli önlemlerin alınmaması halinde bu durum sizi maddi açıdan fazlası ile zorlayacaktır.

Bina temellerinden çıkan gerek temiz, gerekse pis sular ortamların hijyenden uzak olmasına neden olacaktır. Üstelik ortaya çıkan pis sularda sağlığınızın olumsuz anlamda etkilenmesine neden olacaktır. Bina temelinden su çıkıyor ve bu durumda neler yapmam gerekiyor diyorsanız, artık en iyi çözüm yöntemlerinden birisi firmamızın yolunu tutmak olacaktır.

Su Kaçaklarını Kırmadan Tespit Ediyoruz

su sızdıran boru tamiri 1
su sızdıran boru tamiri

Gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduran firmamız son teknoloji cihazlar ile bina temelinden çıkan suların def edilmesine ve ortamın tekrardan eskisi gibi daha hijyenik olmasına en iyi şekilde katkı sağlamaktadır. Üstelik bünyemizde bulunan deneyim sahibi çalışanlarımız sizlere su kaçağı konusunda gerekli tüm hizmeti vermektedir.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Adnan Şen

    30/12/2016,03:29

    İzmitte oturuyorum evim ters dubleks 4 yıllık bina 3 yıldır oturuyorum önceki yıllarda sadece rutubet vardı şimdi ise zeminden su geliyor yağnurlardan sonra oldu perişan olduk görüşüp konuşmak istiyorum sorunumu acil giderecek firma arıyorum ayrıca evimin kaskosu da var.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X