Yan Binadan Su Sızması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Binalardaki boru ve tesisatlarda zaman içerisinde su sızıntısı gibi bazı sorunlar çıkarak binanın güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Özellikle yan binalardan gelen su kaçak problemleri binanızda su sızıntılarına neden olacaktır. Su kaçakları çok zaman geçmeden önlenmeli ve sorun daha fazla büyümeden durdurulmalıdır.

Su kaçaklarını kırmadan tespit ettirmek için mutlaka bizi arayın.

Kusursuz bir şekilde hizmet veren firmamızın hizmetlerine başvurarak sorunların kısa zaman içerisinde ortadan kalkmasına en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Yan binadan gelen su kaçağı sorunlarını kısa zaman içerisinde yok etmeyi başaran güvenilir firmamız ile artık sizlerde rahat bir yaşama adım atmış olacaksınız. Özellikle yan binadan gelen su kaçakları için gerekli tüm tedbirlerin önceden alınmadığı durumlarda sorunlar daha fazla büyümektedir.

bina bodrum kat su kaçağı
binada su kaçağı var
merdiven boşluğunda su sızıntısı
yan binadan su sızıyor

Yan Binadan Su Nasıl Sızabilir?

Apartman binaları bitişik olarak inşa edildiği zaman bir katta meydana gelen su tesisatı problemi, bitişiğinde bulunan daireyi de etkilemektedir.

  • Su tesisatının ömrünü yitirmesi,
  • Şebeke su basıncının yüksek olması,
  • Pimaşların kırılması ve çatlaması,
  • Kimyasal lavabo açıcıların boru içerisindeki contaları eritmesi,

Yukarıda saydığımız nedenler binalarda meydana gelen tesisat sorunlarının başlıca sebepleridir.

Binada Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Binalarda su kaçağı genellikle merdiven boşluğunda görülebilmektedir. Merdiven boşluğuna su sızıntısı genellikle saatlerin olduğu yerden kaynaklanmaktadır. Temiz su tesisatında meydana gelen sızıntılar için firmamız gelişmiş dinleme cihazları kullanır. Şebeke borularında sızıntının olduğu nokta %100 başarı oranıyla bulunabilmektedir.

bina bodrum kat su kaçağı
dinleme cihazı ile kaçak bulma

Pis su giderlerinde kırık,çatlak ve conta erimesi olduğu durumlarda borunun ek birleşim yerlerinden su sızmaya başlar. Pis su giderinde kaçak tespiti yapabilmek için kameralı sistem kullanılması gerekmektedir. Kamera ile pis su giderleri görüntülenir ve arızalı olan bölge, ustalarımız tarafından kırık, çatlak ve conta sıyırması gibi arızalar kolaylıkla belirlenir.

Su sızıntıları daire içerisinde meydana gelebilecek sıkıntı durumların bütünüdür. Su tesisatının zarar görmesi, ortaya su sızıntılarını çıkartır. Günümüzde gelişmiş ekipmanlar kullanan tesisat firmaları sayesinde su kaçaklarından kısa sürede kurtulabiliriz.

Günün her anında gerekli tüm desteği ihtiyaç sahibi müşterilerimize vererek kısa zaman içerisinde maksimum oranda müşteri memnuniyetlerinin yaşanmasına en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Sizlerde hiç vakit kaybı yaşamadan tüm bu hizmetlerimizden bir an önce yararlanmaya başlayabilir ve yan binadan dolayı kaynaklanan su sızıntılarına karşı gerekli tüm önlemlerinizi bir an önce almaya başlayabilirsiniz. Firmamız su kaçağı problemleri konusunda gerekli tüm desteği sizlere sağlayacak ve hayatınızın daha da güzel geçmesine en iyi şekilde katkı sağlayacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X