Duvarların İçinden Su Çıkıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Birçok ev ve iş yerlerinde su kaçaklarının olup olmadığını anlamak için kırma metotları kullanılırken, şimdilerde ise teknolojik cihazlarla tespit edilip onarılması mümkündür. Döşemelerin altından gelen su sızıntıları, yer ve duvarlarda çatlak oluşumları durumlarının belirtileridir. Gözle bakıldığında fark edemediğimiz ancak faturalarımıza yansıyan fazla tüketim miktarları su kaçağı olduğunu ortaya çıkarır.

Duvarda gördüğünüz rutubet ve ıslaklık, su kaçağının habercisi olabilir. Duvar altında tesisatlarda meydana gelen su sızıntılarını kırmadan tespit ederek, tamiratını gerçekleştiriyoruz.

duvarda ıslaklık var
duvarların boyası neden kabarır
su tesisatı patladı tavan ıslandı

Duvarlar Neden Islanır?

Duvarların sürekli nemli ve ıslak olmasının sebebi tesisattan kaynaklanıyor olabilir. Su borusu patladığında boşluk bulduğu yerden ilerleyerek dışa ulaşır.

  • Yan dairenin tesisatında oluşan arızalar,
  • Atık su tesisatının kırık veya çatlak olması,
  • Kalorifer tesisatının sürekli su eksiltmesi,
  • Kapalı veya havasız ortamlarda duvarların nemlenmesi,
  • Duvarlara izolasyon yapılmaması,

Birçok iş yerlerinde ve evlerimizde herhangi bir kırma ve inşaat işleriyle uğraşmadan su kaçağı tespitleri yapılıyor, gelişen teknoloji sayesinde üretilen su kaçağı bulma cihazları ile kolaylıkla bulunan kaçaklar uzman personellerimiz tarafından onarılıyor. Üstelik bu çalışmalar yapılırken sizlere ekstra masraflar çıkarmadan uygun fiyatlara gerçekleştiriyoruz..

Duvarda Oluşan Su Kaçaklarını Kırmadan Tespit Ediyoruz

duvardaki su sızıntısını kırmadan tespit etme
kırmadan cihazla su kaçağı bulma
  • Akustik dinleme aletiyle temiz su borusunun geçtiği yer nokta atışı belirlenir,
  • Pis su tesisatı kamerayla görüntülenir ve bölgesel olarak borunun geçtiği yer tespit edilir,
  • Duvarda meydana gelen problem için nem ölçer alet ile, duvardaki nem oranı ölçülür,

Sektörde en iyi olarak bilinen Tufan Tesisat her türlü su kaçaklarının bulunması ve onarımını sizler adına kalite ve güvenceli hizmet anlayışıyla yapmaya hazırlanmış lider bir firmadır. Modern ve teknolojik donanımları sayesinde herhangi bir kırma dökme işlemi gerçekleştirmeden cihazlarla bulacağı kaçakları yine aynı kolaylıkla onarımını sağlamaktadır. Bizleri arayarak duvarlardaki su kaçağının bulunması adına yaptığınız servis kaydının ardından aynı gün içerisinde ev ya da iş yerlerine, kaçağın bulunduğu yere gelerek öncelik olarak şikayetlerinizi alıyor ve ona göre su kaçağı tespitini noktasal olarak gerçekleştiriyoruz.

duvardaki nemi ölçen alet
duvar nemlenmesi çözümü

Su kaçaklarını onardıktan sonra servise gelen teknisyenlerimizin vereceği servis formunu muhafaza ederek 1 yıl içerisinde tekrarlanan herhangi bir sorunda ekstra bir masraf ödemeden aynı hizmetimizden yararlanacaksınız. Su kaçakları ihmal edilmemesi gereken problemlerdir. Bazen su kaçakları kendini fazla belli etmeyebilir, hiç ummadığımız bir anda ortaya çıkarlar. Eskiden çalışan tesisatçılar ufak bir sızıntı olduğu zaman duvarı birden yıkarak su kaçağını bulabilirlerdi.

Günümüzde su kaçağı bulma yöntemleri günden güne artmış olup, hiçbir yıkıma gerek kalmadan yapılabilmektedir. Bilgisayar sistemli aletler sayesinde, kaçak olan yerlerin net belirlenmesi ve ondan sonra gerekli onarımların gerçekleşmesi zamandan tasarruf sağlayacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X