Kalorifer Tesisat Kaçağı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Kalorifer tesisat kaçağı Her tesisat işlemi için mutlaka işin ehli kişilerle çalışmak gerekir. Kalorifer tesisatı genel itibari ile duvar aralarından ve yer altlarından geçen yapıları kapsar. Bu tarz işlemlerinde genelde kırmalı ve dökmeli olduğu açıktır. Tufan tesisat olarak, çok daha narin ve hassas davranarak, müşterilerimizin sorunlarını hallediyor ve asla ek masraf çıkarmaktan yana olmuyoruz.

Kombi Su Kaçaklarına Dikkat Edilmeli

Kombilerde oluşan su kaçakları; her evler veya da kombilerin bulunduğu yerler için hem de faturaların tutarları için büyük bit önem teşkil ediyor. Kış aylarının yaklaşması ile birlikte, kombilerin ısı derecelerinin arttırılması bazı kombiler için takviye su ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bu tarz bir halde; kombilerin ve tesisat sisteminin kaçaklar ile karşılaşması, çok daha kolay oluyor. Kalorifer tesisatlarının bu tarz ısı fazlalarına alışkın olmadığı bilinmelidir. Isı fazlalarının genel anlamda sorun teşkil ediyor olması; tesisatçıların hatalarından kaynaklanmaktadır.

Tesisatçıların ilk olarak kaynak makinelerini oda sıcaklığına göre ayarlamış olmaları gerekir. Bu ayar yapılmadığı için; ısı fazlalığı artış gösterdikçe, su akıntıları ve kaçaklar ortaya çıkmaya başlar. Boruların içerisinde yer alan kaynaklarında ısıya duyarlı olmaması yahut da ısıya göre ayarlanmaması halinde; sızıntıların kaçınılmaz olduğunu anlamak gerekir. Bizler, ısı basıncını kombiye ve kombi tesisatına göre ayarlarken; her alan için farklı ölçüm yapıyor ve ardımızda asla sorunlu iş bırakmıyoruz. Bizler, Tufan tesisat olarak yapacağımız işlemlerde; iki farklı yöntem uygulamasını tercih ediyoruz.

  • İlk olarak su kaçaklarının tespit edilebilmesi amacı ile kullanılan makinelerden yardım alınıyor. Bu cihazlar, kalorifer kaçağının olduğu bölgeyi bulmaya yardımcı oluyor. Ve bu sayede çok daha kolay; kırıp dökmeden tadilat yapmak mümkün oluyor. Fakat kimyasal ilaçlar yöntemi ile sonuca bağlanan bu tadilat işlemi, daha sonra tekrar sorun çıkarabilir. Bizler, Tufan tesisat olarak, sizlere uygun olmayan bir yöntem olarak gördüğümüz ilk adımı sizlere bildiriyoruz.
  • Kaçağın bulunduğu yerin tam olarak belirlenmesinin ardından başlayan bir yıkım ardından gelir. Bu yıkım işlemi yalnızca gerekli alanlar için uygulanır.

İlaç Yöntemi İle Sorunların Çözümü

 

Kırıp dökme işlemlerinin yapılmasının mecburi olduğu durumlarda kullandığımız bir yöntem de elbette de vardır. Ve bu yöntem; oldukça kalıcı olduğu gibi bir de ek masraf çıkarmayacak türdendir.

  • Su kaçağının olduğu kombi tesisatlarını onarır iken; bir ilaçtan yardım alıyoruz. İlaç; kimyasal niteliktedir. Fakat kombilerinin parçalarına ve ana hatlarına asla zarar vermez.Ve tesisatın işleyişi ile alakalı olabilecek bir sorunun ortaya çıkmasına izin vermez.
  • Kullanış olduğumuz ilaçlı tadilat sistemini; kırık yahut da çatlak olan alanlara uyguluyoruz. Bu sayede herhangi bir kırıp dökme işlemi olmadan; ilaçların borulara dökülmesi sağlanır.
  • Dökülen ilaçlar, belirli birkaç dakikanın ardından donmaya başlar. Ve donduğu andan itibaren de asla bir kaçağın oluşumuna izin vermez.
  • Tesisat sistemi, bu ilaç sebebi ile zarar görmez. Ve herhangi bir aksaklığın oluşması da asla mümkün değildir.

Petek Temizliği Hakkında Bilgi

Makineli hava sistemi ve kimyasalların oluşturmuş olduğu karışımlar, petek temizliği için oldukça büyük yararlar sağlar. Bu tarz temizlik hizmetlerimiz sayesinde; boruların ve iç hatların temizliğini kırıp dökmeden ve fazlası ile hızlı bir şekilde sağlıyoruz. Tufan tesisat, petek temizliği hakkında sizlere hizmet sunuyor ise bir daha asla sorun yaşamayacağınızın teminatını alıyorsunuz, demektir.

  • Hava basıncı sağlayan makineler yardımı ile tıkalı ve temizlenmesi gereken boruları; kimyasal karışımları ile temizliyoruz. Temizleme işlemi, herhangi bir kırma ve dökme işlemi olmadan yapılır ve bu sayede çok daha az masraflı işler sizlere sunulmuş olur.
  • Tadilat sistemimiz sayesinde, sizlerin yalnızca çatlak ve onarılması gereken boruları temizlenmez. Bu sayede; kireçlenme, kirlenme, tortulanma ve çok daha farklı temizlik isteyen sorunlarında çözümü bulunmuş olur.

Petek Ve Kombi Sorunları Yüksek Fiyatlı Faturalara Sebep

Petek ve kombiler de var olan sorunların bir kısım zararları gözle görülür iken bir kısım zararları fark edilmesi dahi mümkün olmayan türdendir. Faturaların yüksek miktarlara kadar çıkması ve bunun yanı sıra evinizin yahut da sorunun var olduğu yerin gün geçtikçe çürümeye başlaması muhtemel sonuçlar içerisinde yer alır.

  • Peteklerin düzenli olarak bakımının yapılmaması, sizler için birçok soruna neden olur. Bunlardan biri; kombi derecesinin her ne kadar yüksekte olursa olsun asla petekleri ısıtamamasıdır.
  • Peteklerin ısı vermemesinin yanında bir de sorun teşkil edebilecek en büyük sorunlardan biri mutlaka; tesisatın çok daha fazla bozulmaya başlaması olur.

Temizleme ve panel döküm sistemleri kullanılarak halledilen kombi ve kombi tesisat sorunlarınız tam anlamı ile son bulmaya başlar.

Tesisat ve petek sorunlarınızı gidermeye yönelik işlemleri gerçekleştirir iken klasik sorun çözümleri ile uğraşmayız. Her mekan ve her tesisat boyutu için farklı bir uygulama şekli sunarız. Bu şekilde çok daha net ve çok daha kaliteli sonuçlar aldığımızda olmuştur.

Tufan tesisat olarak; her türlü petek bakım ve onarım işlemlerinizde sizlerin yanınızda olur iken; asla fahiş fiyatlar sunmaz ve kalitesiz bir hizmet ile karşı karşıya kalmanıza izin vermeyiz. İstediğiniz her sorun için bizleri arayabilirsiniz. Su tesisat sorunları, doğalgaz sorunları, doğalgaz tesisat sorunları ve çok daha fazlası için bizler hizmetinizdeyiz. Tufan tesisat güvencesi ile alacağınız her hizmet kuşkusuz ki sizleri memnun edecek düzeydedir.

Kombilerin içerisinde bulunan alt filtrelerin temizlenmesi işlenmesi için de fazlası ile uzman olarak hizmetler sunmaktayız. Sizler için sunduğumuz her hizmetten sonra mutlaka gereken bakımı yapmanız için sizlere bilgi veriyoruz. Ve bazı hallerde rutin kontrollerinizi sağlarken sizlerden herhangi bir ücrette talep etmiyoruz.


Kalorifer kaçağı bulma nasıl yapılır Kış aylarının en sık karşılaşılan problemler arasında kalorifer kaçağı yer almaktadır. Yaz aylarında peteklerin kapatılmasından dolayı kış ayında kullanımının vermiş olduğu sorunların tekrar açılına kadar fark edilmemesinden kaynaklanmaktadır. Kış ayında en çok ihtiyacınız olan kaloriferleriniz ve kombileriniz yaz aylarında beklemeden dolayı içerisinde bulundurduğu hasarı sizlere belli etmez. Kış ayı gelip çattığında karşımıza birçok sıkıntı gelmektedir. Kalorifer tesisatınızdaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun en belirgin yanıtı kombinizde meydana gelecek olan değişikliklerdir. Normal zamanda kaloriferde meydana gelmiş olan kaçak durumlarında kombinizin sabit olması gereken bar ayarının 2 ile 3 bar ayarında olması gerekirken oluşan kaçak problemi ile bu bar ayarı düşer. Buna bağlı olarak da kendisini korumaya alan kombi çalışmaz duruma getirir kendisini…

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı

kalorifer-kacagi-bulma-nasil-yapilir

Bazen her şey normal görülebilirken kombinizin çalışmaması duvarın iç kısmından veya dış yüzde döşenen kalorifer tesisatında kaçak olduğunu gösterir. Bu sorunların tam olarak çözülebilmesi için yurtdışından özel getirttiğimiz petek temizleme ve onarılması için cihazlar kalorifer tesisatı su kaçağı problemini hemen bulabilmektedir. Bu tür problemlerinizi en doğru şekillerde çözerek peteklerinizde meydana gelen tüm sorunların giderildiğini gözlemlemiş olacaksınız. Kameralı görüntüleme sistemleri ile birlikte su kaçağının problemi nereden kaynaklandığı kolayca bulunmaktadır. Genellikle insanlar kaloriferleri takıldığında bir daha temizlenme ihtiyacının olmayacağı hissiyatına kapılmaktadır. Fakat bu düşünce oldukça yanlıştır. Her sene düzenli temizliğinin yapılması gerekir. Bazen durumlar el vermeyebilir. Bunun için en geçe 2 senede bir temizliğini yaptırmanız daha sağlıklı kullanmanızı sağlayacaktır.

Petek Temizlikleri Hakkında

Kaloriferlerinizde meydana gelen sorunlar genellikle peteklerinizin yeterince özenli temizlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Petek temizliği nasıl yapılır veya ne kadar sürede yapılması gerekir? Petek temizliklerinin her yıl düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kaloriferlerinizin kalitesi eğer düşükse o zaman tesisatınızın içerisinde kirlilikler oluşmaktadır. Kullanmış olduğunuz peteklerin markası ve modeli oldukça önemlidir. Son derece dikkat edilerek alınması gerekiyor. Kalorifer peteklerinizin ısısı düşükse üst tarafı yanıyor alt tarafı yanmıyorsa o zaman bakım zamanı gelmiş demektir. Bazen sadece bakım yaptırmak yeterli olamayacaktır. Belki sadece temizlikten kaynaklanan bir sorun değildir. Kalorifer tesisatınızın tamamen incelenmesi bir tarafında su kaçağı olup olmadığına bakılması gerekiyor. Su kaçaklarının dışında peteklerin yanlış bağlanmasından kaynaklanan sorunlarda meydana gelebiliyor.

Kombinin Su Kaçırması

Kış başladığı zaman kombi su kaçırıyor tarzında sıkıntılar sizlere dert olmasın. Bunun sebebi ise havaların soğumasından dolayı kombiler kış konumuna ayarlanmaktadır. Sizlerde yüksek ısıda çalışan sistemle birlikte kombiye sürekli su takviyelerinin yapılması gibi etkileri sizlerde yapıyorsanız o zaman bu yazımızı kesin okumalısınız. Tesisatçı ustaların kalorifer borularını döşerlerken yaptıkları en büyük hatalar ortam sıcaklığına göre kaynak makinesini ayarlamadan ek yerleri yapıştırıyor olmalarıdır. Bu şekilde yapılan tesisatlar %50 oranında su kaçırmaktadır. Su kaçırılan kombiler sizlere ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar verebilmektedir. Bunun için firmamız ile iletişime geçtiğiniz zaman profesyonel ekibimiz ile birlikte ziyaretinize gelerek durum tespiti yapmaktayız.

Kombi Tesisatındaki Su Kaçağının Anlaşılması ve Çözülmesi

Yanlış çekilmiş olan tesisatlar kombi devreye girdiğinde sıcak su boru içerisinden geçerken sağlam olmayan kaynakları açmaktadır. Tesisat içerisinde bulunan 1,5 bar seviyesindeki su sürekli eksilmeye başlamaktadır. Kombi su basınç göstergesi her geçen gün sıfıra düşmektedir. Her hangi bir bölgesinden damlama yapmadığı için su kaçağının anlaşılması oldukça zordur. Peki, kombi su kaçağı nasıl anlaşılır ve ne yapılmalıdır? Bunun için iki yöntem bulunmaktadır. İlk yöntemde bir tesisatı makine ile tespit edilir ve tamiratı yapılır. İkinci yöntemse kimyasal uygulama yöntemidir. Tesisatınız temizlendikten sonra içerisinde ilaç basımı yapılarak su kaçağının yok edilmesi sağlanır. Fakat her kombide meydana gelen su kaçaklarına ilaç basılması doğru değildir. Kombinizin içerisindeki su bir saatten kısa sürede boşalıyorsa ilaç uygulanması yanlıştır. Bu durumda su kaçağı tespiti yapılması gerekiyor.

Su Kaçıran Kombi veya Kaloriferleriniz Dert Olmasın

Kombinizde veya kaloriferinizde meydana gelen su kaçakları size sorun çıkartmasın. Uzmanlaşmış ekiplerimiz ve son teknoloji cihazlarımız ile sizlere kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Kalorifer su kaçağı bulma oldukça zor ve dikkat isteyen bir tesisat problemidir. Firmamız kullanmış olduğu cihazlar yardımıyla bu sorunlarınızı kolayca çözebilmektedir. Kış ayları geldiğinde kaçınılmaz olan bu sorunlar aslında sık rastlandığı için firmamızca çok kısa sürelerde halledilmektedir. Her tesisatçı kaloriferlerde meydana gelen sorunu kolay adımlarla bulamaz. Kırıp, söküp sizlere oldukça yüksek maliyetler çıkartırlar. Kaloriferlerinizde veya kombilerinizde meydana gelen su kaçakları kırılmadan veya evinizde her hangi bir yere zarar getirilmeden kolayca tespit edilebilmektedir. Kalorifer tesisatı ilk takıldığında yapılan hatalar nedeniyle ilerleyen zamanlarda içerisinde bulunan su basıncı nedeniyle kaçakların oluşmasını sağlar. Bunlara firmamız cihazlar yardımıyla kısa sürede çözümler getirmektedir.

Firmamız İle Kaçak Probleminiz Son Bulsun

Tufan tesisat olarak sizlere garanti ve en uygun fiyatlarda hizmet sunmaktayız. Kalorifer kaçağı fiyatları firmamız tarafından en uygun ücretlerle yapılmaktadır. Birçok firma halen ilkel yöntemleri kullanarak komple tesisatı değiştirerek çözümler üretirken biz su kaçağının yerini ve nedenini tespit ettikten sonra sizlere çözüm üretmekteyiz. Kolay yolu tercih etmek yerine hizmet odaklı yaptığımız çalışmalar sonucunda müşterilerimizi son derece memnun etmekteyiz. Uzman personellerimiz firmamız bünyesinde gerekli tüm eğitimleri tamamladılar. İşin içinden çıkamadığınız ve söz konusu tesisat sorunlarınızsa o zaman adresiniz Tufan tesisat olmalıdır. Garantili ve kaliteli yapmış olduğumuz işlerden hiçbir sorun yaşamadan çözümlerin bulunacağından emin olabilirsiniz. İletişime geçtiğiniz anda profesyonel personellerimiz tespit etmek amaçlı evinize gelecektir. Gelen personelimiz sizlere durum ile ilgili bilgi vererek tamirat için gereken işlemlere başlayacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X