Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kalorifer Tesisat Kaçağı

Kalorifer tesisat kaçağı Her tesisat işlemi için mutlaka işin ehli kişilerle çalışmak gerekir. Kalorifer tesisatı genel itibari ile duvar aralarından ve yer altlarından geçen yapıları kapsar. Bu tarz işlemlerinde genelde kırmalı ve dökmeli olduğu açıktır. Tufan tesisat olarak, çok daha narin ve hassas davranarak, müşterilerimizin sorunlarını hallediyor ve asla ek masraf çıkarmaktan yana olmuyoruz.

Kombi Su Kaçaklarına Dikkat Edilmeli

Kombilerde oluşan su kaçakları; her evler veya da kombilerin bulunduğu yerler için hem de faturaların tutarları için büyük bit önem teşkil ediyor. Kış aylarının yaklaşması ile birlikte, kombilerin ısı derecelerinin arttırılması bazı kombiler için takviye su ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bu tarz bir halde; kombilerin ve tesisat sisteminin kaçaklar ile karşılaşması, çok daha kolay oluyor. Kalorifer tesisatlarının bu tarz ısı fazlalarına alışkın olmadığı bilinmelidir. Isı fazlalarının genel anlamda sorun teşkil ediyor olması; tesisatçıların hatalarından kaynaklanmaktadır.

Tesisatçıların ilk olarak kaynak makinelerini oda sıcaklığına göre ayarlamış olmaları gerekir. Bu ayar yapılmadığı için; ısı fazlalığı artış gösterdikçe, su akıntıları ve kaçaklar ortaya çıkmaya başlar. Boruların içerisinde yer alan kaynaklarında ısıya duyarlı olmaması yahut da ısıya göre ayarlanmaması halinde; sızıntıların kaçınılmaz olduğunu anlamak gerekir. Bizler, ısı basıncını kombiye ve kombi tesisatına göre ayarlarken; her alan için farklı ölçüm yapıyor ve ardımızda asla sorunlu iş bırakmıyoruz. Bizler, Tufan tesisat olarak yapacağımız işlemlerde; iki farklı yöntem uygulamasını tercih ediyoruz.

  • İlk olarak su kaçaklarının tespit edilebilmesi amacı ile kullanılan makinelerden yardım alınıyor. Bu cihazlar, kalorifer kaçağının olduğu bölgeyi bulmaya yardımcı oluyor. Ve bu sayede çok daha kolay; kırıp dökmeden tadilat yapmak mümkün oluyor. Fakat kimyasal ilaçlar yöntemi ile sonuca bağlanan bu tadilat işlemi, daha sonra tekrar sorun çıkarabilir. Bizler, Tufan tesisat olarak, sizlere uygun olmayan bir yöntem olarak gördüğümüz ilk adımı sizlere bildiriyoruz.
  • Kaçağın bulunduğu yerin tam olarak belirlenmesinin ardından başlayan bir yıkım ardından gelir. Bu yıkım işlemi yalnızca gerekli alanlar için uygulanır.

İlaç Yöntemi İle Sorunların Çözümü

 

Kırıp dökme işlemlerinin yapılmasının mecburi olduğu durumlarda kullandığımız bir yöntem de elbette de vardır. Ve bu yöntem; oldukça kalıcı olduğu gibi bir de ek masraf çıkarmayacak türdendir.

  • Su kaçağının olduğu kombi tesisatlarını onarır iken; bir ilaçtan yardım alıyoruz. İlaç; kimyasal niteliktedir. Fakat kombilerinin parçalarına ve ana hatlarına asla zarar vermez.Ve tesisatın işleyişi ile alakalı olabilecek bir sorunun ortaya çıkmasına izin vermez.
  • Kullanış olduğumuz ilaçlı tadilat sistemini; kırık yahut da çatlak olan alanlara uyguluyoruz. Bu sayede herhangi bir kırıp dökme işlemi olmadan; ilaçların borulara dökülmesi sağlanır.
  • Dökülen ilaçlar, belirli birkaç dakikanın ardından donmaya başlar. Ve donduğu andan itibaren de asla bir kaçağın oluşumuna izin vermez.
  • Tesisat sistemi, bu ilaç sebebi ile zarar görmez. Ve herhangi bir aksaklığın oluşması da asla mümkün değildir.

Petek Temizliği Hakkında Bilgi

Makineli hava sistemi ve kimyasalların oluşturmuş olduğu karışımlar, petek temizliği için oldukça büyük yararlar sağlar. Bu tarz temizlik hizmetlerimiz sayesinde; boruların ve iç hatların temizliğini kırıp dökmeden ve fazlası ile hızlı bir şekilde sağlıyoruz. Tufan tesisat, petek temizliği hakkında sizlere hizmet sunuyor ise bir daha asla sorun yaşamayacağınızın teminatını alıyorsunuz, demektir.

  • Hava basıncı sağlayan makineler yardımı ile tıkalı ve temizlenmesi gereken boruları; kimyasal karışımları ile temizliyoruz. Temizleme işlemi, herhangi bir kırma ve dökme işlemi olmadan yapılır ve bu sayede çok daha az masraflı işler sizlere sunulmuş olur.
  • Tadilat sistemimiz sayesinde, sizlerin yalnızca çatlak ve onarılması gereken boruları temizlenmez. Bu sayede; kireçlenme, kirlenme, tortulanma ve çok daha farklı temizlik isteyen sorunlarında çözümü bulunmuş olur.

Petek Ve Kombi Sorunları Yüksek Fiyatlı Faturalara Sebep

Petek ve kombiler de var olan sorunların bir kısım zararları gözle görülür iken bir kısım zararları fark edilmesi dahi mümkün olmayan türdendir. Faturaların yüksek miktarlara kadar çıkması ve bunun yanı sıra evinizin yahut da sorunun var olduğu yerin gün geçtikçe çürümeye başlaması muhtemel sonuçlar içerisinde yer alır.

  • Peteklerin düzenli olarak bakımının yapılmaması, sizler için birçok soruna neden olur. Bunlardan biri; kombi derecesinin her ne kadar yüksekte olursa olsun asla petekleri ısıtamamasıdır.
  • Peteklerin ısı vermemesinin yanında bir de sorun teşkil edebilecek en büyük sorunlardan biri mutlaka; tesisatın çok daha fazla bozulmaya başlaması olur.

Temizleme ve panel döküm sistemleri kullanılarak halledilen kombi ve kombi tesisat sorunlarınız tam anlamı ile son bulmaya başlar.

Tesisat ve petek sorunlarınızı gidermeye yönelik işlemleri gerçekleştirir iken klasik sorun çözümleri ile uğraşmayız. Her mekan ve her tesisat boyutu için farklı bir uygulama şekli sunarız. Bu şekilde çok daha net ve çok daha kaliteli sonuçlar aldığımızda olmuştur.

Tufan tesisat olarak; her türlü petek bakım ve onarım işlemlerinizde sizlerin yanınızda olur iken; asla fahiş fiyatlar sunmaz ve kalitesiz bir hizmet ile karşı karşıya kalmanıza izin vermeyiz. İstediğiniz her sorun için bizleri arayabilirsiniz. Su tesisat sorunları, doğalgaz sorunları, doğalgaz tesisat sorunları ve çok daha fazlası için bizler hizmetinizdeyiz. Tufan tesisat güvencesi ile alacağınız her hizmet kuşkusuz ki sizleri memnun edecek düzeydedir.

Kombilerin içerisinde bulunan alt filtrelerin temizlenmesi işlenmesi için de fazlası ile uzman olarak hizmetler sunmaktayız. Sizler için sunduğumuz her hizmetten sonra mutlaka gereken bakımı yapmanız için sizlere bilgi veriyoruz. Ve bazı hallerde rutin kontrollerinizi sağlarken sizlerden herhangi bir ücrette talep etmiyoruz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X