Kalorifer Tesisat Kaçağı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Kalorifer kaçaklarında usta tesisatçılarla çalışmak gerekir. Kalorifer tesisatı genel itibari ile duvar aralarından ve yer altlarından geçen tesisatları kapsar. Tufan tesisat olarak kalorifer kaçaklarında hassas davranarak, müşterilerimizin sorunlarını hallediyor ve ek masraf çıkarmadan sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Kalorifer tesisatlarında meydana gelen kaçaklar için firmamız kırmadan arızayı tespit etmekte, aynı zamanda tamirat işlemlerini de kırmadan kimyasal ilaçla sızıntıları önlemektedir.

kombi barı düşüyor
olması gereken bar seviyesi

Kombi Su Kaçaklarına Dikkat Edilmeli

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte, kombilerin ısı derecelerinin arttırılması bazı kombiler için takviye su ihtiyacını ortaya çıkarıyor ve kombi tesisat sistemlerinin kaçaklar ile karşılaşması, çok daha kolay oluyor.

Tesisatçıların ilk olarak kaynak makinelerini oda sıcaklığına göre ayarlamış olmaları gerekir. Bu ayar yapılmadığı için ısı fazlalığı artış gösterdikçe, su akıntıları ve kaçaklar ortaya çıkmaya başlar. Boruların içerisinde yer alan kaynaklarda ısıya duyarlı olmaması veya ısıya göre ayarlanmaması halinde; sızıntıların kaçınılmaz olduğunu anlamak gerekir. Bizler, ısı basıncını kombiye ve kombi tesisatına göre ayarlarken; her alan için farklı ölçüm yapıyor ve ardımızda asla sorunlu iş bırakmıyoruz.  Tufan tesisat olarak yapacağımız işlemlerde; iki farklı yöntem uygulamasını tercih ediyoruz.

  • İlk olarak su kaçaklarının tespit edilebilmesi amacı ile kullanılan makinelerden yardım alınır. Cihazlar, kalorifer kaçağının olduğu bölgeyi bulmaya yardımcı olur. Bu sayede çok daha kolay; kırıp dökmeden tadilat yapmak mümkün oluyor.
  • Kaçağın bulunduğu yerin tam olarak belirlenmesinin ardından başlayan bir yıkım ardından gelir ve bu yıkım işlemi yalnızca gerekli alanlar için uygulanır.

Kombi Su Kaçaklarına Dikkat Edilmeli

kalorifer tesisatında kaçak tespiti
kombi barı düşüyor

Yanlış çekilmiş olan tesisatlar kombi devreye girdiğinde sıcak su boru içerisinden geçerken sağlam olmayan kaynakları açmaktadır. Tesisat içerisinde bulunan 1,5 bar seviyesindeki su sürekli eksilmeye başlamaktadır. Kombi su basınç göstergesi her geçen gün sıfıra düşmektedir. Her hangi bir bölgesinden damlama yapmadığı için su kaçağının anlaşılması oldukça zordur. Peki, kombi su kaçağı nasıl anlaşılır ve ne yapılmalıdır?

Bunun için iki yöntem bulunmaktadır. İlk yöntemde bir tesisatı makine ile tespit edilir ve tamiratı yapılır. İkinci yöntemse kimyasal uygulama yöntemidir. Tesisat temizlendikten sonra içerisinde ilaç basımı yapılarak su kaçağının yok edilmesi sağlanır. Fakat her kombide meydana gelen su kaçaklarına ilaç basılması doğru değildir. Kombinin içerisinde bulunan su, 1 saatten kısa sürede boşalıyorsa ilaç uygulanması yanlıştır.

İlaç Yöntemi İle Sorunların Çözümü

Kırıp dökme işlemlerinin yapılmasının mecburi olduğu durumlarda kullandığımız bir yöntem elbette vardır. Bu yöntem oldukça kalıcı olduğu gibi bir de ek masraf çıkarmayacak türdendir.

  • Su kaçağının olduğu kombi tesisatlarını onarır iken; tesisata ilaç enjekte ediyoruz. İlaç uygulama esnasında, kombilerin parçalarına ve ana hatlarına asla zarar verilmez.
  • Kullanmış olduğumuz ilaçlı tadilat sistemini; kırık, çatlak olan tesisatlara uyguluyoruz. Bu sayede herhangi bir kırıp dökme işlemi olmadan; ilaçların borulara dökülmesi sağlanır.
  • Dökülen ilaçlar, belirli birkaç dakikanın ardından donmaya başlar, donmaya başladığı andan itibaren asla bir kaçağın oluşumuna izin vermez.
  • Tesisat sistemi, kullandığımız ilaç ile herhangi bir zarar görmez.
kalorifer kaçağı kapatma kimyasalı
kalorifer sızıntısı önleme

Petek Temizliği Hakkında Bilgi

Makineli hava sistemi ve kimyasalların oluşturmuş olduğu karışımlar, petek temizliği için oldukça büyük yararlar sağlar. Bu tarz temizlik hizmetlerimiz sayesinde; boruların ve iç hatların temizliğini kırıp dökmeden ve hızlı bir şekilde sağlıyoruz.

  • Hava basıncı sağlayan makineler ile tıkalı ve temizlenmesi gereken boruları; kimyasal karışımları ile temizliyoruz. Temizleme işlemi, herhangi bir kırma ve dökme işlemi olmadan yapılır ve bu sayede masrafsız bir şekilde petekler temizlenmiş olur.
  • Tadilat sistemimiz sayesinde, yalnızca çatlak ve onarılması gereken boruları temizlenmez. Kireçlenme, kirlenme, tortulanma ve çok daha farklı temizlik isteyen sorunlarında çözümü bulunmuş olur.

Uzun Süre Petek Temizliği Yaptırılmazsa

Petek ve kombilerde var olan sorunların bir kısım zararları gözle görülürken, bir kısım zararları ise fark edilmesi mümkün olmayan türdendir. Faturaların yüksek miktarlara kadar çıkması ve bunun yanı sıra evinizin gün geçtikçe çürümeye başlaması muhtemel sonuçlar içerisinde yer alır.

  • Peteklerin düzenli olarak bakımının yapılmaması, sizler için birçok soruna neden olur. Bunlardan biri; kombi derecesinin her ne kadar yüksekte olursa olsun asla petekleri ısıtamamasıdır.
  • Peteklerin ısı vermemesinin yanında bir de sorun teşkil edebilecek en büyük sorunlardan biri tesisatın bozulmaya başlaması olur.

Tesisat ve petek sorunlarınızı gidermeye yönelik işlemleri gerçekleştirirken, klasik çözümler ile uğraşmayız. Her mekan ve her tesisat boyutu için farklı bir uygulama şekli sunarız. Bu şekilde çok daha net ve çok daha kaliteli sonuçlar aldığımızda olmuştur. Tufan tesisat olarak, her türlü petek bakım ve onarım işlemlerinizde sizlerin yanınızdayız. Kombilerin içerisinde bulunan alt filtrelerin temizlenmesi ve işlenmesi için de hizmet sunmaktayız. Sizler için sunduğumuz her hizmetten sonra mutlaka gereken bakımı yapmanız için sizlere bilgi sağlıyoruz.

Firmamız İle Kaçak Probleminiz Son Bulsun

Tufan tesisat olarak sizlere garanti ve en uygun fiyatlarda hizmet sunmaktayız. Kalorifer kaçağı fiyatları firmamız tarafından en uygun ücretlerle yapılmaktadır. Birçok firma halen ilkel yöntemleri kullanarak komple tesisatı değiştirerek çözümler üretirken biz su kaçağının yerini ve nedenini tespit ettikten sonra sizlere kırmadan çözümler üretmekteyiz. Kolay yolu tercih etmek yerine hizmet odaklı yaptığımız çalışmalar sonucunda müşterilerimizi memnun etmekteyiz. İşin içinden çıkamadığınız ve söz konusu tesisat sorunlarıysa o zaman adresiniz Tufan Tesisat olmalıdır. Garantili ve kaliteli yapmış olduğumuz işlerden hiçbir sorun yaşamadan çözümlerin bulunacağından emin olabilirsiniz. Adresinize gelen personelimiz sizlere durum ile ilgili bilgi vererek tamirat için gereken işlemlere başlayacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X