Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kombi Kaçağı Kapatma

Kombi kaçağı kapatma Kış aylarında ısınmak, evi ısıtmak büyük bir dert olmaktadır. Odun sobası desen birçok pisliği ve havaya zararı olmaktadır, klima desen zaten bütün evi ısıtan bir ısıtma makinesi değil, elektrikli soba sadece kendini ısıtıyor, geriye sadece kombi kalmaktadır. Kombi oldukça mantıklı bir ısınma ve ısıtma yöntemi olmaktadır.

Evin her yeri aynı ısı altında olup hasta olmaktan korumaktadır. Bu nedenle birçok ev kombi ile ısınmayı tercih etmektedir. Kombi ile ısınmak her anlamda oldukça yararlı olmaktadır. Hem bütün ev ısınmakta hem de oldukça az miktarlar ödenmektedir. Ancak kombi ısıtma yönteminin de ufak bir sorunu olmaktadır.

Kombi kaçakları günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olmaktadır. Kaçak olan yeri bul, orayı kırdır, sonra kaçağı kapatmak için boruları değiştir, sonra tekrar tamirat yaptır vs. gibi birçok sıkıntı doğmaktadır. Bu sıkıntılar kişinin bütün gününü kaplayarak zaman kaybetmesine ve işlerin aksamasına neden olmaktadır. Bu sorunların günümüzde kolay bir çözümü bulunmuştur. Bu sorunun çözümü kimyasal kaçak kapatıcı olmaktadır.

Kimyasal Kombi Kaçak Kapatıcı İlaç

Kombi kaçaklarında kırmaya, yıkmaya, tadilata son verilmektedir. Kombi kimyasal kaçak kapatıcı ile kırıp tadilat yapmadan açılan kaçağı kapatmak mümkün olmaktadır. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan kombi kaçak kapatıcı sayesinde hiçbir sorun çıkmadan, vakit kaybı yaşanmadan açılan kaçağı kapatmak mümkün olmaktadır.

Kombi artık sorunsuz bir ısıtma yöntemi olmaktadır. Ufak sorunların kolay çözümleri sayesinde kış aylarını rahat rahat ısınarak geçirmek mümkün olmaktadır. Tufan Tesisat bünyesinde bulunan kombi kaçak kapatıcı kimyasal ilaç sayesinde hiçbir yeri kırıp dökmeden kombi içerisinde bulunan kaçak anında kapatmak mümkün olmaktadır.

Herkesin sahip olmak istediği kombi kaçak kapatıcı kimyasal ilaç, Tufan tesisat ekipmanları arasında bulunmaktadır. Oldukça etkili olan bu çözüm yöntemi sayesinde bütün kış sorunsuz bir şekilde ısınmak mümkün olmaktadır. Kış aylarının sıcak evin tadını çıkarmak isteyen herkes bu çözüme sahip olabilmektedir. Kombi içerisinde kaçak olan yere bir defa döküldüğü zaman bir daha kaçak oluşturma riski olmamaktadır. Sağlığa da zararı olmayan bu ilacı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kombi Kaçak Kapatıcı Özellikleri

Kimyasal kombi kaçak kapatıcı sayesinde bütün kış rahat rahat ısınmak mümkün olmaktadır. Bünyesinde kimyasal kapatıcı barındıran ilacın insan sağlığına hiçbir zararı olmamaktadır. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile kullanmak mümkün olmaktadır. Kimyasal kapatıcı ilaç, kaçağın bulunduğu yere döküldüğü anda kendi içerisinde kaçağı bulmakta ve kristaller halini alarak o kaçağı sağlam bir şekilde kapatmaktadır.

Bu şekilde kapandığı takdirde bir daha kaçak oluşması söz konusu olmamaktadır. Kristalleşme özelliği sayesinde bütün kaçakları kapatarak havanın kaçmasını engellemektedir. Ancak bu uygulamayı yapmadan önce kombi peteklerin içerisinin temizlenmesi gerekmektedir. İlaç sudan yoğun olması nedeni ile petek içerisindeki kirler kombiyi tıkayabilmektedir. Bu nedenle önce petek temizliği yaptırmak gerekmektedir, daha sonra gönül rahatlığı ile ilacı döküp rahata kavuşmak mümkün olmaktadır.

Kombi petekleri içerisinde bulunan pislikler gittikten sonra kimyasal kapatıcı ilaç sayesinde hem petekler temizlenmiş olmakta hem de kaçak kapatılmış olmaktadır. Bu şekilde rahat bir kış geçirmek mümkün olmaktadır.

Kombi Kaçak Kapatıcı İlaç Kullanımı

Kaçak giderici kimyasal ilacı kombinin içerisine dökmeden önce, 1 litre kapatma ilacını 3 litre sıcak su ile bir plastik kap içerisinde tamamen eriyene kadar karıştırmak gerekmektedir. Konsantre olan sıvıyı sıcak su ile incelttikten sonra karışımı yapılan ilacı kombinin içerisine en uzak noktadan bir kalorifer peteği içerisine boşaltmak doğru yöntem olmaktadır. Doğru yöntem sizin başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Kombinin sürekli düşen basınç ibresi ortalama 24 saat içerisinde tamamen düşmesi duracak olması gerekmektedir. Bazı büyük olan tesisat borusu kaçaklarında bu süre 48 saat ya da 72 saat arası değişmesi muhtemel olmaktadır. Kombinin alt kısmında, tesisat üzerine yerleştirilmiş olan filtreyi çıkarmayı unutmamanız gerekmektedir, unutulduğu takdirde kaçak kapatıcı kimyasal ilaç sayesinde filtrenin gözenekleri de kapanacaktır. Bu nedenle unutmamak gerekmektedir.

Kimyasal Kapatıcı Kullanım Alanları

Kombi kimyasal kaçak kapatıcı ilacın birçok kullanım alanı bulunmaktadır. İçerisindeki kapatıcı kimyasallar sayesinde birçok kaçağı kapatma özelliğine sahip olmaktadır. Kapatıcı ilaç sayesinde fazla maliyet ve ekstra masraf gerektiren tadilat işlerine gerek kalmadan kaçağı kapatmak mümkün olmaktadır. Sadece kombi kaçaklarında kullanılmayan bu ilaç birçok kaçak olan bölgelerde kullanım sağlanarak kolaylık oluşturmaktadır.

Kimyasal kaçak kapatıcı ilacın kullanıldığı diğer alanlar, kombi sistemleri, temiz su tesisatları, yüzme havuzları, yerden ısıtma sistemleri, açık sistemler ve beton yüzey uygulamaları gibi alanlar olmaktadır. Bu sistemler üzerinden yüzde yüz etki oluşturan kaçak kapatıcı kimyasal ilaç, bütün sıkıntıyı çözüp, ev sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Kimyasal Kapatıcı İlaç Yararları

Kimyasal kapatıcı ilacın birçok yararı olmaktadır. En başta evin tadilata girmesini engellemekte ve ev sahiplerinin zaman kaybetmemesini sağlamaktadır. Bunun dışında, kombi borularının daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Görünmeyen başka bir kaçak olmasını engellemekte ve ilerde çıkacak kaçakların da erkende kapanmasını sağlamaktadır. İlaçlama yapılmadan önce peteklerin temizlenmesi gerektiği için peteklerin daha sonradan tıkanma sorununu ortadan kaldırmaktadır ve kişiye rahat ve huzurlu bir yaşam sağlamaktadır. Ekstra tadilat ve tamirat masrafı çıkarmadan sorunu kökünden hallederek kolaylık sağlamaktadır.

Kimyasal kapatıcı ilacın yukarıdaki yararlara benzer ve daha birçok yararı olmaktadır. Bu gibi sorunlar karşısında tek başınıza bu işin altından kalkamayacağınızı düşünüyor ve profesyonel bir desteğe ihtiyacınız oluyor ise Tufan Tesisat olarak her zaman yardıma açık olmaktayız. Bize ulaşmak için numaramızı arayarak yardım istemeniz yeterli olacaktır. Bir telefon ile kapınıza gelip yardımcı olmaktayız.

 Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X