Kombi Kaçağı Kapatma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Kış aylarında ısınmak ve evi tamamen ısıtmak büyük bir derttir. Evin her yeri aynı sıcaklıkta olmalı ve bizi hasta olmaktan korumalıdır. Bu nedenle birçok ev kombi ile ısınmayı tercih etmektedir. Kombi ile ısınmak her anlamda oldukça yararlıdır. Hem bütün ev ısınmakta hemde kömür sobasına göre oldukça az miktarlar ödenmekte ancak kombi ısıtma yöntemininde bazı sorunları vardır.

Kombi barı düşmesi veya su eksiltmesi gibi problemlerinizde kırmadan kalorifer tesisatı kaçağı kapatma yöntemlerini uyguluyoruz. Detaylı bilgi için numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kombi su kaçakları en büyük sorunlardan biridir. Kaçak olan yeri bul, orayı kırdır, sonra kaçağı kapatmak için boruları değiştir, sonra tekrar tamirat yaptır vs. gibi birçok sıkıntı oluşmaktadır. Bu sıkıntılar sizin bütün gününüzü kaplayarak zaman kaybetmenize ve işlerin aksamasına neden olmaktadır. Kombi su kaçağı sorunu için günümüzde çözüm olarak kimyasal kaçak kapatıcı ilaçlar üretilmiştir.

ilaç kullanarak kombi kaçağı kapatma
kalorifer kombi kaçak önleme

Kaçak önleyici ilaçlar sayesinde kırmaya, yıkmaya, tadilata son verilmiştir. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan kombi kaçak kapatıcı sayesinde hiçbir sorun çıkmadan, vakit kaybı yaşanmadan açılan kaçağı kapatmak mümkündür. Kalorifer kaçağı ilacı kombi içerisinde kaçak olan yere bir defa döküldüğü zaman, bir daha kaçak oluşturma riskini de ortadan kaldırmaktadır. Su kaçakları için sağlığa zararı olmayan bu ilaçları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kombi Kaçak Kapatıcı İlacın Özellikleri

  • Kristal halini alarak sızıntı yapan noktaları kapatır,
  • Tesisat içerisini kaplayarak tekrar kaçak oluşmasını önler,
  • İnsan sağlığına hiçbir zararı yoktur,

Not: İlaç, kristalleşme özelliği sayesinde bütün kaçakları kapatarak havanın kaçmasını engeller ancak bu uygulamayı yapmadan önce kombi petek tesisatı temizliği yaptırılması gerekmektedir. İlaç sudan yoğun olması nedeniyle, petek içinde bulunan kirler kombiyi tıkayabilmektedir. Bu nedenle kaçak tamiratından önce petek temizliği yaptırmak gerekmektedir.

Kombi petekleri içerisinde bulunan pislikler gittikten sonra kimyasal kapatıcı ilaç sayesinde hem petekler temizlenmiş olmakta hem de kaçak kapatılmış olmaktadır. Bu şekilde rahat bir kış geçirmek mümkün olmaktadır.

Kombi Kaçak Kapatıcı İlaç Kullanımı

ilaçla kombi su sızıntısı önleme
kombi su kaçağı kapatma

En uygun bölgeye kalorifer kaçağı kapatan ilaç ölçülü bir şekilde dökülür ve İlaç döküldükten sonra kombi 45 derecede 1 saat aktif olarak çalıştırılır.

Kombinin sürekli düşen basınç ibresi ortalama 24 saat içerisinde fazla düşmemesi gerekir. Tesisat büyük ise bu süre 48 saat ya da 72 saat arasında değişebilir. Kombinin alt kısmında, tesisat üzerine yerleştirilmiş olan filtreyi çıkarmayı unutmamanız gerekmektedir, unutulduğu takdirde kimyasal ilaç filtrenin gözeneklerini kapatacaktır. Bu nedenle filtreyi çıkarmayı unutmamak gerekir.

Kimyasal Kapatıcı Kullanım Alanları

Kombi kimyasal kaçak kapatıcı ilacın birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Kapatıcı ilaç sayesinde fazla maliyet ve ekstra masraf gerektiren tadilat işlerine gerek kalmadan kaçağı kapatmak mümkündür. Sadece kombi kaçaklarında kullanılmayan bu ilaç, birçok kaçak olan bölgede kullanım sağlanarak kolaylık oluşturmaktadır.

Kimyasal kaçak kapatıcı ilacın kullanıldığı diğer alanlar, kombi sistemleri, temiz su tesisatları, yerden ısıtma sistemleri, açık sistemler ve beton yüzey uygulamaları gibi alanlar olmaktadır. Bu sistemler üzerinden %100 etki oluşturan kaçak kapatıcı kimyasal ilaç, bütün sıkıntıyı çözüp ev sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Kimyasal Kapatıcı İlaç Yararları

Kimyasal kaçak kapatıcı ilacın birçok yararı olmaktadır. En başta evin tadilata girmesini engellemekte ve ev sahiplerinin zaman kaybetmesini önler. Bunun dışında, kombi borularının daha sağlam ve dayanıklı olmasına katkı sağlar. Tesisat içerisinde görünmeyen başka bir kaçak olmasını engellemekte ve ilerde çıkacak sızıntılarında erkenden kapanmasını sağlamaktadır. İlaçlama yapılmadan önce peteklerin temizlenmesi gerektiği için, peteklerin daha sonradan tıkanma sorunu da ortadan kalkar ve kişiye rahat ve huzurlu bir yaşam sağlamaktadır. Ekstra tadilat ve tamirat masrafı çıkarmadan sorunu kökünden hallederek kolaylık sağlamaktadır.

Kimyasal kaçak kapatıcı ilacın yukarıdaki yararlara benzer ve daha birçok yararı olmaktadır. Bu gibi sorunlar karşısında tek başınıza bu işin üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyor ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, firmamız size her zaman yardıma açık olmaktadır.  En etkili ve kalıcı çözümler için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X