Su Tesisatında Kaçak Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Eski zamanlarda su tesisatında herhangi bir kaçak olduğunda tesisatın geçtiği yerler komple tek tek kırılarak bulunmaya çalışılırdı. Fakat günümüzde bu tarz ilkel yöntemler kullanılmasına gerek kalmamıştır, yurt dışından getirdiğimiz su kaçağı tespiti cihazları ile kırmadan noktasal olarak kolaylıkla su tesisatındaki kaçaklar bulunabilmektedir. Kırmadan su kaçağı bulma çalışmaları sayesinde minimum masraf ile tamir yapılarak sorunlar kısa süre içerisinde çözülmektedir.

Tufan Tesisat, İstanbul’un her bölgesine hizmet sağlayan cihazlı su tesisatçısıdır. Kameralı ve akustik cihazlar ile su tesisatındaki kaçakları kırmadan tespit etmekteyiz.

Garantili ve masrafsız yöntemler ile su tesisatı sorunlarına çözümler üretmekteyiz.

Su Kaçağı Nedenleri

  • Herhangi bir tadilat esnasında su borularına zarar verildiğinde,
  • Eski binalardaki boru hatlarının zamanla çatlama ve kırılma sorunu oluştuğunda,
  • Su tesisatına gelen tazyikli suyun boruyu patlatması,
  • Conta aralarının açılması sebebiyle su sızdırması,
termal kamera su kaçağı tespiti
termal kamera su patlağı bulma

Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Akustik dinleme cihazları ile dairede bulunan tüm temiz su hatları teker teker dinlenerek bulunur, eğer sorun pis su tesisatı dediğimiz tuvalet, lavabo gider boru hatlarında ise kameralı cihazla görüntüleyerek bulmaktayız. Firmamızda su kaçağını bulabilmek için gerekli bütün teçhizatlar vardır. Temiz su tesisatında veya pis su tesisatında meydana gelen problemler kolaylıkla bulunmaktadır. Su tesisatındaki kaçaklar bulunduğunda ise onarımını yaparak tertemiz şekilde sizlere teslim ederiz.

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

Temiz su tesisatı kaçak bulma: Tesisata basınç ölçer makine takılır, tesisatın durumu gösterge üzerinden takip edilir eğer kaçak var ise akustik dinleme cihazları kullanılarak sızıntının yeri noktasal olarak bulunur.

Pis su tesisatı kaçak bulma: Kameralı boru görüntüleme cihazı ile borunun içerisi görüntülenir ve kırık,çatlak,conta sıyırması gibi nedenler kolaylıkla bölgesel olarak tespit edilir.

Kalorifer tesisatı kaçak bulma: Kalorifer tesisatında bar düşmesi nedeniyle kaçak tespiti yapmak biraz daha zor olmaktadır. Kombinin barı hızlıca 1 gün içerisinde hızlıca düşüş gösteriyorsa, kolaylıkla noktasal olarak tespit edilir. Ancak kombi barı yaklaşık 4-5 gün içerisinde sıfıra iniyorsa küçük çaplı su kaçağı olduğu anlaşılabilir. Bu durumda çeşitli kaçak giderici kimyasallar kullanarak kırmadan onarımını yapabilmekteyiz. Tesisat sektöründe su tesisatına ilaç basma olarak nitelendirilen işlemi aynı şekilde garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Sauna, hamam ve havuz gibi sıcak su hattının olduğu alanlarda su kaçağı bulma çalışması; dedektör, termal kameralarla sıcaklığı ölçerek bulunmaktadır.

akustik su kaçağı tespiti
duvar rutubet ölçme
su tesisatı kaçak bulma

Su Kaçak Tamiri

Onarılacak bölge noktasal olarak kalemle işaretlenir, 20 cm kadar bir alan kırılır, onarımı yapılır ve tekrardan aynı orijinal parçalarla delinen alan kapatılır. Garantili olarak su tesisat borusu onarılır, su kaçağı tespiti yapılırken de etrafa zarar verilmez, ses yapılmaz, uzman ekiplerimiz tarafından kısa sürede problem giderilir.

En uygun fiyata su kaçağı tespiti için firmamızla irtibata geçin ve yüksek bedeller ödemekten kurtulun.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X