Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Tesisatında Kaçak Bulma

Su tesisatında herhangi bir kaçak varsa, bunu eski zamanlarda tüm tesisat boru hatları tek tek kırılır bulunurdu. Yurt dışından getirdiğimiz su kaçağı tespiti cihazları ile kırmadan noktasal olarak artık su tesisatında kaçak bulma kolaylıkla işaretlenerek bulunabilmektedir.

 Su Kaçağı Neden Oluşur ?

  • Herhangi bir tadilat esnasında su borularına zarar verildiğinde,
  • Eski binalardaki boru hatlarının zamanla çatlama ve kırılma sorunu oluştuğunda,
  • Tıkanıklık sebebiyle boruların yetersiz geldiğinde sızdırması ile,

Peki Cihazla Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur ?

Akustik dinleme cihazları ile dairede bulunan tüm temiz su hatları teker teker dinlenerek bulunur, eğer sorun pis su tesisatı dediğimiz tuvalet, lavabo gider boru hatlarında ise kameralı cihazla görüntüleyerek bulmaktayız. Tesisattaki kaçak bulunduğunda onarımını yaparak tertemiz şekilde size teslim ederiz.

Ne Tür Cihazlarla Su Kaçağı Buluyoruz ?

Pis su tesisatı kaçak bulma : Kameralı görüntüleme cihazları ile görüntü kolaylığı ile bulunur.

Temiz su tesisatı kaçak bulma : Akustik dinleme cihazları ile dinleyerek bulunur.

Sauna, hamam ve havuz gibi alanlarda kaçak bulma :  Dedektör, termal kameralarla sıcaklığı ölçerek bulunur.

Kalorifer kombi tesisatı kaçak bulma : Bazı durumlarda su kaçağı iğne ucu kadar ise, çeşitli kaçak giderici kimyasallar kullanarak da kırmadan onarımını yapabilmekteyiz. Tesisat sektöründe su tesisatına ilaç basma olarak nitelendirilen bu işlemi aynı şekilde garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kalorifer tesisatında kaçak var ise bu şekilde hızlıca bulunur.

Su Tesisat Kaçağı Bulunur Peki, Onarımı Nasıl Yapılır ?

Onarılacak bölge noktasal olarak kalemle işaretlenir, akabinde 20 cm kadar bir alan kırılır, onarımı yapılır ve tekrardan aynı orijinal parçalarla delinen alan kapatılır, böylelikle orijinalliği bozulmaz, garantili bir şekilde su tesisat borusu onarılır, su kaçağı tespiti yapılırken de etrafa zarar verilmez, ses yapılmaz, uzman ekiplerimiz tarafından kısa sürede problem giderilir.

Daire ve ofislerinizde su kaçağı sorunu yaşıyorsanız firmamız ile iletişim kurabilirsiniz. Detaylı su kaçağı tespiti hizmeti için tıklayınız.

Benzer sorunlar : boruda su kaçağı tespiti, su kaçağı nasıl bulunur, su tesisatındaki kaçak nasıl bulunur, su tesisatında kaçak tespiti, bor tesisatında kaçak bulma, su sızdıran boru nasıl bulunur, su sızdıran boru nasıl tespit edilir, su kaçağı onarımı nasıl yapılırYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X