Termal Kameralı Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Günümüzde modern teknoloji sayesinde birçok sektör kendi içinde son derecede gelişmiş ve hem kendilerine hemde hizmet verdikleri kişilere maddi, manevi kazanç sağlamıştır. Bu sektörlerin içinde yer alan sıhhi tesisat firmaları teknoloji harikası olan termal kameralar sayesinde ev ve iş yeri sahiplerine su tesisatından yana yaşadıkları işkenceye son vermişlerdir. Eskiden ve günümüzde devam edilmekte olan kırma yöntemine dayalı su kaçağı bulma işlemi, teknolojinin geliştirdiği cihazlarla birlikte kırma yöntemi ortadan kaldırılmıştır.

Yapılar zarar görmekten hemde konut sahibi yüksek bedellere maruz kalmaktan kurtulmuştur. Yani termal kameralı su kaçağı bulma uygulaması yapılırken en ufak bir kırma işlemi yapılmadan arızalar tespit edilmektedir.

kırmadan termalle kalorifer kaçağı tespit etme
termal kamerayla su tesisatı görüntüleme
sıcak su tesisatını bulma
termal kamera ile borunun yerini belirleme

Kamera sıcaklık farkına bağlı olarak bir klasik kamera gibi çekim yapan ancak görüntüyü ısıya duyarlı bir şekilde yansıtan makinedir. Bu sayede su kaçağı olan borunun duvar, zemin gibi kapalı görünmeyen yerlerde kırma işine gerek olmadan belirlenir. Kalorifer tesisatları için ısıya son derece duyarlı termal kamera ile kaçak tespit etmek kolaydır. Sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği tıkanıklıklarını görüntülemede en iyi yöntemlerden birisi şüphesiz termal kameralardır. Su kaçaklarını tespit etmede teknolojinin kullanımı son derece önemlidir. Termal kamera renkli bir şekilde sıcak suyun geçtiği noktaları ustalarımıza göstermektedir. Kamerayla görüntüleme işlemi sayesinde boru güzergahı ve ıslaklığın yoğun olduğu bölge tespit edilerek daha kısa bir zaman içerisinde kaçak tespit edilir.

Termal Kameranın Kullanıldığı Yerler

  • Apartman dairesi ve müstakil evlerde,
  • İş yerleri ve avm marketlerde,
  • Yerden ısıtma sistemi kullanılan yapılarda,
  • Sıcak su borusunun geçtiği her bölge,

Firmamız müşteri memnuniyetini esas alarak her işi zamanında ve eksiksiz yaparak işe verdikleri önemi temsil ederler. Termal kamerayla yapılan arıza tespitlerinde tadilat çalışmalarına gerek kalmadan gizli su kaçaklarını, aktif su tesisatı olmayan fakat içeriden ve dışarıdan rutubet alan bölgeleri, küf tutmuş yerleri, bina yalıtımındaki problemleri gözlemleyebilirsiniz.

termal kamerayla su kaçak bulma
termal kamera su kaçağı tespiti

Su kaçakları damlama şeklinde bir süre yapının duvarlarında birikinti oluşturacaktır. Bu birikintiler ise öncelikle duvarın iç yapısını bozacak ve inşaat malzemelerine zarar verecektir. Sonrasında da duvar yüzeyine çıkarak nemlenme ve duvarda su damlası halini alacaktır. Duvara oldukça zarar verecek olan su rutubet ve küf oluşturacaktır.

Kalorifer Kaçağının Verdiği Zararlar

  • Yüzeyde veya duvarda ıslaklığa sebep olur,
  • Duvarın iç yapısını zayıflatarak inşaat malzemelerine zarar verir,
  • Duvar yüzeyinde nemlenme ve yeşillenme görülebilir,
  • Rutubet ve küf oluşumunu arttıracaktır,
termal kamerayla duvardan geçen boruyu tespit etme
termal kamerayla sıcak su hattını görüntüleme
termal kamera ile borunun yerini belirleme

Maliyeti En Düşük Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Profesyonel tesisat firmaları tarafından yapılacak olan termal kamera ile su kaçağı bulma işlemleri, yapının içinde tek bir noktada bile kırma dökme işlemleri yapılamayacaktır ve tespit işlemleri saatlik çalışma süreleri içerisinde tamamlanacaktır.

Gelişen teknolojik sistemler sayesinde günlerce beklemeden ve hiçbir şekilde zahmet çekmeden tüm işlemler bitecek ve asla yüksek maliyetler oluşmayacaktır. Borularda oluşan yıpranmalar ve delinmeye yüz tutmuş olan boru kısımlar tamamen en doğru şekilde sadece termal cihaz sistemleri ile bulunacak ve oldukça kaliteli bir çalışma uygulanmış olacaktır. Firmamızı arayarak en uygun fiyatlara kalorifer kaçağı tespiti hizmeti alabilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X