Termal Kameralı Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

sıcak suda meydana gelen tesisat kaçaklarında termal kameralı tesisat firması

Günümüzdeki modern teknoloji sayesinde birçok sektör kendi içinde inanılmaz derecede gelişmiş ve hem kendilerine hem de hizmet verdikleri kişilere maddi, manevi kazanç sağlamıştır. Bu sektörlerin içinde yer alan sıhhi tesisat firmaları teknoloji harikası olan termal kameralar sayesinde ev ve iş yeri sahiplerine su tesisatından yana yaşadıkları işkenceye son vermişlerdir. Şöyle ki, eskiden ve günümüzde de devam edilmekte olan kırma yöntemine dayalı su kaçağı bulma işlemi, teknolojinin geliştirdiği cihazlarla birlikte kırma yöntemi ortadan kalmış cihaza dayalı noktasal arıza tespiti fırsatı doğmuştur. Bu işlemle hem yapılar zarar görmekten hem de konut sahibi yüksek bedellere maruz kalmaktan kurtulmuştur. Yani termal kameralı su kaçak bulma uygulaması yapılırken en ufak bir kırma işlemi yapılmaksızın arızalar tespit edilmektedir. Bu yöntem çalışmalarını profesyonelce yürüten tesisat firmaları içinde oldukça işlerini kolaylaştırmış ve zamandan ettikleri karla daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşma imkanı bulmuşlardır.

Bir yapının herhangi bir yerinde oluşan tesisat arızasında, gidere özel cihazlar kullanılmakta ve özellikle pis su giderlerinde görülen arızalar için üretilen termal kamera burada aktif şekilde iş görmektedir. Mesela alt komşunuzdan gelen tavanımda su lekesi var şikayeti veya sizlerin tuvalet taşması, zeminde su görülmesi gibi çeşitli problemlerinizde, pis su gideri içine gönderilen termal kamera giderdeki tüm oluşumları bire bir kayıt etmekte ve tesisat ustasının gider içinde neler olduğunu görmesini sağlamaktadır. Bu sayede termal kameralı su kaçak bulma işlemi sorunsuzca sonlanmakta ve arıza tespit edilen alanda artık tadilat için çalışmalar başlatılmaktadır. Günümüzde böylesine imkanlar varken ilkel yöntem kullanan ustalar gereksiz yere insanların yapılarına zarar vermektedir. Sizlerin yapması gereken başınıza gelen tesisat arızasında aradığınız firmanın cihaz kullanıp kullanmadığını öğrenmek ve tadilat işlemini de üstleniyorlar mı?  Bunları sormak olmalıdır.

Bu aşamada teknolojinin tüm cihazlarına sahip şekilde sizlere ulaşan Tufan Tesisat firmamızdan haberdar olmanızı ve her çeşit arızanızda üstün bir hizmet alacağınızı bildirmek isteriz. Uzun yıllardan bu yana sıhhi tesisat alanında çalışma yapan firmamız, kazandığı deneyim sayesinde sizlere piyasa üzerinde sayılı firmanın verebileceği üstün bir hizmet sağlamaktadır. Gördüğü memnuniyet karşısında servis ağını genişletmiş ve İstanbul geneline hizmet götürmeyi başarmıştır. Temiz su giderlerinizde akustik dinleme cihazıyla yapacağı işlemle noktasal arıza bulmakta ve yine pis su giderlerinizde termal kameralı su kaçak bulma uygulamasıyla üstün bir başarı göstermektedir. Pis su giderleri kullanıcılar tarafından gereken özen gösterilmeyip selpak ve benzeri ürünler atıldığında zaman içinde giderde birikme yapmakta ve buda tıkanıklığa neden olmaktadır. Gider tıkanıp birde döşenen pim aş borular yeterli kaliteye sahip değilse tıkanıklığın verdiği baskıyla borular ek yerlerinden açılma yapar ve su kaçağı problemini oluşturur. Tesisatta oluşan arızalar için bunun gibi pek çok örnek verilebilir. Bunların hepsine vakıf bir kuruluş olduğumuzdan dolayı, içiniz rahat şekilde bizlere ulaşabilir ve tarafımızdan tesisat arızalarınız hızlı bir şekilde giderilebilir.


Su kaçaklarının bulunmasına yönelik teknolojinin tesisat sektörüne getirdiği yenilikler, hem bu sorunla karşılaşan kişilere hem de tesisat ustalarına büyük kolaylıklar sağlamıştır. Türkiye’de pazara yeni giren henüz çok az kişinin bilgisine sahip olduğu bu sistem, termal kameralar devreye girmiştir. Kamera sıcaklık farkına bağlı olarak bir klasik kamera gibi çekim yapan ancak görüntüyü termal görüntü olarak veren bir makinedir. Bu sayede su kaçağı olan borunun duvar, zemin gibi kapalı görünmeyen yerlerde kırma işine gerek olmadan belirlenir ve önceden belirlenen hasar daha az bir masraf ile kolayca tamir edilebilir. Isıya son derece duyarlı termal kamera ile sıcak su kaçak tespiti yapmak kolay bir kaçak izleme metodu oluşturmaktadır.  Termal kamera ile ısıya duyarlı su kaçaklarını görsel olarak belirleyerek nokta tespiti yapabiliriz. Sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği tıkanıklıklarını görüntülemede en iyi yöntemlerden biridir. Su kaçakları tespit işlemlerinde bilgi ve teknolojinin kullanımı son derece önemlidir. Termal Kamera cihazı kendi dilinde renkler ile sıcak ve soğuk suyu teknisyene göstermektedir. Bu özellikler sayesinde boru güzergâhları ve ıslaklığın yoğun olduğu bölge tespit edilerek daha kısa bir zaman içerisinde kaçak tespit edilmiş oluyor.

Günümüz koşullarında kurumsal firmalar için kırmadan su kaçağı tespiti yapmak modern cihazlar sayesinde kolaylaşmıştır. Su kaçağı tespiti Tufan Tesisat firmamızın uzman çalışanları teknolojik aletlerin gücünden yararlanarak sorunları çözme yolunda ilerlemektedir. Böyle durumlarda aldıkları profesyonel eğitim sayesinde evlerinizin tadilat alanına dönmesine engel olarak, maliyet yönünden de daha karlı olmanızı sağlar. Modern cihazlarımız içerisinde önemli bir yere sahip görüntüleme cihazı olan termal kamera ile sıcak su kaçak tespiti gözle görülemeyen tavan ve duvar içlerindeki aşınmış borulara kadar yapılabilir. Su kaçağının olduğu yeri tespit edebilmek ancak gelişmiş cihazların yapabileceği bir iştir. Termal kamera ile yanılma durumu olmadan kaçağın olduğu yeri nokta olarak belirleyerek müşterilerimize hatasız tespit ve onarım işlemlerini sunuyoruz. Sizlere kusursuz hizmet sunmayı amaç edinerek birçok teknolojik su kaçak tespit cihazlarını firmamız bünyesinde hazır bulundurmaktayız. Dilediğiniz an cihazla su kaçağı tespit konusunda her zaman ekipmanlarımız ve profesyonel çalışma arkadaşlarımız sizlere doğru ve güvenilir hizmeti sunmak için hazır durumda bulunmaktadır.

Müşteri memnuniyetini esas alarak her işi zamanında ve eksiksiz yaparak yaptıkları işe verdikleri önemi temsil ederler. Büyük oranda zaman tasarrufu sağlayan termal kamera ile sıcak su tespiti ile tadilat çalışmalarına gerek kalmadan gizli su kaçaklarını, aktif su tesisatı olmayan fakat içeriden ve dışarıdan rutubet alan bölgeleri, küf tutmuş yerleri, bina yalıtımındaki problemleri de gözlemleyebilirsiniz. Firmamızdan sağlayacağınız bu sistem ile hem zamandan tasarruf edecek hem de kalite ve güvenceli hizmeti hiçbir zahmet çekmeden elde etmiş olacaksınız. Firmamız müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedeflediğinden ötürü, öncelik her daim sizin menfaatinizi gütmek olacaktır.


İnsanların korkulu rüyası olan tesisat arızaları, artık büyük bir sıkıntı olmaktan çıkalı aslında çok zaman olmuştur. Ancak kişilerin haberdar olmadığı modern yöntemden dolayı, amatör tesisatçılar bu bilgi eksikliğini kullanmaya devam etmekte ve kişilerin yapılarında kırarak dökerek işlem yapmaktadır. Bu uygulama oldukça zahmetli ve uzun sürdüğü gibi bir o kadar da maliyet açısından yüksektir. Ancak modern yöntemin sunduğu termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti sessiz sakin yapıya zarar vermeden ev halkını rahatsız etmeden kısa sürede noktasal olarak tespit edilmektedir. Termal kamera kendi içinde çeşitlere ayrılmakta ve çözünürlük kalitesi iyi olan bir cihazla oluşan su kaçağını bulmak oldukça kolaydır. Sıcağa duyarlı termal kamera, yapıda su sızıntısının olduğu alanları renk ayrımıyla tesisat personeline belli eder ve kaliteli bir cihazın bu testi yaparken yanılma ihtimali yoktur.

Binaların yapım aşamasından başlayan tesisat sıkıntısı, tesisatın düzgün döşenmemesinden ve son derece kalitesiz bir boru kullanımından dolayı, aktif kullanıma geçen yapıda sürekli olarak su tesisatı arızası görülmektedir. Böyle bir durumda termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti yapmak mümkündür. Sıcak su tesisatını oluşturan pim aş borularının normal sıcaklık kullanımının 1,5 kat fazlasıyla yapım aşamasında test edilmiş ve bununla birlikte sızdırmazlık testlerinin de yapılmış olması gereklidir. Bu testler yapılmadığında sıcakla ilk kez buluşan boru yavaşça esneme gösterir ve zaman içince esnemeden kaynaklı boruda incelme ve incelen yerlerde de delikler oluşmaya başlar. Bu durum daha çok kalorifer hattında oluşmakta ve su kaçağı problemi yüzünden doğalgaz faturaları oldukça yükseliş göstermektedir. Banyolarda da görülebilen sıcak su arızaları, çeşitli şekilde kendini gösterebileceği gibi alt kata sızma yapabilir ve komşu uyarısıyla kişiler arıza hakkında bilgi edinir.

Sıcak su borusunun patlamış olması sık yaşanan bir problem olmasa da oluşan boru patlağına bağlı su kaçağı bazı durumlarda parke zemin üzerine çıkabilir ve hemen müdahale edilmesi gereken bir arıza çeşididir. Yapılarınıza zarar vermeden tüm tesisat işlemlerinizi uzmanlıkla ele alan Tufan Tesisat firmamız ile tanışarak, etrafınızdan duyduğunuz ya da kendinizin önceden yaşadığı zorlu tesisat tadilatlarını geride bırakabilir ve termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti uygulamasından yararlanabilirsiniz. Her gider için özel bir cihaz kullanan ve yaptığı tespitlerle doğru orantıda tadilat işlemini üstlenen firmamız, bünyesinde son derece eğitimli ve beceri kabiliyeti yüksek personellerle çalışıyor olması da işlemlerinde ayrıca bir kolaylık sağlamaktadır. Sizlere sunduğu kaliteli hizmet sonucunda faturalarınızın büyük ölçüde düşüş göstereceğinden emin olabilirsiniz. Pis ve temiz su giderlerinizle birlikte kombi ve kalorifer hattı genel bakım ve tadilat gibi tüm tesisat işlemlerinde tarafımızda İstanbul geneline olmak üzere teknik servis hizmeti sağlanmaktadır. Arızalarınızı ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatarak, bizleri dilediğiniz an arayabileceğinizi belirtmek isteriz.


Termal kamera ile su kaçağı tespiti Su kaçakları tesisat borularında meydana gelen herhangi bir delinmeden ve yıpranmadan kaynaklanmaktadır. Delinen borulardan önce damlama şeklinde kaçan su bir zaman sonra sızıntı halini alarak duvarın içine sızacak ve oldukça da zarar veren bir hasar oluşturacaktır. Su kaçakları hem yapıya hem tesisat sistemlerine hem de yapının içindeki insanlara zarar veren çok boyutlu bir tesisat arızasıdır. Ayrıca binaların su baskınlarına uğramasının temel nedeni de su kaçağı problemleri olmaktadır. Bu tür sorunlar ise sadece termal kamera ile su kaçağı tespiti işlemleri sayesinde sonlandırılmaktadır.

Su kaçakları damlama şeklinde bir süre yapının duvarlarında birikinti oluşturacaktır. Bu birikintiler ise öncelikle duvarın iç yapısını bozacak ve inşaat malzemelerine zarar verecektir. Sonrasında da duvar yüzeyine çıkarak nemlenme ve duvarda su damlası halini alacaktır. Duvara oldukça zarar verecek olan su rutubet ve küf oluşturacaktır.

Bilindiği üzere yapılarda rutubetli ortamların oluşması ise sağlık açısından oldukça büyük problemlere yol açmaktadır. Su kaçakları ayrıca tesisat sistemlerinin bir süre sonra büyük bir hasar ile patlamasına ve yapıların su baskınlarına uğramasına neden olacaktır. Görüldüğü üzere su kaçakları oldukça zor ve çok boyutlu hasarlar veren bir tesisat arızasıdır.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Bulma

Su kaçak tespiti ve tamiratı her tesisat firması tarafından farklı şekillerde yapılmaktadır. Bu farklılığı belirleyen temel nokta ise tesisat firmalarının teknolojik alt yapı yetersizlikleri ve cihaz sistemleri kullanılmamasıdır. Yapıdaki su kaçağı tespiti işlemlerinde cihaz sistemleri olmadan yapılacak çalışmalarda su borularının geçtiği tüm duvarlar ve fayanslar kırılacaktır. Binalarda yapılacak olan bu kırma dökme işleri zaten başlı başına bir problem oluşturacaktır. Haftalarca sürecek olan bu cihaz olmadan yapılacak olan işlemlerde tüm duvarlar kırıldıktan sonra açığa çıkacak olan su borularına basınçlı sular basılacak ve su kaçıran bölge el yordamı ile bulunmaya çalışılacaktır.

Su kaçağı tespitlerinde cihaz sistemleri olmadan yapılacak olan işlemlerde ortaya çıkacak olan kırma dökme olayları zamansal açıdan uzun süreceği gibi aynı zamanda maddi açıdan da oldukça yüksek rakamların oluşmasına neden olacaktır. Çünkü yapılacak olan kırma dökme işlemlerinde öncelikle bu alanların kırılması için bir işçi çalışacak ve bu çalışma işçilik masraflarını oluşturacaktır. Ardından bu alanların tamiratında hem malzeme masrafları hem de bu alanların onarılmasında çalışacak olan işçinin ücretleri su kaçağı tespiti ücretlerini yükseltecektir.

Termal Kameraları İle Saatlik Çalışmalarda Su Kaçağı Tespiti

İşyerlerinde ve evlerde hafta bazında sürecek olan cihaz sistemleri olmadan yapılacak su kaçağı tespitlerinde ayrıca ufak bir ayrıntıda kırılacak yerlerin onarılmasında kullanılacak olan fayansların diğer fayanslar ile eşdeğer olmamasıdır. Var olan fayansların aynısının bulunması zor olacağından kırılan yerlere döşenecek olan fayanslar farklı olacak ve bu tür bir durum da evlerin tüm görsel algısını bozacaktır. Bu yüzden de kesinlikle cihazlı su kaçağı tespiti işlemleri oldukça fazla avantaj sağlayacaktır.

Su kaçağında kullanılacak olan cihaz sistemleri ise genellikle akustik dinleme cihazlar ve termal kamera sistemleri olmaktadır. Öncelikle akustik dinleme cihazları ile su borularının geçtiği her duvar noktası dinlenmekte ve dinlenen bu alanlardaki su sızıntı seslerine göre su kaçağı olan bölgeler noktasal olarak tespit edilmektedir. Tespit işlemlerinden sonra ise uygulanacak olan çalışmaları belirlemek ve su borusundaki hasarı görmek için de termal kameralar ile boruların hasarları incelenmektedir. Bu sayede yani görüntüleme işlemleri ile de su kaçağına neden olan temel sorun gün yüzüne çıkartılacak ve bu sorun ortadan kaldırılarak bir daha su kaçağı olma ihtimalinin de önüne geçilmiş olacaktır.

Maliyeti En Düşük Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Profesyonel tesisat firmaları tarafından yapılacak olan termal kamera ile su kaçağı bulma işlemleri sırasında yapının içinde tek bir noktada bile kırma dökme işlemleri yapılamayacaktır ve tespit işlemleri saatlik çalışma süreleri içerisinde sonlandırılacaktır. Cihaz sistemleri ile yapılacak olan işlemlerin kısa sürmesi ve kırma dökme gibi durumların olmaması da işlemlerin ücretlerini en düşük seviyelere çekecektir. Gelişen teknolojik sistemler sayesinde günlerce beklemeden ve hiçbir şekilde zahmet çekmeden tüm işlemler bitecek ve asla yüksek maliyetler de oluşmayacaktır. Özellikle de işletmeler için büyük avantaj sağlayacak olan termal kamera ile su kaçağı tespiti iş yerinin kapatılması bir kenara hizmet devam ederken bile uygulanabilecektir.

Termal kameralar ve akustik dinleme cihazları sayesinde yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemlerinde uzun yıllar garanti oluşturacaktır. Çünkü cihazlar oluşmuş olan su kaçak bölgelerini tespit edeceği gibi aynı zamanda sonradan oluşacak olan su kaçağı bölgelerini de belirleyecektir. Borularda oluşan yıpranmalar ve delinmeye yüz tutmuş olan boru alanları tamamen en doğru şekilde sadece termal cihaz sistemleri ile bulunacak ve oldukça da kaliteli bir çalışma uygulanmış olacaktır.

Evlerinizde ve iş yerlerinizde bu şekilde belirtileri ortaya çıkan su kaçak problemleri varsa bu sorundan en doğru ve en kaliteli şekilde sizleri kurtaracak olan tek adres ise Tufan Tesisat olacaktır. Avrupa kalite standartlarında üretilen orijinal ve lisanslı termal kamera cihazları ve son sistem akustik dinleme cihazları ile hizmet veren Tufan Tesisat kırma dökme olmadan tüm su kaçaklarını tespit etmekte ve işlemleri en doğru şekilde sunmaktadır.  Tufan Tesisat tarafından yapılacak olan işlemlerde uzman tesisat ustaları görev almakta ve saatlik çalışma sürelerinde en pratik yolardan en garantili işlemleri oluşturmaktadır. Termal kamera ile kaçak su bulma işlemleri için size en kaliteli işlemleri Tufan Tesisat sunacağı gibi aynı zamanda en avantajlı kaçak su tespit ücretlerini de yine Tufan Tesisat sunacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X