Su Sızıntılarının Sebepleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Su sızıntısı, yapılarda tesisat borularında (pvc, demir, bakır) borularında meydana gelen hasarlar nedeniyle dışarıya akan suya, su sızıntısı denir. Su boruları uzun süre dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiştir ancak ne kadar dayanıklı olursa olsun kısa zaman içerisinde dayanıklılığını kaybedebilmektedir.

duvarların kabarması su kaçağı mıdır
duvarların rutubetlenmesi ve ıslanması
su kaçaklarının nedeni

Binalar içerisine temiz suyun dağıtılıp kirli suyun binadan uzaklaştırılıp imha edilmesini sağlayan sistemlere sıhhi tesisat sistemleri denilmektedir. Her sistem gibi sıhhi tesisat sistemlerininde düzenli olarak bakımları gerçekleştirilmezse sorunlar oluşabilir. Sorunlar kimi zaman bakımların yapılmamasından kaynaklansa da kullanıcı hatalarından, üretici veya usta hatasından kaynaklanabilmektedir.

Su Sızıntıları Nasıl Anlaşılır?

Su tesisatı üzerinde meydana gelen sıkıntılar şu şekilde gruplandırılabilir:

  • Kullanımlar sonucunda tesisatta oluşan çatlamalar ve kırılmalar.
  • Su kaçağı olan bir dairede, musluklar kapalı olsa bile su sayacı dönmeye devam eder,
  • Su sızıntısı olan bir yapıda, mermer, parke gibi zeminden su sızdırmaya başlar,
  • Duvarlarda rutubetlenme, nemlenme ve ıslaklık görülür,
  • Alt kat dairenizin tavanlarına su damlayabilir,

Su Sızıntıları Nasıl Çözülür?

Tesisatınızdaki sorunların çözülebilmesi için öncelikle sorununuzun olduğunu anlamanız gerekmektedir. Bu konuyu siz kendi başınıza rahatlıkla halledebilirsiniz. Tesisatlarda meydana gelen sorunlar kullanıcıların görüp fark edebileceği sorunlar olarak tanımlanmaktadır. Her ne kadar sorunların belirlenmesinde tek başınıza rol alabilecek durumda olsanız da çözüm süresi için aynı şeyleri söylemek mümkün olmayacaktır. Tesisattaki sorunun ve yerinin tespit edilmesi için mutlaka bir uzmana başvurmanız, bu işlerden iyi anlayan birinden yardım almanız gerekmektedir.

termal kamerayla su kaçak bulma
su sızıntısı bulma
kameralı robotla su kaçağı bulma
Tufan Tesisat, İstanbul’un her bölgesine hizmet sağlayan ve gelişmiş cihazlar kullanan su tesisatçısıdır. Su sızıntısının kırmadan yerini bulup tamirat işlemini gerçekleştiriyoruz. Garantili ve kalıcı tamirat çalışmaları için firmamızı tercih edin ve yüksek bedeller ödemekten kurtulun.

Su Sızıntılarının Tespitinde Kullanılan Cihazlar

  • Kameralı cihazı
  • Akustik dinleme cihazı
  • Nem ölçer cihazı
  • Dedektör ve termal kamera

Her Uzmana Güvenilir mi?

Yıllarca ümitsiz bırakılmış bir toplum olarak güven konusunda sıkıntılarımız vardır. Her insana güvenilemeyeceği gibi her ustaya, uzamana da güvenilmez. Küçük sızıntıların, kocaman bir tadilat işi haline gelmesine sebep olabilecek ustalar piyasada kol gezmektedir.

Bu yüzdende firmamız her zaman tesisat konusundaki problemlerinizde sizin yanınızda olmakta ve sizlerin güvenini, yapmış olduğu işlerle kazanmaktadır. Firmamızı arayın ve sizin için büyük sorun haline gelen su sızıntılarını halledelim.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X