Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Teras Su Kaçağı

Teras su kaçağı Çatı izolasyonları, bir ev, ofis ve iş yeri için fazlası ile büyük önem taşır. Eğer, çatı izolasyonlarında herhangi bir sorun var ise mutlaka giderilmelidir. Aksi halde; tüm yapının çürümesine sebep olur iken öte yandan da çok daha masraf dolu bir hal alması kaçınılmaz olabilir. Teras su kaçağı işlemlerinizi gerçekleştirir iken mutlaka bin bir çeşit çözüm yolunu sizlere sunuyoruz. Ve istediğiniz çözüm, tadilat yolunu uygular iken; öte yandan sizler için en uygun olan seçeneği sunmayı da asla ihmal etmiyoruz.

Çatı İzolasyonu, Kar Ve Yağmur Suları

Çatı izolasyonları yapar iken hemen tadilat yapma aşamasına geçmeden mutlaka; sorunun neden kaynaklı olduğunu araştırmak gerekir. Bizler, sorunların kaynaklarını mutlaka araştırıyor ve bazı doğal sebeplerden dolayı var olan sızıntıların giderilmesi için ek işlemler yapmıyoruz. Kar suyu ve yağmur suyu, bazı hallerde çatı izolasyonlarını bozar. Bunların tadilatı, normal sızıntı tadilatları gibi değildir. Çok daha kolay tadilat uygulanabilir ve masrafsızdır.

Kar ve yağmur sularının çatı izolasyonlarının hazırlanması sırasında; gider kısımlarının ve çatı üzerinde yer alan malzemelerin çok daha kalın ve hasara karşı duyarlı olması gerekir. Bu şartların sağlanıyor olduğu bir anda mutlaka; çatı ile alakalı sorunların giderilmesi kolaylaşır. Bizler; çoğu zaman yağmurlu ve kış aylarında yağan karların var olduğu anlarda, rutin olarak çatı temizliklerini sizlere öneriyoruz.

 • Çatı akıntılarının bazıları; kabarcıkların oluşmasına sebep olur iken; bazı anlarda boyaların kabarması yanı sıra bir de küflenme ve rutubet sorunları elbette ki ön plana çıkar.
 • Çatı izolasyonlarında bazen iş çok zorlu bir hale gelir. Çünkü su akıntıları, özellikle çatıların aralarında yer alır iken kendine göre bir rota çizer. Çizilen bu rotanın nereye doğru gideceği ise tam anlamı ile suyun akış şekline bağlı olarak belirlenir. Bizler, bu tarz konularda, Tufan tesisat olarak tüm uzmanlığımızı sergiliyor ve bir daha asla aynı konuda problem yaşamanıza fırsat vermiyoruz. Çatıların izolasyon sürecinden geçmiş olmasında hemen sonra mutlaka ıslak yüzeylerin tekrar kullanılması da gerekebilir. Bu tarz bir durum söz konusu olduğunda; ıslak zeminler temizlenmelidir.

Kamera Sistemi İle İzleme

Termal bir kamera sistemi yardımı ile izlenilen tava araları ve tavan, çatı boşlukları, bizlere suyun nereye doğru aktığını ve ne kadar fazla olduğunu gösterir. Bu şekilde; sizler için ek masraf çıkmaz iken bizler için de işler çok daha kısa süreli olarak tamamlanmış olur. Bknz: Teras su kaçağı tespiti

 • Termal kamera sistemi sayesinde; su akıntılarının dışarıdan gözle görünür bir halde olması gerekmez.
 • Termal kamera sistemi, her ne kadar su olursa olsun mutlaka gösterir. Ve bu şekilde su akıntılarının dışarıdan görünmesine gerek kalmayacak kadar bir süre içerisinde bulunması sağlanmış olur.
 • Su akıntısının mevcut olduğu bölge, diğer bölgelere göre farklı bir renkte kameradan görülür. Bu şekilde; çatı arasında mevcut bulunan her akıntının gidiş yönü gözlemlenir.
 • Kamera sisteminin en güzel yanı ise; mutlaka her bölgede uygulanabilir olmasıdır. Böylece; yıkımların ve çatıların bozulmasının çok daha aza indirgenmesi söz konusu olur.

Fayans Yapım Çatılar

Fayans yapım çatıların çok daha sağlam olduğunu bilmeniz gerekir. Bizler, Tufan tesisat olarak müşterilerimizin çatılarını fayans bir yapı olarak ayarlamalarını belirtiyoruz. Bu halde; çok daha masrafsız ve çok daha fazla dayanıklı bir çatı sisteminiz olmuş olacaktır. fayans alanlarında var olan sorunların çözümünü bulmak çok daha rahattır. Bizler;

 • Fayans alanların sorunlarını çözer iken; genel itibari ile kırma ve dökme yapmayız.
 • Fayans çatıların, kar ve yağmur suyuna karşı çok daha fazla duyarlı olduğunu belirtmek de gerekir.
 • Fayans kaplı çatıların; şeffaf su yalıtımları ile döşenilmesi halinde; sizlerin ön görülü davranmış olduğunu söyleriz. Bu halde; suların gidiş yolları belli olmuş olur ve sizleri zorlayan herhangi bir sorunun çıkması pek mümkün olmaz.

Düz Çatıların Ve Terasların Sorunu

Düz çatıların ve terasların sorunlarını çözmek amacı ile girişilen bir işin mutlaka; uzman ellerce yapılmış olması gerekir. Tufan tesisat ve ekibi, bu tarz bir izolasyon işlemi için her an yanınızda ve sizlere kusursuz hizmet sunmayı hedef edinmiş durumda.

 • Düz çatı, teras ve ara boşluklarda var olan sorunların giderilmesi amacı ile sizler için uzmanlığımızı geliştirdik. Ve bunun yanında; bir düz çatı sisteminin nasıl olması gerektiğini gösteriyoruz.
 • Düz çatı sistemlerinin yapılış itibari ile bazı hataları barındırıyor olması, bizleri asla durdurmaz. Bizler, mutlaka yapılan hataları ilk olarak buluyoruz.
 • Bu hataların bulunmasını gözetir iken de ilk olarak; uygun hava koşullarının oluşması beklenir.
 • Düz çatı izolasyonlarının yapımında genel olarak sorunların nelerden kaynaklandığını bulmak kolay değildi. Bazı gayrimenkul sahipleri, bu tarz sebeplerden ötürü yüksek maliyetler ile binaların çatılarını komple yıkım uygulayarak tadilata sokuyorlar.
 • Tufan tesisat ve ekibi; çatı izolasyonlarını yapmaya başlamadan evvel mutlaka sorunların nelerden kaynaklı olduğunu çözmeye yönelik olarak davranırlar.
 • Çatı izolasyonu yapılır iken; ön incelemeler aşamasında mutlaka; binaların ana malzemeleri ve genel yapıları incelemeye alınır. Bu inceleme; malzemelerin kalitesini ve türünü tam olarak tespit ettirmeye yarar. Ve bu sayede; çatı sorunlarını bulmak ve tadilata sokmak çok daha kolay ve uygun fiyatlar ile olur.

Tufan tesisat, her türlü; akım, su tadilatı ve tesisat işlemlerini kusursuzca gerçekleştirir. Ve işlemin ardından sizlere asla herhangi bir sorun da çıkarılmaz. En uygun fiyatlar ile sunulan hizmetlerimiz sonrasında asla bizlere güvendiğiniz için pişmanlık yaşamazsınız. Vizyonumuz sizlerin memnuniyetini sağlamak.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X