Teras Su Kaçağı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Teras çatı izolasyonu ev, ofis ve iş yerleri için fazlası ile büyük önem taşır. Çatı izolasyonunda herhangi bir sorun var ise mutlaka giderilmelidir, aksi halde terasta biriken su tüm yapının çürümesine sebep olabilmektedir. Teras su kaçağı işlemlerinizi gerçekleştirirken mutlaka son teknoloji ekipmanlar kullanmaktayız.

Teras kaçaklarını dert etmeyin, firmamızın sağlamış olduğu cihazla arıza tespiti çalışmaları sayesinde kısa süre içerisinde sorunlarınıza çözüm sağlıyoruz.

teras balkondan alt kata su akıyor
teras su kaçağı tespiti

Çatı İzolasyonu, Kar Ve Yağmur Suları

Çatı izolasyon çalışmalarında hemen tadilat aşamasına geçmeden önce mutlaka sıkıntının nereden olduğunu araştırmak gerekir. Kar suyu ve yağmur suyu, bazı durumlarda çatı izolasyonlarını bozar. Bunların tadilatı, normal tadilatlar gibi değildir bu nedenle çok daha kolay tadilat uygulanabilir ve masrafsızdır.

Kar ve yağmur sularının çatı izolasyonlarının hazırlanması sırasında gider kısımlarının ve çatı üzerinde yer alan malzemelerin çok daha kalın ve hasara karşı duyarlı olması gerekir. Bu şartların sağlanıyor olduğu bir anda mutlaka çatı ile alakalı sorunların giderilmesi kolaylaşır çünkü çoğu zaman yağmurlu ve kış aylarında yağan karların var olduğu anlarda, rutin olarak çatı temizliklerini sizlere öneriyoruz.

 • Çatı akıntılarının kabarcıkların oluşmasına sebep olurken; bazı anlarda boyaların kabarması yanı sıra bir de küflenme ve rutubet sorunları ortaya çıkabilir.
 • Çatı izolasyonlarında bazen iş çok zorlu bir hale gelir. Su akıntıları, özellikle çatıların aralarında yer alırken kendine göre bir rota çizer. Çizilen bu rotanın nereye doğru gideceği ise tam anlamı ile suyun akış şekline bağlı olarak belirlenir. Tufan Tesisat bu tarz konularda,  tüm uzmanlığımızı sergiliyor ve bir daha asla aynı konuda problem yaşamanıza fırsat vermiyoruz. Çatıların izolasyon sürecinden geçmiş olmasından hemen sonra mutlaka ıslak yüzeylerin tekrar kullanılması da gerekebilir.

Kamera Sistemi İle İzleme

terastan su sızıyor
balkondan su damlıyor

Termal bir kamera sistemi yardımı ile izlenilen tava araları ve tavan, çatı boşlukları, bizlere suyun nereye doğru aktığını ve ne kadar fazla olduğunu gösterir. Bu şekilde; sizler için ek masraf çıkmaz iken bizler için de işler çok daha kısa süreli olarak tamamlanmış olur.

 • Termal kamera sistemi sayesinde; su akıntılarının dışarıdan gözle görünür bir halde olması gerekmez.
 • Termal kamera sistemi, her ne kadar su olursa olsun sıcak suyu mutlaka gösterir. Ve bu şekilde su akıntılarının dışarıdan görünmesine gerek kalmayacak kadar bir süre içerisinde bulunması sağlanmış olur.
 • Su akıntısının mevcut olduğu bölge, diğer bölgelere göre farklı bir renkte kameradan görülür. Bu şekilde; çatı arasında mevcut bulunan her akıntının gidiş yönü gözlemlenir.
 • Kamera sisteminin en güzel yanı ise; mutlaka her bölgede uygulanabilir olmasıdır. Böylece; yıkımların ve çatıların bozulmasının çok daha aza indirgenmesi söz konusu olur.

Fayans Yapım Çatılar

Fayans yapım çatıların çok daha sağlam olduğunu bilmeniz gerekir. Bizler, Tufan tesisat olarak müşterilerimizin çatılarını fayans bir yapı olarak ayarlamalarını belirtiyoruz. Bu halde; çok daha masrafsız ve çok daha fazla dayanıklı bir çatı sisteminiz olmuş olacaktır. fayans alanlarında var olan sorunların çözümünü bulmak çok daha rahattır. Bizler;

 • Fayans alanların sorunlarını çözer iken; genel itibari ile kırma ve dökme yapmayız.
 • Fayans çatıların, kar ve yağmur suyuna karşı çok daha fazla duyarlı olduğunu belirtmek de gerekir.
 • Fayans kaplı çatıların; şeffaf su yalıtımları ile döşenilmesi halinde; sizlerin ön görülü davranmış olduğunu söyleriz. Bu halde; suların gidiş yolları belli olmuş olur ve sizleri zorlayan herhangi bir sorunun çıkması pek mümkün olmaz.

Düz Çatıların Ve Terasların Sorunu

Düz çatıların ve terasların sorunlarını çözmek amacı ile girişilen bir işin mutlaka; uzman ellerce yapılmış olması gerekir. Tufan tesisat ve ekibi, bu tarz bir izolasyon işlemi için her an yanınızda ve sizlere kusursuz hizmet sunmaktadır.

 • Düz çatı sistemlerinin yapılış itibari ile bazı hataları barındırıyor olması, bizleri asla durdurmaz. Bizler, mutlaka yapılan hataları ilk olarak buluyoruz.
 • Düz çatı izolasyonlarının yapımında genel olarak sorunların nereden kaynaklandığını bulmak kolay değildi. Bazı gayrimenkul sahipleri, bu tarz sebeplerden ötürü yüksek maliyetler ile binaların çatılarını komple yıkım uygulayarak tadilat yaptırmaktaydı.
 • Firmamız, çatı izolasyonlarını yapmaya başlamadan evvel mutlaka sorunların nerelerden kaynaklı olduğunu çözmeye yönelik olarak davranırlar.
 • Çatı izolasyonu yapılırken ön incelemeler aşamasında mutlaka binaların ana malzemeleri ve genel yapıları incelemeye alınır ve bu sayede çatı sorunlarını bulmak ve tadilat yaptırmak çok daha kolay ve uygun fiyatlar ile halledilebilir.

Teras su kaçaklarında güvenilir firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Firmamızın yapmış olduğu en uygun fiyatlar ile sunulan çalışmalarımız sonrasında asla bizlere güvendiğiniz için pişmanlık yaşamazsınız.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X