Terastan Alt Kata Su Kaçağı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Kış ayları geldiğinde beraberinde yağmurları da getirmektedir. Yoğun yağışlar nedeniyle su kaçağı oldukça sıkıntılı durumlar karşımıza getirmektedir. Üst katlarda oturanların en çok şikâyet ettikleri konular çatılardan sızan sulardır. Teraslarda su kaçağını tespit etmek oldukça zorlu bir süreçtir çünkü günümüzde bilinçsizce hareket eden birçok tesisatçı bulunmaktadır.

Su kaçakları meydana geldiğinde yapılması gereken ilk adım arıza yerinin belirlenmesidir çünkü arızayı bulmadan yapılacak tamir çalışmaları ekstra kırma dökme işlemi gerektirdiği için masrafların artmasına neden olur.

Teras su kaçaklarında kameralı cihaz kullanan firmamız, boru içerisinde kırık, çatlak ve conta erimesi gibi problemlerin tespit edilmesini sağlar.

Su tesisatındaki kaçaklar örneğin temiz su tesisatındaki meydana gelen patlak sürekli akıntı yaparak kendisini belli ederken, pis su kaçakları ise tuvalet ve banyolarda kullanım olduğu sıralarda alt kata su sızdırmasına neden olur. Yağmur yağdığında izolasyon sıkıntısı çıkabildiği gibi terastaki suyun çekilmesini sağlayan giderlerin su alması nedeniyle sızıntıları olabilmektedir. Dairenin su tesisatının kontrol edilmesi ilk şarttır. Tüm tesisat kontrol altına alınmadan hiçbir işleme başlanmamalıdır. Gereksiz yere yapılacak kırılmalar sizlere ekstra maliyetler çıkartmaktadır.

terastan alt kata su akması
terastan alt kata su damlıyor

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su tesisatının kontrolü ve bakımı gider kısımlarının içerisine detaylı bir şekilde bakarak gerçekleştirilir. Su sızıntısı terastan akan su giderler ile alakalı olduğu konusunda tespit yapıldığında o kısımlar değiştirilerek sorun çözümlenmiş olur. Herhangi bir sorunun olması veya olmaması kontrol edilmesine engel değildir. Düzenli olarak kameralı cihazlar ile gider hatlarınıza baktırmanız ileride oluşabilecek sıkıntıların önüne geçebilmeniz için oldukça önemli bir adım olacaktır.

Teraslarda Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

 • Çatı kaplamasında kullanılan malzemelerin dayanıklıklı ve kaliteli olanı tercih edilmeli,
 • Kaliteli çatı yalıtımı izolasyon malzemeleri kullanılmalı,
 • İzolasyon çalışması için tecrübeli ve deneyimli ustalarla çalışmalı,
 • Yağmur oluklarında kırık veya çatlak olup olmadığı kontrol edilmeli,
 • Çatının ilk yapılışı sırasında hata yapmamaya dikkat edilmeli,

Teraslardan akan su sızıntıları ev sahipleri için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Tufan Tesisat olarak sizlere en uygun fiyatlara hizmet vermekteyiz. Bizler sizler için en kolay ve en az maliyetler ile bu sorunlarınızı çözmeyi hedefliyoruz.

kamerayla teras kaçak tespiti
kamerayla teras kaçağı bulma

Bizi Diğer Firmalardan Farklı Kılan Sebepler

 • Tespit çalışmasında yapıya herhangi bir zarar verilmemektedir,
 • İzolasyon çalışmalarında titiz ve temiz işçilik uygulanmaktadır,
 • Su tesisatı ölçümü ve görüntüleme çalışmaları için kameralı sistemler kullanılmaktadır,

Firmamız teraslarda meydana gelen su kaçaklarını kırmadan kameralı sistemler ile tespit etmektedir. Ekstra masraflarla uğraşmadan kalıcı çözümler istiyorsanız firmamızla irtibata geçin.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

 • Recep Yılmaz

  17/01/2018,00:19

  Iyi gunler.ankara keciorende 3.kat terasta oturuyoruz.teras oldukca buyuk yaklasik 40 mt kare asagida salon denk geliyor.tek bir noktada tavanda dökulme nemlenme var.hemen altindaki salon balkonunda surekli genisleyen baska bir sizinti var.kis gunu derz ve fayans tamiri yapilmasi cok zor.bunu durdurmak mumnkunmuYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X