Balkon Kaçağı Sorunlarının Çözümü

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 80,00)

Evinizin balkonları dış cepheye açılan mekanlar olduğu için zamanla size sorun yaşatabilirler. Katlanabilen cam balkon sistemleri size apayrı bir mekan sunup evinize yeni bir yaşam ve çocuklarınız içinde güvenli bir oyun yeri sağlayabilir ancak evlerde her zaman görülebilecek sorunlardan olan su kaçakları aniden meydana gelebilir. Temiz veya pis su borularının sızdırmasıyla başlayan sorunlar, zamanla binanın nem dengesini bozacak kadar büyümektedir.

Balkondan alt kata sızan sular için firmamız kameralı ve akustik sistemler ile tespit çalışmasını gerçekleştirmektedir. Bizi arayın ve garantili işlemlerimizden sizlerde yararlanın.

terastan alt kata su akması
balkondaki su kaçağını tespit etme
kamerayla balkon su kaçağı tespiti

Su Kaçağının Görüldüğü Bölgeler

 • Duvar arkaları,
 • Beton zeminlerin altları,
 • Bodrumlar ve bahçeler,
 • Çatı, teras ve balkonlar,
 • Su şebeke boruları ve vanaları.

Bu gibi yerlerde oluşacak su kaçakları şimdi modern yöntemlerle tespit ediliyor ve olabilecek en az tadilatla sorun gideriliyor. Örneğin dış cepheyi kaplayan yalıtım malzemesinin süratle kurutulması bile düşünülen çözümler arasındadır. Binadaki nemi kurutmak için inşaat sonrası kurutma yöntemleri bile uygulanabiliyor. 2011 yılından beri bütün binalarda ısı yalıtımı yapılması zorunlu. Ama bu binanın daha kurumadan yalıtım malzemesi ile kaplanması ve zamanla rutubet yapması demek. Bu gibi sorunlar şimdi modern yöntemlerle çözülebiliyor. Su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan akustik dinleme cihazı bunun bir başka örneğini oluşturuyor. Balkondaki su kaçakları da konunun içinde.

Kırıp Dökmeye İzin Vermeyin

Evlerde karşılaşılan temiz veya pis su sistemlerindeki çatlaklar sonucu oluşan su kaçaklarının tespiti ve tamiri için şimdi evinizin  hemen kırılıp dökülmesine izin vermeyin. Yok yere hem zaman hem para kaybına uğramış olursunuz.

Firmamız, evlerde balkonlarda oluşan  su kaçaklarının tespiti ve düzeltilmesi için profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. 1992 yılından beri faaliyette olan işletmemiz, 2003 yılından beri sıhhi tesisatta işe yarayan bütün modern cihazları kullanıyor. Teras ve bahçeler gibi dış cepheye açılan yerlerden biri olan balkonlar her an su tesisatı sorunlarının yaşanabileceği yerler arasındadır.

Balkonlarda yapılacak bir tadilat binada başka tehlikeli durumlar oluşturabilir. Bu yüzden özellikle balkonlarda su sızıntılarının tamiri amaçlı kırıp dökme yapılmasına izin vermeyin. Bilinen eski yöntemlerin aksine gelişen ve modern cihazlar kullanan firmalara yönelin. Örneğin evlerde görülen su kaçakları, artık akustik dinleme cihazları ile rahatlıkla tam yerinde tespit edilebiliyor. Metrelerce duvar kazıp sızıntının yerini bulmaya çalışmak yerine, arıza veren yer kesin olarak saptanıyor ve sadece çok az bir bölümün kırılmasıyla sorun çözülüyor. Su sızıntılarının tamiri böylece özellikle balkon gibi yerlerde tehlikeli bir durum oluşturmaz.

Balkondaki Su Kaçağını Tespit Etme Yöntemleri

teras balkondan alt kata su akıyor
terastan su sızıyor

Cihazlarla yapılan arıza tespitleri, özellikle çatılarda ve teraslarda çok kullanılıyor. Çünkü teraslardaki su sızıntıları tesisatın sorunu olabileceği gibi çatı izolasyonundan olabilir. Balkonunuzda oluşan su sızıntıları alt kattaki tavanda ıslanma yapabilir veya balkondan evinizin içine doğru yayılabilir. Ne olursa olsun sızıntının kaynağını elektronik cihazlarla bulmak ve bundan sonrasında yapılabilecekleri önceden belirlemek gerekir. Boşu boşuna yapılan bir tadilat sonrası çıkacak temizlik hanımlar için çok can sıkıcı olabilir. Bunun yerine arızalı bölgenin nokta tespitini yapabilen firmalarla çalışın. Tufan Tesisat balkon kaçaklarının bulunması dahil oluşabilecek su kaçağı problemlerinin çözümünde size bir telefon kadar yakındır.

Balkondaki Su Sızıntısı

Evlerin balkonlarında görülen su sızıntılarının büyük çoğunluğu birleşim yerlerinde olur. Buralarda görülen nemlenme büyüyerek balkonun iç zeminine ve balkon altından alt katın balkon tavanına doğru yayılır. Balkonlardan geçen yağmur suyu tahliye borularının yaprak veya çamur gibi süprüntülerle tıkanmış olması gibi çözümü basit bir nedene dayanmıyorsa balkonlardan geçen tesisatta çatlak var demektir. Çatlaktan yayılan sular balkonda ve giderek tüm binada nemlenme, küflenme gibi sorunlar yaratır. Kötü görünümünden öte bu durum binanın nem dengesini de bozmaktadır. Sorunun çözümü önce su kaçağının yerini tespit etmekten geçer. Her an rastlanabilecek balkonlardaki su sızıntıları aynı zamanda banyo ve tuvaletlerde yani su kullanımının fazla olduğu evin diğer bölümlerinde görülebilir.

Evin kirli veya pis su sistemlerinde, banyo giderlerinde ve klozetlerde oluşan tıkanıklıklarda şimdi su jetleri ve bir çeşit burgu denebilecek, kendi kendine dönen zincirlerin tıkanmış boruların içine sokulmasıyla giderilebilmektedir. Balkon su kaçaklarının önlenmesi için su izolasyon tamiri başvurulacak çözüm yollarından biridir. Tercih edilecek daha profesyonel yöntemler var. Tufan Tesisat bu profesyonel çözümler temelinde, işin kalitesine önem vererek, güler yüzle ve zamanında yapılan hizmet anlayışıyla çalışıyor. Bizimle irtibata geçerek bu sorunlara kalıcı çözümler uygulatabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

 • semra bilsel

  22/05/2017,08:51

  Sayın Yetkili
  Balkonumdan yağmur suyundan dolayı su sızıntısı olmakta idi; balkonu PVC ile kapattım ama duvarındaki çatlakları kapattıgım halde gene içeri su girmektedir. Nasıl bir önlem alabilirim acil cevap saygılarımla



Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X