Teras İzolasyon Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Teraslar yapı olarak bir sürü sorunun oluşabileceği yerlerdir. Dış etkilere, yağmura, rüzgara, tozlanmaya açık bölümler olduğu için birçok sorun yaşanabilmektedir. Evin dışındaki bir alanda her zaman karşılaşılabilecek yapı sorunları için şimdi yeni çözümler vardır. Terasta su sızması ya da su birikmesi gördüğünüz zaman bir yerlerde sıkıntı olduğu anlayabilirsiniz.

Teras izolasyon kaçağı sorunları için firmamızla irtibata geçin ve profesyonel çözümler uygulayarak sorunlarınızı ortadan kaldıralım.

Terasta Yaşanabilecek Sorunlar

terastan alt kata su akmasi
terastan alt kata su damlıyor

Evin çatı bölümü içinde yer alan teraslardaki su sızıntılarının birden fazla sebebi vardır. En çok karşılaştığımız durumlar aşağıdadır.

  • Temiz su şebeke hattında bir arıza olması,
  • Atık su tesisatında kırık ve çatlak olması,
  • Çatı izolasyonundan kaynaklı bir arıza olması,
  • Fayans arasındaki derz dolguların açılması,

Su borularında sızıntıların yerini belirleme işi modern cihazlarla kolayca yapılıyor. Ultrasonik ses dinleme cihazlarıyla kulakların duyamayacağı damlama sesleri hangi tür dolgu malzemesinin içinden geçerse geçsin duyulabiliyor. Teraslardaki su kaçaklarının bulunması için önce tesisat kontrolü yaptırın. Kontrol sonrasında tesisatlarda sorun çıkmazsa boşa yapılmış bir işlem diye düşünmeyin çünkü tespit yapılmadığında her yeri kırmak zorunda olabilirdiniz. Ev içerisinde boru sistemlerinde oluşabilecek su kaçakları için böylece kontrol sağlanmış olur. Tespit çalışması sonrasında yapılan çalışmalarda su kaçağı bulunmazsa, o zaman çatı izolasyonundan arıza kaynaklanıyor demektir.

Su kaçağı tespiti sonrasında tesisatla ilgili problem yok ise sızıntıların sebebi izolasyondan kaynaklanıyordur. Belli bir zaman sonrasında suya karşı yapılan çatı izolasyonları zaman içinde sızıntı yapabilir. Çatı izolasyonu kaçağı için çözüm çatı ustalarına kalmaktadır. Çatılar için önceden alınabilecek bazı tedbirler vardır. Evlerin teraslarında kullanılan çatı izolasyon malzemeleri güçlendirilebilir. Örneğin teraslarda bulunan fayans gibi kaplama malzemelerinin arasına derz türü sızıntı önleyici malzemeler eklenir böylelikle derzler sağlamlaştırılır.

Su sızıntılarının neden olduğu tüm sorunlarda sizin en büyük yardımcınız olan Tufan Tesisat, yılların getirdiği tecrübelere dayanarak teras izolasyon kaçağı tespiti içinde hizmet veriyor. Teraslarda meydana gelen bu kaçaklar sadece izolasyondaki bir çürüme anlamına gelmiyor. Yağmur sularının tahliyesine yarayan borulardaki bir tıkanıklık da sorun yaratabilir. Borulara giren yapraklar, yağmurla gelen toz ve pislik, hatta kuş yavrularının ne yazık ki borulara düşmesi borunun tıkanmasına neden olmaktadır. Teras izolasyon kaçağı tespit edildikten sonra yapılacak işlemler ise çatı izolasyon sisteminin elden geçirilmesi işine dayanıyor.

Teras İzolasyon Kaçağı Tespiti

Evin duvarlarında özellikle duvarların birleşim yerlerinde, dış etkilere açık olan teraslarda ve terasların altındaki hacmi kaplayan asma tavanlarda sürekli olarak görülebilecek su kaçakları binalar için zamanla büyük bir tehlike oluşturuyor. Binalarda ıslaklık ve nem girişlerinin olduğu yerler başta pencere ve kapı doğramalarıdır, sonrasında teraslardan ve balkonlardan içeri giren nemlenme gelir.

teras su kaçağı tespiti
terastan su siziyor

En çok teras katlarında, çatı odalarında ve bunların alt katlarında olan hacimlerde teras su yalıtım kaçağı oluşur. Binanın buralardan aldığı nem miktarı zamanla birikip büyük ölçüde çürümelere neden olabilir. Bu yüzden binalarda su kaçaklarının tespiti aslında pek kimsenin önceden düşünmediği, ancak bir sorun başladığında örneğin duvarlarda küflenme gibi oluşumlar olduğunda dikkate alınır. Teraslar nem girişlerinin en çok olduğu yerlerdir. Çatıların izolasyon sağlamlığına bağlı olarak her zaman sızıntıya maruz kalınabilir. Şimdi modern cihazlarla teraslarda ısı kaçağı kontrolleri yapılabiliyor. Termal kameralarla yapılacak ısı kontrollerinde ortaya çıkan yerler ısı geçişlerinin olduğu yerleri, yani açıklıkları bellik ediyor. Bu açıklıklardan her zaman su sızıntılarının gelmesi mümkündür. Devrelerde izleme gazı kullanılması bile ısı ve su geçişindeki arızaları tespit etmek yararlanılan bir sistemdir. Çatı ve teraslardaki izolasyon kaçakları bu kontroller sonucu tümüyle tespit edilebiliyor.

Kaliteli ve Ekonomik Tedbirler

Binalarda ve teraslarda oluşacak su kaçaklarının bulunması şimdi eski sıhhi tesisat ustalarına hiç benzemeyen profesyonel ekipler tarafından yapılıyor. Ustaya haber salıp iki gün gelecek diye beklemiyorsunuz. Belirlenen saatte, teknik donanımları ile gelen ekipler su kaçağı bulma ve sorunu giderme konusunda size tam anlamıyla gerçek bir hizmet sunuyorlar. Tufan Tesisat yıllardır bu alanda çalışmanın verdiği birikimle alanına giren bütün işlerde size memnun edici bir hizmet sunuyor. Firma ile ilgili bütün gerekli bilgiye ve iletişim imkanlarına internetteki web sitesi üzerinden kolayca ulaşılabilir. Teraslarda su kaçağı tamiri de firmanın profesyonel anlamda verdiği hizmetler arasında. Bütün bu hizmetler kaliteli olmalarının yanında fiyat olarak müşteri memnuniyetini sağlamaya yöneliktir. Binalardaki tadilat işlerinin aslında ne büyük bir sıkıntı yarattığını herkes bilir. Su sızıntısını bulmak için boşuna yapılacak duvar yıkmalar daha kötü durumlara sebep olur.

kamerayla teras kaçağı tespiti
teras izolasyon kaçak tespiti

Terasınızdan gelen suların nereden kaynaklı olduğunu bilmiyorsanız o halde en doğru adres içerisinde yer aldığınızı söyleyebiliriz. Teraslarda biriken suların geç fark edilmesi büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Günümüzde çatı katlarındaki izolasyon problemlerinin çözülmesi aslında oldukça zor bir durumdur. Özellikle su sızıntıların içerisine kış dönemlerinde yağmurunda eklenmesi doğal olarak işin içinden çıkılmaz bir durum olmasına neden oluyor. Bu nedenle ilk önceliğimiz sorunun nereden kaynaklandığını bir an önce bulmak gerekir.

Teras izolasyon kaçağı için en doğru adres olan firmamızla sizlerde hızlı bir iletişim içerisine girebilir ve problemlerinizin de artık bir an önce çözüme kavuşmasını da sağlayabilirsiniz. Üstelik artık hizmet alırken de çok fazla fiyat ödemezsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Ömür tezcan

    18/05/2017,11:29

    Terastan alt katın tavanına su iniyor. Bu durum sadece yağmur yağdığında oluyor. Terasın üzerinde açılır kapanır branda var ve önünde raylı sistem sürgülü camlar var. Brandadan süzülen sular kanala süzülüp oradan da 3 tane boru vasıtasıyla tahliye ediliyor. Yağmur yağdığında terasa her hangi bir yerden su girmiyor fakat teras taşların arasından su çıkıyor. Taşların altına giren suyun bir kısmı taş aralarından teras içine, bir kısmı da terasın altında bulunan dairenin tavanini kabartmış durumda. Sorun büyük. Çözebilir misiniz?Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X