Teras İzolasyon Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Teras izolasyon kaçağı tespiti nasıl yapılır Teraslar aslında evlerin en zevkli bölümlerindendir. Bahar akşamlarında teraslarda çay keyfi yapmak insana huzur verir. Hatta teraslar artık katlanabilir cam sistemleri kullanılarak daha da kullanışlı hale gelebiliyor. Böylece eve manzaralı, yeni bir yaşama alanı daha katılabiliyor. Fakat teraslar yapı olarak bir sürü sorunun oluşabileceği yerler arasında. Dış etkilere, yağmura, rüzgara, tozlanmaya açık bölümler. Bundan dolayı günlük hayat içinde teraslarla ilgili problemler oluşuyor. Teraslarda su kaçakları oluşabilecek sorunlar arasında başta geliyor. Evin dışındaki bir alanda her zaman karşılaşılabilecek  yapı sorunları için şimdi yeni çözümler var. Terasınızda su sızması ya da sı birikmesi gördüğünüz zaman bir yerlerde su kaçağı var demektir. Kendiniz bulmaya kalkmadan profesyonel çözümleri tercih etmek her zaman daha iyi sonuç verecektir.

Terastaki Sızıntıların Nedenleri

Evin çatı bölümü içinde yer alan teraslardaki su sızıntıları iki nedenden dolayı olur. Ya eve su getiren tesisatta bir arıza vardır ya da çatı su sızdırmaktadır. Her iki durumda da önce arızanın yerini tespit etmek gerekir. Su borularında olan sızıntıların yerini belirleme işi şimdi modern cihazlarla kolayca yapılıyor. Ultrasonik ses dinleme cihazlarıyla kulakların duyamayacağı damlama sesleri hangi tür dolgu malzemesinin içinden geçerse geçsin duyulabiliyor. Böylece tesisat içindeki su kaçakları tam yerinden bulunuyor. Çaresine de kolayca, her tarafı kırıp dökmeden bakılıyor. Teraslardaki su kaçaklarının bulunması için de önce tesisat kontrolü yaptırın. Sorun çıkmazsa da boşa yapılmış bir işlem diye düşünmeyin. Bu, yok yere yapılmış bir tadilattan, evde yapılacak kırıp dökme işlerinden çok daha az masraflıdır ve gereklidir. Evinizin boru sistemleri oluşabilecek su kaçaklarına karşı böylece kontrol edilmiş olur. Bu işlem sonunda bir şey bulunmazsa o zaman su kaçakları çatı izolasyonundan kaynaklanıyor demektir. Yani yapılan sızıntı araması tesisatla ilgili değilse su sızıntıları bir izolasyon sorunudur. Suya karşı yapılan çatı izolasyonları zaman içinde akma yapabilirler. Sürekli dış etkilere maruz kaldıkları için böyle problemlerin yaşanması doğaldır. Bu durumda çözüm çatı ustalarına kalır. Ama önceden alınabilecek bazı tedbirler de var. Evlerin teraslarında kullanılan çatı izolasyon malzemeleri güçlendirilebilir. Örneğin teraslarda bulunan fayans gibi kaplama malzemelerinin arasına derz türü sızıntı önleyici malzemeler eklenebilir. Böylece derzler sağlamlaştırılır. Sıhhi tesisat işi ile uğraşan ve bu işi gerçekten kaliteli yapan firmalar şimdi havuzlarda kullanılan su kaçağı önleyici kimyasalları da sızıntılara karşı kullanıyorlar. Su sızıntılarının neden olduğu tüm sorunlarda sizin en büyük yardımcınız olan Tufan Tesisat yılların getirdiği tecrübelere dayanarak teras izolasyon kaçağı tespiti içinde hizmet veriyor. Ama bu kaçaklar mutlaka izolasyondaki bir çürüme anlamına da gelmiyor. Yağmur sularının tahliyesine yarayan borulardaki bir tıkanıklık da sorun yaratabilir. Borulara giren yapraklar, yağmurla gelen toz ve pislik, hatta kuş yavrularının ne yazık ki borulara düşmesi bile görülen olaylar arasında. Bunlar gene kolayca halledilebilecek sorunlar. Teras izolasyon kaçağı tespit edildikten sonra yapılacak işlemler ise çatı izolasyon sisteminin elden geçirilmesi işine dayanıyor.

Modern Cihazlar Kullanılıyor

Evin duvarlarında özellikle duvarların birleşim yerlerinde, bu arada dış etkilere açık olan teraslarda ve belki terasların altındaki hacmi kaplayan asma tavanlarda sürekli olarak görülebilecek su kaçakları  binalar için zamanla büyük bir tehlike oluşturuyor. Gözle gürülür ıslanmalardan başka bir de fark edilmeyen sızıntılar var. Binalarda nem girişlerinin olduğu yerler başta pencere ve kapı doğramalarıdır, sonrasında teraslardan ve balkonlardan içeri giren nemlenme gelir. Çoğunlukla küflenme şeklinde kendini gösteren bu su sızıntılar duvar diplerindeki süpürgeliklerde bile görülür. En çok teras katlarında, çatı odalarında ve bunların alt katlarında olan hacimlerde teras su yalıtım kaçağı oluşur. Binanın buralardan aldığı nem miktarı zamanla birikip büyük ölçüde çürümelere neden olabilir. Bu yüzden binalarda su kaçaklarının tespiti aslında pek kimsenin önceden düşünmediği, ancak bir sorun başladığında örneğin duvarlarda pamucuklanma denilen oluşumlar başlandığında hatırlanır. Özellikle teraslar nem girişlerinin en çok olduğu yerlerdir. Çünkü sı kaçakları teraslarda çok görülür. Çatıların izolasyon sağlamlığına bağlı olarak her zaman sızıntıya maruz kalabilecek mekanlardır. Şimdi modern cihazlarla teraslarda da ısı kaçağı kontrolleri yapılabiliyor. Termal kameralarla yapılacak ısı kontrollerinde ortaya çıkan yerler ısı geçişlerinin olduğu yerleri, yani açıklıkları bellik ediyor. Bu açıklıklardan her zaman su sızıntılarının gelmesi de mümkün. Devrelerde izleme gazı kullanılması bile ısı ve su geçişindeki arızaları tespit etmek yararlanılan bir sistem. Çatı ve teraslardaki izolasyon kaçakları da bu kontroller sonucu tümüyle tespit edilebiliyor.

Kaliteli ve Ekonomik Tedbirler

Binalarda ve teraslarda oluşacak su kaçaklarının bulunması şimdi eski sıhhi tesisat ustalarına hiç benzemeyen profesyonel ekipler tarafından yapılıyor. Ustaya haber salıp iki gün gelecek diye beklemiyorsunuz. Belirlenen saatte, teknik donanımları ile gelen ekipler su kaçağı bulma ve sorunu giderme konusunda size tam anlamıyla gerçek bir hizmet sunuyorlar. Tufan Tesisat yıllardır bu alanda çalışmanın verdiği birikimle alanına giren bütün işlerde size memnun edici bir hizmet sunuyor. Firma ile ilgili bütün gerekli bilgiye ve iletişim imkanlarına internetteki web sitesi üzerinden kolayca ulaşılabilir. Teraslarda su kaçağı tamiri de firmanın profesyonel anlamda verdiği hizmetler arasında. Bütün bu hizmetler kaliteli olmalarının yanında fiyat olarak da müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik. Binalardaki tadilat işlerinin aslında ne büyük bir sıkıntı yarattığını herkes bilir. Su sızıntısını bulmak için boşuna yapılacak duvar yıkmalar daha beterdir. Boşuna para vermeden bütün su kaçağı arızalarını tespit etmek ve gidermek için şimdi Tufan Tesisat’ın güler yüzlü hizmet ekibi var.


Terasınızdan gelen suların nereden kaynaklı olduğunu bilmiyorsanız o halde en doğru adres içerisinde yer aldığınızı da söyleyebiliriz. Teraslarda biriken suların geç fark edilmesi de büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Baktığımız da ise pek çok kişi faturalarda ki yüksek rakamı gördükten sonra geç kalınmış olabiliyor.

Günümüzde çatı katlarında ki izolasyon problemlerin çözülmesi aslında oldukça zor bir durumdur. Özellikle su sızıntıların içerisine kış dönemlerinde bir de yağmurun eklenmesi doğal olarak işin içinden çıkılmaz bir durum olmasına da neden oluyor. Bu sebeple ilk öncellik olarak sorunun nereden kaynaklı olduğu da bir an önce bulunması gerekmektedir.

Her arızanın mutlaka bir takım belirtileri olduğundan dolayı her ne kadar su sızıntısını bulabilmek kolay olarak görülmüş olsa da kimi zaman yavaş yavaş akan sızıntılarda ileri de çok büyük tehlikelerin de yaşanmasına neden olabiliyor.

İşte böyle bir durumdan da en iyi şekilde kurtulabilmeniz adına ilk iş olarak teras izolasyon kaçağı konusunda 7/24 aktif bir şekilde hizmet vermeye devam eden adresimizi tercih etmeniz de en doğru yol olmaya başlayacaktır. Teras izolasyon kaçağı için en doğru adres olan firmamızla sizlerde hızlı bir iletişim içerisine girebilir ve problemlerinizin de artık bir an önce çözüme kavuşmasını da sağlayabilirsiniz. Üstelik artık hizmet alırken de çok fazla fiyat ödemeyeceksiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Ömür tezcan

    18/05/2017,11:29

    Terastan alt katın tavanına su iniyor. Bu durum sadece yağmur yağdığında oluyor. Terasın üzerinde açılır kapanır branda var ve önünde raylı sistem sürgülü camlar var. Brandadan süzülen sular kanala süzülüp oradan da 3 tane boru vasıtasıyla tahliye ediliyor. Yağmur yağdığında terasa her hangi bir yerden su girmiyor fakat teras taşların arasından su çıkıyor. Taşların altına giren suyun bir kısmı taş aralarından teras içine, bir kısmı da terasın altında bulunan dairenin tavanini kabartmış durumda. Sorun büyük. Çözebilir misiniz?Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X