Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Giderlerde meydana gelen tıkanıklıklar suyun geri taşmasına ve evi su basmasına sebep olur. Gider tıkanıklıkları kesinlikle hafife alınmamalıdır, çünkü kendi başınıza denediğiniz yöntemler ile pimaş boruları kırabilme riskiniz vardır. Bu tarz durumlarda, gider açma ücretleri dışında çok daha büyük ücretler ödeyerek lavabo tuvalet ya da banyo giderinizi yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Gider tesisatı değiştirmek zorlu bir işlemdir. Bu nedenle gider tıkanıklığı gibi durumlarda mutlaka kırmadan çözüm uygulayan profesyonellerden destek almalısınız.

kırmadan tıkalı gideri açma
tıkalı boru görüntüleme

Tıkalı gider açma işlemi için firmamızı tercih edin, ekstra masraflarla uğraşmak zorunda kalmayın.

Gider Tıkanıklığı Açma İşlemi

Tıkalı giderleri açmak için robotlu gider açma yöntemini tercih ediyoruz. Teknolojinin her türlü alanda gelişmeye başladığı günümüzde bizde eski sistemden uzaklaşarak gider tıkanıklığı açarken kırma dökme işlemi gerçekleştirmiyoruz. En zorlu gider tıkanması problemlerini bile kırmadan teknoloji ile çözmek mümkün.

Kamerayla Boru Görüntüleme

Tıkalı giderin açılması için önce görüntüleme yapmak gerekir. Görüntüleme işleminin gerekli olmasının nedeni, tıkanmış olan bölgenin nerede olduğunun belirlenmesi içindir. Ucunda küçük bir kamera bulunan hortum gidere gönderilir. Giderin hangi noktasının tıkanmış olduğu kolayca tespit edilir. Tespit işleminden sonra bir diğer avantajı ise ileride başınıza sıkıntı açacak noktaları da görmeyi sağlamasıdır.

Gözlemleriniz sonucunda boruda tıkanıklık olmadığını düşünseniz bile, kireç tortularından dolayı kısa bir zamanda tekrar tıkanıklık olabilir. Pimaş görüntüleme cihazı görüntü alma teknolojisi sayesinde tıkanmaya müsait olan ve tıkanmış olan noktaları tespit eder ve geriye bu noktaları robot ile temizlemek kalır.

tıkalı gider görüntüleme
kamerayla tıkalı hat görüntüleme

Robotla Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

Robotlu gider açma işlemi basit ve kısa süren bir işlemdir. Robot bu işlem için büyük bir kolaylık sağlıyor olsa da mutlaka dikkatli davranılmalı ve titiz bir şekilde çalışılmalıdır. Temizlenmeye çalışılan nokta iyi gözlenmelidir çünkü yanlış yapılan işlemler büyük masrafların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Sıkça Yaşanan Tıkanıklık ve Koku Sorunu

Dökülen suyun geri gelmesi ve bu suyun gitmesi için harcanan tüm çabalar artık  son bulacak. Boruları sık sık tıkanan ve evini su basan kişilerin evleri, hijyenden uzak olmaktadır. Evini bu şekilde sık sık kirli kanalizasyon suyu basan birçok müşterimiz bulunmaktadır. Eğer siz de bu tarz sorunlarla karşılaştıysanız, oldukça uygun fiyatlar ile bu problemlerden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Boruların içi temizlendikten sonra kanalizasyon basması diye adlandırılan durumda ortadan kalkacak. Tıkanmalar sebebiyle eve yayılan kötü kokularda, yıkama çalışmasından sonra ortadan kaldırılır.

Tufan tesisat, tüm kanalizasyon, ev giderleri, kirli ve temiz su kaçakları konusunda sizlere profesyonel hizmet sunma yolunda kendini her geçen gün geliştirmektedir.  Müşterilerimiz için sunmuş olduğumuz hizmetler arasında, kombi tesisatlarının bakım, temizlik ve onarım işlemleri de yer almaktadır. Eğer siz de sürekli tıkanan giderleriniz ile baş edemeyecek duruma gelmiş iseniz profesyonel tıkalı gider açma hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X