Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

Tıkalı gider nasıl açılır? Gider tıkanmaları kesinlikle hafife alınmamalıdır. Çünkü kendi denediğiniz yöntemler ile giderinizi daha doğrusu giderinizi oluşturan pimaş boruyu kırabilirsiniz. Bu durumda, gider açma ücretleri dışında çok daha büyük ücretler ödeyerek, lavabo tuvalet ya da banyo giderinizi yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu işlemin en büyük dezavantajı ise giderin yeniden oluşturulması için söz konusu noktanın tamamen kırılması olacaktır. Bina yapım aşamasında giderler ve diğer tüm tesisatlar oluşturulduğundan, tesisat iç kısımda duvarların altında kalır ve bunlardaki herhangi bir kırılma ya da hasar durumunda da kesinlikle söz konusu noktanın kırılarak işlem yapılması gerekmektedir. Gider borusu değiştirmek zorlu bir işlemdir. Bu yüzden gider tıkanması gibi durumlarda mutlara profesyonel destek almalısınız. Peki, tıkalı gider nasıl açılır?

Gider Açtırmak İçin Hangi Kişilerden Uzak Durmalısınız?

Biz firma olarak tıkalı giderleri açmak için robotlu gider açma yöntemini tercih ediyoruz. Teknolojinin ve her türlü hizmet dalının hızla gelişmeye başladığı günümüzde biz de eski sistemden uzaklaşarak kesinlikle gideler tıkanıklığı açarken kırma dökme işlemi gerçekleştirmiyoruz.

Müşterilerin giderlerini kendi teknikleri ile açmaya çalışanlarının en büyük sebebi de bunun altında yatıyor. Çoğu gider tesisatı ustası, tıkalı bir gideri açmaya çalışmak yerine doğrudan kırma işlemine girişiyor. Bu durumda gider borusunda herhangi bir kırılma ya da dirsek kısmında herhangi bir sorun olmasa bile gideriniz yeniden oluşturulmak üzere kırılmış oluyor.

Bu durum size birçok masraf çıkartmakla birlikte bu tip bir yaklaşım ile çalışan ustaların maddi açıdan işine yarıyor. Ancak bilmeniz gereken bir nokta var ki en zorlu gider tıkanması problemini bile kırmadan teknoloji ile çözmek mümkün. Bu yüzden kaliteli bir firma ilk terciniz olmalı.

Firmamız bu konuda uzun yıllardır vermiş olduğu hizmet sayesinde, hem çalışan kadrosunu hem de teknik alt yapısını tam anlamı ile oluşturmuş durumda. Şimdi biraz da tıkalı bir gideri nasıl açtığımızdan bahsedelim.

Boru İçi Kameralı Görüntüleme İşlemi Nedir?

Tıkalı giderin açılması için önce bir görüntüleme yapmak gerekir. Görüntüleme işleminin gerekli olmasının nedeni, tıkanmış olan bölgenin nerede olduğunun bulunmasıdır. Yani gider borusunda robotla gelişigüzel bir şekilde temizlik yapmak ile tam tıkanık olan nokta üzerinde bizzat çalışmak aynı şeyler değildir. Dolayısıyla daha sistemli bir çalışma pimaş görüntüleme sayesinde olmaktadır. Bu işlem oldukça basittir. Ucunda küçük bir kamera bulunana hortum gidere gönderilir. Giderin hangi noktasının tıkanmış olduğu kolayca tespit edilir. Bu işlemin bir diğer avantajı ise ileride başınıza sıkıntı açacak noktaları da görmeyi sağlamasıdır. Siz giderinizin tamamen açık olduğunu düşünseniz bile, kireç tortularından dolayı kısa bir zamanda tıkanmaya müsait noktalar da mevcuttur. Pimaş görüntüleme cihazı görüntü alma teknolojisi ise tüm tıkanmaya müsait olan ve tıkanmış olan noktaları tespit eder ve bize de bu noktaları robot ile temizlemek kalır.

Gider Robotla Nasıl Açılır?

Robotlu gider açma işlemi basit ve kısa süren bir işlemdir. Robot bu işlem için büyük bir kolaylık sağlıyor olsa da mutlaka dikkatli davranılmalı ve titiz bir şekilde çalışılmalıdır. Temizlenmeye çalışılan nokta iyi gözlenmelidir. Pimaşa kesinlikle zarar verilmemelidir. Bu sebeple de bu işlemi tecrübeli bir ekip elemanının yapması doğru olacaktır. Firma olarak kendi alanında tecrübesi bulunana personeller ile çalışmayı ilke edindik. Firmamız, su tesisatlarının bakım ve onarımları konusunda çok farklı konularda hizmet vermekte. Vermiş olduğumuz bu hizmetin her ayrı dalı için ayrı ayrı ekiplerimiz bulunmakta. Böylede her çalışanımızın kendi hakim olduğu konuda hizmet vermesi sağlanmakta. Bu sebeple de bizi tercih etmeniz durumunda, dikkatsizliğe bağlı olarak gelişebilecek olumsuzluklar söz konusu olmayacaktır.

Robotla Temizleme İşleminden Sonra Neler Yapılır?

Gider temizleme işlemi robot ile yapıldıktan sonra tazyikli su ile yıkama yapılmaktadır. Borunun içi tertemiz olana kadar yıkama işlemi devam eder. Bu işlem aynı zamanda giderin daha ileriki noktalarında tıkanıklık olup olmadığını ya da suyun aktif bir şekilde gidiyor olup olmadığını kontrol etmek için de faydalı olmaktadır. Bu işlemden sonra suyun gidişinde herhangi bir sıkıntı yok ise tekrar bir pimaş görüntüleme yapılır ve borunun son hali size gösterilir. Giderlerde tıkanıklık giderme işlemi bu şekilde sonlandırılır. Peki sonrasında ne gibi değişikliler size beklemekte?

Sık Sık Gider Tıkanması Ve Kötü Kokular Ortadan Kalkar

Elbette artık lavabo, banyo ya da mutfak giderinde problem olacak korkusu ile yaşamanız söz konusu olmayacak. Dökülen suyun geri gelmesi ve bu suyun gitmesi için harcanan tüm çabalar son bulacak. Ayrıca çok daha hijyenik bir ortamda yaşama şansı yakalayacaksınız. Çünkü sık sık giderleri tıkanan ve evini su bana kişilerde ev ortamı hijyenden uzak olmakta. Evini bu şekilde sık sık kirli kanalizasyon suyu basan kişilerin sayısı az değil. Eğer siz de bu kişilerdenseniz, oldukça düşük bir gider temizleme maliyeti ile bu probleminizden kısa süre içinde kurtulabilmeniz mümkün. Ayrıca giderleriniz temizlendikten sonra gider basması diye adlandırılan durum da ortadan kalkacak. Tıkanmalar sebebiyle kötü kokunun da uzaklaşmaması ve oluşan en ufak bir basınçlı hava akımı ile kötü kanalizasyon havasının sizin evinize dolmasını engelleyecek.

Tufan Tesisat Hizmetleri

Tufan tesisat, tüm kanalizasyon, ev giderleri, evlerdeki kirli ve temiz su kaçakları konusunda sizlere profesyonel hizmet sunma yolunda kendini her geçen gün geliştirmektedir.  Müşterilerimiz için sunmuş olduğumuz hizmetler arasında, kombi tesisatlarının bakım, temizlik ve onarım işlemleri de yer almaktadır. Eğer siz de basan ve sürekli tıkanan giderleriniz ile baş edemeyecek duruma gelmiş iseniz profesyonel hizmetimizden faydalanabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X