Kanal Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Evlerimizde kullandığımız atık su boruları, mutfak, banyo ve tuvalet lavaboları ile doğrudan kanalizasyon sistemine bağlıdır. Tuvaletlere ve lavabolara atılan, su ile parçalanması zor olan katı olan cisimler borunun içerisinde birikerek atık su giderlerinin kapanmasına sebebiyet vermektedir. Tufan tesisat sizlere evlerinizdeki her türlü tesisat sorunu için çözüm üretmekle birlikte kanal tıkanıklığı açma konusunda da yardımcı olmaktadır. Tuvalet, Lavabo ve atık su giderlerinizin açılması zahmetsiz ve temiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kanal tıkanıklıklarında firmamız görüntülü olarak tıkanıklık açma hizmeti sunmaktadır. Kırmadan tıkalı kanal açma hizmeti için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

kanal tıkanıklığı açma yöntemleri
kanal tıkanıklığı nedenleri

Kanal tıkanması, öncelikle evlerinizde sizi rahatsız edecek görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tıkanmış olan borulardan dolayı duvarların rutubetlenmesi söz konusu olacaktır. Su kirli olduğu için hijyenik olmayan bir durumdur. Kanalizasyon giderlerinin tıkanması, tuvaletin basması veya doğrudan komşunuzun evine zarar verecek bir durumun gerçekleşmesi de söz konusu olabilmektedir. Dolayısıyla bu problemin komşuluk ilişkilerini doğrudan etkilediğini söyleyebilirsiniz. Problemin daha fazla büyümemesi için en ufak bir sorun fark ettiğinizde bizimle iletişime geçerek sorunun kaynağını tespit etmemizi sağlayabilirsiniz.

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Görüntülenir?

Kanal tıkanıklığı tespiti yapılırken bunun için elektronik bir cihaz kullanılmakta ve görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Yani klasik bir yaklaşım olarak kanal tıkanıklığını bulmak için kırma dökme işlemi yapılmamaktadır. Eskiden fayansların kırılması ya da giderlerin tamamen sökülmesi gibi durumlar ile problem ancak çözülmekte iken teknolojinin varlığı sayesinde şimdilerde kesinlikle tek bir fayans bile kırılmadan dakikalar içinde kanallardaki tıkanıklığın sebebi kamera ile tespit edilmektedir.

Kırmadan kanal görüntüleme işlemi sayesinde evlerinizin dekoratif açıdan bozulmasını engelleyerek bunun için yapacağınız ek masrafı da ortadan kaldırmakta, memnun kalacağınız bir hizmet almanız sağlanmaktadır. Normalde zor olan bu çalışmaların kolay bir şekilde çözümlenmesi ancak teknolojiyi kullanan bir firma tarafından sağlanabilecektir. Tufan tesisat, bunun için gerekli olan tüm alt yapıya sahip olduğundan dolayı, çalışma kalitemiz ile ilgili endişe etmenize gerek yoktur.

kanal borusu tıkanması
kanal gider borusu görüntüleme

Kanal Tıkanıklığı Nedenleri

  • Giderlere, saç kıllarının atılması, kılların giderlerde birikmesi,
  • Kanalizasyon giderlerine peçete ve benzeri ürünlerin atılması,
  • Plastik materyallerin giderlere düşürülmesi,
  • Tesisatın yeterli eğime sahip olmaması,

Tesisatın ilk oluşturulduğu sıralarda yanlış inşaat uygulamaları da tıkanıklığa yol açabilmektedir. İnşaat atıklarının bu giderler yardımıyla uzaklaştırılmaya çalışılması kimi zaman boruların yanlış eğim ile takılmış olması gibi durumlarda tıkanıklığa yol açabilmektedir.

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

kameralı pimaş açma
banyo gider tıkanması

Cihaz ile kanal tıkanıklığı tespiti yapılır ve görüntü alınır. Sonrasındaki işlem ise, tıkanıklığa ve sızıntıya neden olan madde veya cismin kanaldan çıkartılmasıdır. Kanal tıkanıklığını açma işini tamamen temiz bir şekilde sonlandırılması için uygun kanal tıkanıklığı açma teknikleri tercih edilmektedir. Bunun için cismin özelliğine göre yüksek basınçlı su ile temizleme, kanal içerisinde maddenin kırılması ya da robot ile kanal açma gibi yöntemlerde kullanılmaktadır.

Kanalların bu tekniklerden herhangi biri ile açılmasından sonra gider tamamen temizlenmekte ve işlem sonlandırılmaktadır. Tıkanıklık problemleriyle sık sık karşılaşıyor iseniz, sebebi size söylenmekte ve bundan kurtulmanız için tadilat hizmeti ya da çeşitli çözüm önerileri müşterilerimize verilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra kanal tıkanıklığı açma ücretleri tahsil edilmektedir.

Kanal Açma Yöntemleri

  • Sivri alet kullanarak yakınlardaki tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz,
  • Kimyasal ilaç dökerek lavabo,tuvalet,banyo tıkanıklığı açma,
  • Lavabo aç pompası veya klozet pompası kullanarak gidere baskı uygulama,
  • Karbonat ve sirke kullanarak gider borusuna döküp açabilirsiniz,
lavabo açma pompası kullanarak gider açma
klozet açma pompası kullanarak gider açma
sivri alet ile gider açma

Tıkanıklığı açamadıysanız daha fazla uğraşmayın, işi uzmanına bırakın.

Profesyonel Gider Tıkanıklığı Açma Hizmetimiz

Tufan tesisat müşterilerine her türlü tesisatın bakım ve onarımı konusunda hizmet vermektedir. Sizlerde profesyonel kanal tıkanıklığı giderme hizmetine ihtiyaç duyuyor iseniz telefon aracılığıyla firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Çalışanlarımız size ihtiyaç duymuş olduğunuz hizmetle alakalı bilgileri sağlayacaktır. Deneyimli çalışanlarımız bu konuda kullanılan yeni teknoloji ürünlerinin nasıl kullanılacağı ve yönetileceği konusundaki üstün bilgileri ile hizmet verdiğinden alabileceğiniz en temiz kanal açma hizmetini almanız sağlanacaktır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X