Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Kanal Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Kanal tıkanıklığı açma yöntemleri Evlerimizde kullandığımız, yaşamamızı kolaylaştıran ve yaşam standartlarını yükselten her türlü tesisat zamana zaman bakım ve onarım işlemlerine ihtiyaç duymaktadır. Atık su giderlerinin onarımı da bu konular arasında yer almaktadır. Atık su giderleri, mutfak banyo ve tuvalet lavaboları ile doğrudan kanalizasyon sistemine bağlı olan atık su giderleri olarak incelenmektedir. Bu giderlerin gün içerisindeki kullanımı zorunludur. Ancak kimi zaman tuvaletlere ya da lavabolara atılan su ile parçalanması zor ya da katı olan cisimler ya da bunun yanı sıra birikerek tıkanıklığa neden olan cisimler atık su giderlerinin kapanmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda teknolojiyi kullanmasını iyi bilen bir tesisat firmasından yardım almanız şart olacaktır. Tufan tesisat sizlere evlerinizdeki her türlü tesisat sorunu için çözüm üretmekle birlikte kanal tıkanıklığı açma konusunda da yardımcı olmaktadır. Lavabo ve atık su giderlerinizin tümünün açılması işlemi, zahmetsiz ve temiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kanal Tıkanıklığı Nedir?

Kanal tıkanması, öncelikle evlerinizde sizi rahatsız edecek oluşum ve görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tıkanmış olan borulardan kirli su sızıntısı ile duvarların kirli su ile rutubetlenmesi, fayansların da aynı şekilde rutubet kapması söz konusu olacaktır. Sızıntı yapan su kirli su olduğundan bu durum hiç hoş ve hijyenik olmayan bir durumdur. Kimi zaman kanalizasyon giderlerinizin tıkanması durumunda, tuvaletin basması ya da doğrudan komşunuzun evine zarar verecek bir durumun gerçekleşmesi de söz konusu olabilmektedir. Dolayısıyla bu problemin komşuluk ilişkilerini de doğrudan etkilediğini de söyleyebilirsiniz. Problemin daha da büyümemesi için en ufak bir sorun fark ettiğinizde bizimle iletişime geçerek sorunun kaynağını tespit etmemizi sağlayabilirsiniz.

 

Kanal Tıkanıklığı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kanal tıkanıklığı tespiti, yapılırken bunun için elektronik bir cihaz kullanılmakta ve görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Yani klasik bir yaklaşım olarak kanal tıkanıklığını bulmak için kırma dökme işlemi yapılmamaktadır. Eskiden fayansların kırılması ya da giderlerin tamamen sökülmesi gibi durumlar ile problem ancak çözülmekte iken teknolojinin varlığı sayesinde şimdilerde kesinlikle tek bir fayansınızda bile kırık oluşturulmadan dakikalar içinde kanallardaki tıkanıklığın robot ile tespiti gerçekleştirilmektedir. Bu durum evlerinizin dekoratif açıdan bozulmasını da engelleyerek bunun için yapacağınız ek bir masrafı da ortadan kaldırmakta çok daha memnun kalacağınız bir hizmet almanız sağlanmaktadır. Normalde çok zorlu olabilecek bu işlemin bu denli kolay bir şekilde çözümlenmesi ancak teknolojiyi kullanan bir firma tarafından sağlanabilecektir. Tufan tesisat bunun için gerekli olan tüm alt yapıya sahip olduğundan çalışma kalitemiz ile ilgili herhangi bir endişenizin bulunmasına gerek yoktur.

Giderler Neden Tıkanır?

Kanal tıkanıklığının nedenleri arasında giderlerin yanlış kullanımı başlıca konulardandır. Giderlere, saç kıllarının atılması, kılların giderlerde birikmesi, kanalizasyon giderlerine peçete ve benzeri ürünlerin atılması, plastik materyallerin giderlere düşürülmesi gibi durumlar tıkanıklığa yol açmaktadır. Ya da tesisatın ilk oluşturulması sırasında yanlış inşaat uygulamaları da tıkanıklığa yol açabilmektedir. İnşaat atıklarının bu giderler yardımıyla uzaklaştırılmaya çalışılması kimi zaman boruların yanlış mail ile takılmış olması gibi durumlar da tıkanıklığa yol açabilmektedir. Birçok binanın önemli problemleri arasında yer alan gider tıkanıklığı kimi zaman yanlış işçiliğin kimi zaman da bizzat sizin yanlış kullanımlarının sonucudur. Bknz. Kanal tıkanıklığı nasıl açılır?

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Bunun için öncelikle cihaz ile kanal tıkanıklığı tespiti yapılır ve görüntü alınır. Sonrasındaki işlem ise, tıkanıklığa ve sızıntıya neden olan madde ya da cismin kanalda çıkartılmasıdır. Bunun için de kırma dökme işlemi gerçekleştirilmemektedir. İşlemin tamamen temiz bir şekilde sonlandırılması için uygun kanal tıkanıklığı açma teknikleri tercih edilmektedir. Bunun için cismin özelliğine göre yüksek basınçlı su ile temizleme, kanal içerisinde maddenin kırılması ya da robot ile kanal açma gibi yöntemler kullanılmaktadır. Aynı zamanda kimyasal madde ile kanal tıkanıklığı açma da kullanılan teknikler arasında yer almaktadır.

Kanalların bu tekniklerden herhangi biri ile açılmasından sonra gider tamamen temizlenmekte ve işlem sonlandırılmaktadır. Bu problem ile sık sık karşılaşıyor iseniz, sebebi size söylenmekte ve bundan kurtulmanız için tadilat hizmeti ya da çeşitli çözüm önerileri müşterilerimize verilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra kanal tıkanıklığı açma ücretleri tahsil edilmektedir.

Gider Tıkanıklığı İçin Firma Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışanların bu konudaki bilgi ve tecrübesi son derece önemlidir. Kanal tıkanıklığı açılması son derece hassas bir şekilde yapılmalı ve tesisata zarar verilmemelidir. Kimi zaman bu işlemin gerçekleştirilmesi sırasında, tesisata zarar verme, boruların delinmesi, kırılması ya da yerinde çıkması gibi durumla ile karşılaşılması olasıdır. Bu durumların her biri çalışanların hatası olmakta ve deneyimsizlikten kaynaklanmaktadır. Mümkün olduğu kadar çalışanlarını kanalların tıkanıklığını açma konusunda eğitmiş olan firmalar ile çalışmak faydalı olacaktır. Aynı zamanda gider tıkanıklığı açma için firma tercih ederken, teknolojiyi değil de klasik sistemleri tercih eden firmalar ile çalışmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu durumda evlerinizin dekoratif görüntüsüne zarar verildiği gibi sonradan yoğun bir temizlik işlemi gerektirecek hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olacak bir hizmet almanız da söz konusu olabilecektir.  Firmamız aynı zamanda gider tesisatı tamiri de yapmaktadır.

Profesyonel Gider Tıkanıklığı Açma Hizmetimiz

Tufan tesisat müşterilerine her türlü tesisatın bakım ve onarımı konusunda hizmet vermektedir. Eğer sizler de profesyonel kanal tıkanıklığı giderme hizmetine ihtiyaç duyuyor iseniz telefon aracılığıyla firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Çalışanlarımız size ihtiyaç duymuş olduğunu hizmet ile ilgili ayrıntılı bilgileri vereceklerdir. Deneyimli çalışanlarımız bu konuda kullanılan yeni teknoloji ürünlerinin nasıl kullanılacağı ve yönetileceği konusundaki üstün bilgileri ile hizmet verdiğinden alabileceğiniz en temiz kanal açma hizmetini almanız sağlanacaktır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X