Tıkalı Pis Su Gideri Açma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Pis su giderleri evimizde bulunan ve kanalizasyona tahliye işlemi için köprü bağlantısı kuran tesisatların bütünüdür. Evimizde sürekli aktif bir şekilde kullandığımız lavabo,tuvalet,banyo,balkon giderleri bir süre sonrasında tıkanabilir. Pis su giderlerinde tıkanıklık sorunu yaşanmasının sebebi, borunun içine atılmaması gereken maddelerin atılmasından kaynaklanır.  Pis su giderlerinde kısmi tıkanıklıklar oluştuğunda su geri tepebilir.

Tıkalı pis su gideri açan deneyimli ve uzman firma arıyorsanız, Tufan Tesisat’ı tercih edin ve ekstra kırma dökme masraflarıyla uğraşmak zorunda kalmayın.

pis su borusu tıkalı
pis su borusu geri tepiyor

Pis su gider tıkanıklığı açmak için deneyebileceğiniz birçok teknik bulunmaktadır. Örneğin sivri uçlu aletleri kullanarak tıkanıklığın açılmasını beklemek yanlış uygulanan tekniklerdir. İlk başlarda tıkanıklığın açılmasına yardımcı olabilir ancak pis su giderinin ileri noktalarında meydana gelen tıkanmalara karşı sivri aletler maalesef etki etmemektedir. Pis su gideri tıkanıklığını açmak için firmamız tarafından son teknoloji ekipmanlar kullanılır.

Pis Su Gideri Nasıl Açılır?

Pis su borularında tıkanma meydana geldiğinde firmamız robot ve kamera kullanarak müdahale etmektedir. Tıkanıklığı açmak için özel aparatlar kullanılır. Tıkalı olan gidere müdahale etme işlemi sırasında tesisata hiçbir zarar verilmez. Tıkanıklık açma işlemi sonrasında pis su giderleri kamerayla görüntülenir. Kamerayla boru görüntülenir ve tesisatta herhangi bir sıkıntı varsa size bilgilendirilir.

robotla kanal açma
tıkanıklık açma makinesi nasıl kullanılır

Kamerayla Pis Su Gideri Görüntüleme Avantajı

Pis su giderlerinin kamerayla görüntülenmesinin bize birçok faydası bulunmaktadır. Tıkalı olan boruların içerisine kameralı sistem gönderilir ve böylelikle boru içinde meydana gelen sorunlar bölgesel olarak tespit edilir. Kamerayla görüntüleme sonrasında pimaşların içerisinde açıklık, conta sıyırması ve kırık çatlak varsa arızanın yeri kamerayla belirlenmiş olur.

  • Arızalı bölge kamerayla bölgesel tespit edilir,
  • Tıkanıklığın oluşmasına sebep olan etkenler tespit edilir,
  • Boru içerisinde tesisatta hata olup olmadığı görüntülenir,
  • Boru içerisinde kırık, çatlak, conta erimesi gibi nedenler belirlenir,
  • Gider tesisatı içerisinde eğimsizlik ve su geri tepme olayları belirlenir,
pis su gideri görüntüleme avantajı
pis su giderinde tıkanma var

Evde Deneyebileceğiniz Pis Su Gideri Açma Teknikleri

  • Sivri bir alet yardımıyla su biriken boruya baskı yapın, tıkanıklık yakın mesafedeyse işe yarayacaktır,
  • Lavabo açma teli olarak bilinen uzun aleti kullanarak gidere müdahale edebilirsiniz,
  • Tıkalı olan gidere kimyasal dökerek tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz,

Not: Pis su gideri tıkanıklığı açmak için evinizde denediğiniz tekniklerden dolayı meydana gelebilecek zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Tufan Tesisat İstanbul’un her bölgesine servis gönderen kurumsal firmadır. Tıkalı olan pis su giderlerini dert etmenize gerek yok, firmamızın uyguladığı robot ve kamerayla tıkanıklıklar kısa sürede açılır ve hizmetinize sunulur. Tıkanıklık açmak için sıradan ustalara başvurmak yerine doğru tercihler yapıp robot kullanan firmamızdan destek alarak ekstra masraflardan kendinizi kurtarmış olursunuz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X