Tıkanıklık Açma Makinası Nasıl Kullanılır?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Eğer gider tesisatlarınız ile ilgili bir probleminiz var ise sizler için hazırladığımız bu yazımızda giderlerde tıkanma probleminin teknolojinin kullanımı ile ne kadar kolay bir şekilde ortadan kaldırıldığını göstermiş olacağız.

tıkanıklık açma makinesi nasıl kullanılır
tikaniklik açma makinesi ve kamerayla görüntüleme

Firmamız tıkalı boru açmada son teknoloji robot makinaları kullanır. Tıkalı pimaş borularınızı kırmadan açtırmak için bizi arayın.

Tufan tesisat tüm alanlarda güvenilir ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermekte ve aynı zamanda teknolojiyi hiçbir zaman göz ardı etmediğinden dolayı müşterilerine hem ucuz, hem de onlar için ek bir masraf oluşturmayacak hizmetleri sunmaktadır. Özellikle giderleri açmak, tıkanmış olan borularda kırmadan açma işlemi yapmak için kullanmış olduğumu özel teknolojilere bu yazıda yer verilecek ve hizmetimizin temeli hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır.

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır?

Tıkalı pimaş açma çalışması bu konuda gerekli teknik bilgiye sahip olan kişi tarafından yapılıyorsa son derece basit ve sorunsuz bir şekilde yapılır, ancak konu hakkında teknik bilgisi zayıf ve pimaş açma robotunu kullanamayan bir kişi tarafından yapılacaksa bu durumda borular zarar görebilir.

Profesyonel tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirecek olan ekiplerimiz tüm adımları ciddiyetle gerçekleştireceklerdir. Gider açma sırasında uygulanan işlem basamaklarını ise şu şekilde sıralayabilmemiz mümkündür.

  • Tıkanmış olan noktanın tespit edilmesi (pimaş görüntüleme)
  • Tespit edilen noktanın pimaş açma robotu ile temizlenmesi
  • Tıkanıklığı giderilmiş olan borunun tazyikli su ile temizlenip giderin durumunun kontrol edilmesi
  • Tamamen sorunsuz bir şekilde yıkanmış olan borunun tekrar pimaş görüntüleme ile son görüntüsünün alınması

Pimaş Görüntüleme İşlemi Hangi Avantajları Sağlıyor?

Şimdi yapılan bu işlemlerin ayrıntısından biraz söz edelim. Pimaş görüntüleme işlemi, tıkalı boru açma işleminin en can alıcı noktası olmakta. Çünkü doğru bir şekilde çalışabilmek için borunun hangi kısmının tıkandığını bilmeniz gerekmekte. Böylelikle nokta atışı yaparak robot ile gider açma işlemi yapabilirsiniz. Çalışanlarımız da evinize geldiklerinde tıkanmış olan boruya ilk olarak bu işlemi uyguluyorlar. Bazen tıkanmaya sebep olan cismin, borunun ilk kısımlarında ya da çok derinlerde bulanması söz konusu olabiliyor. Hatta bazen gider borularında dirsek ismini verdiğimiz S şeklindeki kısımda kadar giden cisim temizleme sırasında problem çıkartabiliyor. Bu durumda, hangi kısımda tıkanma olduğunun bilinmesi, işlemin hassasiyetini ve robotta kullanacak temizleyici ya da bir diğer değişle parçalayıcı uçların özelliklerini etkiliyor. Bu yüzden gider görüntülemenin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Pimaş görüntüleme uygulaması ücretli mi?

Boru tıkanıklığı açmada kamera ve görüntü alma teknolojisinin ücreti gözünüzü korkutmasın çünkü bu işlemin maliyeti bizim için çok düşüktür kamerayla görüntü alma çalışmasını, pimaş açma ücretlerine yansıtmıyoruz.

pimaş boru tıkanıklığı tespiti
pimaş borular neden tıkanır

Tıkanıklık açma makinesi hakkında ön bilgiler

Borularda tıkanıklık açma makinesinin en temel işlevi, tıkanmaya sebep olan cismi ya da boru içerisinde her ne bulunuyor ise o maddeyi, parçalama yöntemi ile yok etmesidir. Tıkanıklık açma robotunu bir matkap gibi düşünebilirsiniz. Kimi zaman kireç birikintilerinden kaynaklanan kimi zaman ise inşaat atıklarının, sert cisimlerinin tuvalet giderlerine dökülmesi sebebiyle giderlerde tıkanma yapan sert cisimlerin bile bu matkap benzeri motor ile parçalanması mümkündür. En ufak parçalarına ayrılan atıklar, su ile birlikte giderinizi rahat bir şekilde terk ediyor. Tıkanıklık açma robotu aynı zamanda boru içerisinde bulunan büyük çaplı cisimlerin çapını parçalama yolu ile küçültmenize yarıyor.

Tıkanıklık açma cihazını en etkili şekilde nasıl kullanıyoruz?

Boru açma makinesini kullanırken öncelikle, ilk etapta yaptığımız görüntü alma işlemi ile elde ettiğimiz verilerden yola çıkarak, tıkanmaya sebep olan cismin özelliklerini belirliyoruz. Bu cisim sert bir cisim olabilir, bir çocuk bezi gibi naylon özelliğine sahip bir cisim olabilir ya da söz konusu tıkanma banyo giderinde ise gideri tıkayan bir saç yumağı olabilir ve bunun yerinde tıkanma mutfak lavabosunda gerçekleşmiş ise tıkanmaya sebep olan meyve sebze kabukları, yemek artıkları ve bunun gibi maddeler olabilir. Bu durumda makine için seçmek istediğimiz, kullanılması gereken uç da değişmektedir.

tuvalet tıkanıklığı açma
robot makine ile banyo pimaş tıkanıklığı açma

Tıkanıklık açma cihazı nasıl çalışır?

Bunun yanı sıra tıkanıklık açma cihaznın normalde evlerinizde kullanabileceğiniz basit gider açma teknikleri arasına bulanan susta ile gider açma yöntemine benzer şekilde çalıştığını da söyleyebiliriz. Herhangi bir yerden alabileceğiniz ve farklı uzunları bulunana işinizi kolay bir şekilde görebilen sustan, burgulu yani spiral bir teldir. Tele göre biraz daha sert ancak giderinizde rahatça hareket edebilecek olan bu tel ile tıkanma bölgesine ulaştığınızda, çevirme hareketleri yaparsınız ve bu şekilde parçama gerçekleşir. Ancak bu genellikle yemek artıkları gibi kolayca parçalanabilecek olan maddeler için geçerlidir. Tıkanıklık açma robotu aynı bu prensiple çalışır. Dönme işlemi yapar ve kullanılan uçlar ile birlikte, kol gücü yerine elektrik kullanılıyor olması işlemi çok daha pratik ve hızlı bir hale getirir. Kullanmış olduğumuz cihazın temel çalışma prensibi bu şekildedir. Bu cihazın farklı marka ve modelleri mevcuttur. Firma olarak en kaliteli marka ve modelleri elimizin altında bulundurmaya çalışıyoruz.

Gider Tıkanmaları İçin Bizi Arayabilirsiniz

Eğer sizler de evlerinizdeki gider borularının sık sık tıkanmasından şikayetçi iseniz, hiç vakit kaybetmeden firmamızı arayarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Gider borularındaki problemleriniz en kısa süre içinde giderilecektir.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X