Üst Komşudan Su Damlıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Üst kattan akan sular için ilk olarak komşunuzun önlem alması gerekmektedir. Komşunuz yapması gerekenleri bilmeyebilir veya bu durumun aynısı ile sizlerde karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle her iki tarafında birbirine yardımcı olması gerekmektedir. Alt kata su akıyorsa bu problemi yaşayan ev sahibinin yapması gerekenler aşağıdaki gibidir.

üst daireden su sızıyor
üst daireden su kaçağı
üst komşudan su damlıyor

Adım #1: Su Yalıtımını Kontrol Edin

Üst komşudan su sızmasının başlıca nedenleri genellikle banyoda yer alan su yalıtımının yetersiz olarak yapılmasıdır. Su yalıtım problemi genellikle günümüzde yapılan evlerde değil, eski yapılan evlerde karşılaşılan bir durum olmaktadır. Günümüzde bu konuya özen göstermeyen tesisat ustaları yeni ev sahiplerine de bu sorunu yaşatmaktadır.

Adım #2: Tek Seferde Banyo Duş Başlığına Giden Suyu Açın

Duş başlığına giden suyu tek seferde hızlıca açmanız boruda olan su kaçaklarını bulmanıza yardımcı olabilir.

  • Su açıldığında eğer kaçak varsa kendini gösterecektir, bu noktada boruları kontrol etmenizi öneririz.
  • Duşakabini ya da küvete suyu doldurup bekleyin. Eğer kaçak buradaysa kısa sürede kendini gösterecektir.
  • Duş başlığıyla vana arasındaki boruyu kontrol edebilirsiniz.

Adım #3: Boruları Kontrol Edin

Genellikle üst katta banyo ve tavan arasında boşluk yoktur.

  • Borularda sızıntı olup olmadığını tespit edebilmek için boru hattını gözle kontrol edebilmek için küçük bir alana delik açabilirsiniz.

Adım #4: Bir Tesisatçı Çağırın

3 adımda bir çözüm bulamadıysanız bir tesisatçı çağırmaktan başka çareniz kalmıyor. Artık bu işi profesyonellere bırakmanın zamanı gelmiştir. Bu noktada Tufan Tesisat olarak siz değerli müşterilerimize profesyonel destek vermekteyiz.

Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamızı veya bu sayfanın en üstünde yer alan telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

Kendi daire tesisatının bakımına özen gösteriyor olsanız da, üst kattaki komşunuzun gerek kullanım hatası gerekse tesisatındaki arızaları görmezden gelmesinden dolayı sizlerin su kaçağı şikayetinizi su yüzüne çıkarır. Dairedeki tesisat sıkıntısı, artık alt katın sakinlerine rahatsızlık aşamasına gelmişse muhakkak tadilatının yapılması zorunludur. Bazende bilmeden komşusuna zarar veren kişiler, komşusunun uyarısını dikkate alarak hemen tesisat ustası arayışına girmektedirler. İşte bu noktada çalışacağınız firma hem komşunuzun hemde sizin yaşam alanınızdaki sorunun tam anlamıyla ortadan kalkmasında son derece önem taşımaktadır. Maalesef eline her alet edevat alan bugün işini çok iyi yapıyor anlamını taşımadığından, sizler biraz bilinçli davranmalı ve tesisat firması konusunda biraz araştırmacı olmalısınız.

üst kattan akan suyu tespit etme
üst duvarından akan suyun yerini belirleme

Sektöründe başarılı bir tesisat firması, su kaçağı problemini ortadan kaldırmak adına tesisatınızda teknik cihaz eşliğinde geniş çaplı bir inceleme yapacaktır ve arızanın temeline inerek sorunun kesin olarak ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bunu sizler için tam donanımlı ekip ve ekipmana sahip olan Tufan Tesisat firmamız ustalıkla yapabilir. Pis su giderleri ve temiz su boruları, binanın yapısıyla doğru orantıda döşenmeyip kalitesiz malzeme ve işçilikle oluşturulmuşsa, doğal olarak aktif kullanımda sıkıntı yaratacak önemli bir unsurdur. Pis su giderlerinin dönüş noktasındaki yanlış açı giderin tıkanma ihtimalini yükselttiğinden dolayı, tıkanan gider kalitesiz döşenen boruya baskı yapınca büyük olasılık bağlantı borularında açılma olur veya boruda çatlama meydana gelir. Pis su giderlerindeki arızayı net şekilde görebilmek için uzman personelimiz kamera kullanımıyla boru içinin görüntüsünü almakta ve giderdeki tıkanıklık veya borudaki hasarı net olarak görüntülemektedir. Bu sayede arızanın tespit edildiği alan üzerinden tesisata giriş yapan personel, herhangi bir ekstra hasara neden olmadan sadece arızalı boruyu yeniler ve tesisatı kapatarak işlemi sonlandırır.

Pis su gideri arızalarında gelen şikayetlerin, çoğu komşudan su kaçağı gibi yakınmaların üzerine saptanmıştır ve sonuç olarak tadilatı yapılarak her iki dairede bu sorundan kolayca kurtarılmıştır. Tufan Tesisat ekibi olarak, sizlerin her çeşit su kaçağı arızalarını sorunsuz tespit ve onarım yapacak kapasitede olduğumuzu ve üstelik bu kaliteli hizmeti garanti kapsamında yaptığımızı da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Tesisat hakkında her türlü aklınıza takılanı sorabilir, istediğiniz anda tarafımızdan teknik servis hizmeti alabilirsiniz.


Günümüzde yaşam alanlarının çoğunda su tesisatı arızası görmek mümkündür. Bugün son derece hızlı şekilde dikilen binalar, maalesef uygun standartlarda tesisat döşenmediği için, daire sakinlerine her geçen gün farklı bir arıza yaşatabiliyor ve bununla kalmayan arızalar üst komşudan su akıyor cümlesinden de anlaşıldığı gibi arızalı alan bir alt kata da zarar verebiliyor. Özellikle banyo, tuvalet ve mutfağın aktif şekilde sürekli olarak kullanılıyor olması, tesisatın zayıflığından ya da buna bağlı olarak kullanıcı hatasının da eklenmesiyle çeşitli şekilde su kaçağı problemini dışa yansıtıyor. Fark edilmeyen veya önemsenmeyen tesisat arızaları, zaman içinde alt kata ve daha sonrasında bir alt kata derken tüm binayı saran bir sorun haline dönüşeceği gibi arıza bu boyuta ulaştığında mali açıdan oldukça zorlayıcı bir problem haline gelecektir. Su arızası fark edildiği zaman, ilgili kişilere müracaat edilmeli ve arızanın tespit ile onarım işlemi kısa sürede yaptırılmalıdır.

kırmadan cihazla su arızası bulma
istanbul su kaçağı tespiti

Yapıların pis su giderlerinde görülen ve alt kata kadar su sızması yapan boyuta ulaşan su kaçakları, uzman personeller tarafından termal kamera sayesinde arızalar bire bir tespit edilmekte ve arızalı boruya kısa sürede ulaşarak, tadilatı yapılmaktadır. Bu sayede hem daire sakinin problemi çözülürken hem de üst komşumun su kaçağı problemi diyerek mağdur olan müşterilerimiz, sıkıntıdan kısa sürede kurtulabilir. Bununla birlikte temiz su giderlerindeki arızalar, akustik dinleme cihazıyla noktasal tespit edilmekte ve yine kırmadan yapılan arıza tespitinde kolayca tadilat işlemleri de halledilmektedir. Teknolojinin tesisat firmalarına sunduğu modern cihazlar sayesinde, artık hiçbir konut sakini enkaz yığınından korktuğu için tadilatlarını ertelememeli ve uygun fiyatlarla hem sağlıklarını hemde binalarını tehlikeye atmamalıdır. Bildiğiniz gibi, ıslak duvar veya zeminler zamanla pis kokuya ve rutubete neden olurlar.

Ev veya iş yerlerinde beliren her çeşit Tesisat arızasını uzmanlıkla ele alan deneyimli personelimiz, sizler için en verimli tadilat yöntemini seçecektir ve uzun vadeli arıza yaşamamanızı sağlayacaktır. Günümüzdeki sayısız amatör firmalardan yana ciddi kayıplar yaşamanız adına, mahalle tesisatçısı tercih etmek yerine kurumsallaşmış firmalardan yana tercih hakkınızı kullanmanız sizler için çok daha faydalıdır. Yapılarınız sürekli darbeye maruz kalırsa bir süre sonra dayanıklılığını yitirir.

Firmamızı tercih ederek gereksiz kırma ve dökme işlemlerinden kurtulabilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X