Su Sızdıran Borular Nasıl Tespit Edilir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Su sızıntısı, ne zaman başınıza geleceği belli olmayan tesisat problemlerinden birisidir. Böyle bir durum karşısında hemen müdahale edebilmek için güvenilir tesisat firmalarıyla çalışmanız sizin faydanıza olacaktır. Sızıntının nedeni sadece tıkanıklığa ya da deformeye bağlamak da doğru değildir. Yeni yapılan evlerde bile sızıntı olabilmektedir. Su sızdıran borulara nasıl müdahale edilmeli bilmek isteyenler için farklı yöntemler mevcuttur ama öncelikle bilinmesi gereken kaçak hangi nedenle oluştuysa ona göre müdahale edilmesidir.

su sızdıran boru nasıl tespit edilir
su sızdıran boruların yer tespiti

Yanlış müdahalelerde ev ya da iş yerlerinizi su basma tehlikesi ile karşı karşıya bırakabilirsiniz. Arıza yer tespitinin yapılması ilk aşamadır. Arıza yer tespiti için firmamız gelişmiş cihazlar kullanmaktadır. Su kaçağını durdurmak için bireysel çabalar yeterli olmayabilir. Bu tarz sorunlar meydana geldiğinde uzman firmamızdan yardım almanız ekstra masrafların oluşmasını ortadan kaldırır.

Tesisatçı yeri tespit ettikten sonra neden kaynaklandığını anlamak için devam eder. Eski ve yıpranan borulardan kaynaklı bir sızıntı varsa hemen yenisi ile değiştirilmelidir. Aynı şekilde tesisat malzemesinde kalitesiz ürünler kullanılmış ise daha kaliteli malzeme takılmalıdır. Sızıntıyı fark eder etmez hemen su vanasının kapatılması gerekmektedir. Borular duvar içerisine gömülü ise duvarın daha fazla ıslanması ve deforme olması engellenmiş olur.

Su Sızdıran Borular Nasıl Tespit Edilir?

Bazı evlerin sıvaları çok iyi yapıldığı için su kaçakları evin duvarları içerisinde gezinir ve herhangi bir yerden kendini açığa vurur. Bu nedenle açığa vurduğu yeri direkt kırmak sizi geri dönüşü zor ve masraflı bir yola sokacaktır. Evinizde su kaçağı tespiti yapmak istiyorsanız tüm vanaları ve ana vanayı kapatıp su saatinin dönmeye devam edip etmediğini kontrol edin saat bozuk değilse ve hala dönüyorsa su tesisatınızda gizli kaçak var anlamına gelir. Bu şekilde tesisatında sorun olan evlere çok daha fazla su faturası gelmektedir. Faturanız ile kullandığınız su arasında fiyat farkı yüksek ise tesisatı kontrol ettirmelisiniz.

su sızdıran boru tamiri
su sızdıran boru tamiri

Su Sızdıran Borularda Tamir Nasıl Yapılır

Su sızdıran her boru için duvar kırmak gerekmez ancak piyasada işin kolayına kaçan ve daha fazla fiyat yansıtmak isteyen kişiler direkt duvarı kırıp borulara müdahale etmektedirler. Ekibimiz sizi bu problemden en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet ile kurtarmayı hedeflemektedir. Duvarlarınızı kırmadan su tesisatı tamiri yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve telefonla yardım alabilirsiniz.

Servis için gelen arkadaşlarımız ilk olarak sizin kullanmış olduğunuz şebeke suyunu kontrol edecektir. Bu testler sonucunda da problem bulunmaz ise akustik tekniği kullanılır ve sorun yeri tek bir fayans alanı kadar bölgeye indirilir. Temiz su şebekesinin kontrolü sırasında fayans altında herhangi olumsuz bir durum görülmezse kamera sistemi ile duvarın daha iç bölümlerine bakılır ve sorunun tam yeri saptanır. Tüm pis su giderleri, küvet, lavabolar ve sıcak su giderleri ayrıca kontrol edilir. Kontrollerin tamamı uzman ekip ve ileri teknoloji cihazlar ile yapıldığı için kısa vadede çözüm üretmek değil uzun vadede ve kesin çözüm almak için çalışılır.

Binaların içten içe çürümesine ve önlem alınmadığı takdirde çok daha büyük sorunların çıkmasına neden olan su kaçaklarının tespiti artık kolaylaştırmıştır. Kırma dökme yapmadan kameralı özel cihazlar sayesinde kaçak yeri hemen tespit ediliyor ve tamirat yapılıyor. Su sızıntıları tavanlarda terleme duvarda kabarcıklar oluşmasına neden olur ancak en kötüsü de üst katın banyo ve tuvaletinden evinize sular akmasıdır. Tavanlarda gördüğünüz suların temiz olmama ihtimali bir hayli yüksek olduğundan tedirgin olmanız çok normaldir. Maalesef üst katlar bu gibi durumlarda genellikle sorunu sadece alt katın sorunu olarak kabul eder ve evinin kırılmasını istemez ancak profesyonel bir ekip ile çalışan firmamız sizi ve komşuluk ilişkilerinizi tehlikeye atmayacak şekilde tadilat yapar ve sorunlu alanı temiz bir şekilde bırakır.

pimaş boru su sızıntısı
su sızıntısının verdiği zararlar
tavanlarda siyahlaşma ve küflenme

Duvardan Su Sızması

Duvarlarda meydana gelen ıslaklığın en kötü yanı ev veya iş yerinizde oluşan rutubet kokusudur. Zamanla borularda meydana gelen sızıntı duvarı nemlendirir ve çürümesine neden olur. Ağır kokudan ne yaparsanız yapın kurtulamazsınız bu nedenle asla bu zamana kadar beklememeli ve hemen konuya hakim uzman firmalardan servis istenmelidir.

Tıkalı Borular Su Sızdırır Mı?

Özellikle mutfak gider borularında sık sık karşılaşılan problemlerdendir. Lavabo içerisinde su birikmesine ve hatta taşmasına neden olur. Bulaşık makinanızdan giden sularda aynı şekilde borularda tıkanık olduğu için geri dönüp mutfak lavabonuzdan taşacaktır. Su sızıntısı ve tıkanıklık hiçbir bayanın karşılaşmak istemediği problemlerdendir ve hemen müdahale edilmesi gerekir. Boru içerisine spiral şeklindeki ince demirler makine vasıtasıyla yerleştirilir ve içerisinde tıkanıklığa ve su sızıntısına neden olan birikintiler temizlenir.

Her türlü tesisat probleminizde yanınızda profesyonel ekibimizi görmek ve Tufan Tesisat güvencesini hissetmek, aynı zamanda kaliteli hizmet ve uygun fiyatlar hakkında bilgi almak ve yardım talebinde bulunmak isterseniz bizleri telefonlarımız aracılığı ile 7/24 arayabilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X