Bodrum Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Bodrum su kaçağı bulma su kaçakları hayatımızı sekteye uğratan sıkıntılardan birisidir. Suyun kullanıldığı hemen her yerde su kaçağı olabilme ihtimali vardır. Su kaçakları genellikle eskimiş tesisata sahip olan binalarda ya da yapılarda olabilmektedir. Ama bu demek değildir ki yeni binalarda su kaçağı olmaz. Su kaçağı bazı sebeplerden dolayı olabilmektedir. Su kaçakları hemen müdahale edilmesi gereken sorunlardır. Eğer su kaçaklarının onarımı gerçekleşmez ise bir süre sonra çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Su kaçaklarıyla tesisat işlerini yapan firmalar ilgilenmektedir. Firmamız Tufan Tesisat sizlere tesisat ile ilgili her konuda olduğu gibi su kaçakları konusunda da kusursuz hizmet vermektedir. Firmamız ile her türlü tesisat ve onarım işleri ile ilgili iletişime geçerek size de kaliteli ve makul fiyatlı hizmet sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

bodrum-su-kacagi-bulma

Su kaçaklarının ne kadar zorlayıcı sorunlar olduğundan bahsettik. Su kaçaklarının bulması ise günümüzde çok kolaylaşmıştır. Su kaçak bulma işlemleri artık özel teknolojilere sahip cihazlar ile yapılabilmektedir. Bu cihazlar sayesinde duvarınızı ya da zemininizi çok fazla kırmadan ve dökmeden su kaçağınızı bulabiliyoruz. Firmamızın kullandığı birçok teknolojik cihaz su kaçağını uygun şekilde bulmaktadır. Bulunan kaçak ise kolaylıkla ve kısa sürede onarılabilmektedir. Sizler de su kaçaklarınızın olduğunu düşünüyorsanız hemen bizler ile iletişime geçerek bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Su kaçaklarını bulmak için kullanılan birçok teknolojik cihaz olduğundan bahsetmiştik. Şimdi bu cihazların neler olduğuna bir göz atalım. Su kaçağı bulma cihazlarının başında akustik dinleme cihazı bulunmaktadır. Bu cihaz duvar içerisindeki tesisatın sesini dinleyerek su kaçağının hangi noktada olduğunu bulmaya yardımcı olmaktadır. Bu cihaz ile çalışmaya başlamadan önce uygun ve sessiz bir ortamın sağlanması gerekmektedir. Akustik dinleme cihazı kullanılarak bulunan su kaçaklarının doğruluk payı çok yüksektir. Bundan dolayı onarım sırasında yapılacak olan az da olsa kırma işlemi en doğru ve az bir alanda yapılacaktır.

Görüntülü Kaçak Bulma Cihazı

Su kaçaklarını akustik dinleme cihazı kullanılarak bulmanın dışında görüntüleme işlemi yapan cihaz ile de bulabiliyoruz. Bahsettiğimiz bu görüntüleme cihazı duvarınızın içerisini sanki röntgenini çekermiş gibi görüntüleyerek hasarlı olan tesisatınızı yani pimaş borunuzu kolaylıkla buluyor. Yine bu cihaz sayesinde bulunan sorunlu tesisatınız çok az bir şekilde zemin kırılması yapılarak anında onarılabiliyor. Su kaçağı tespiti kullanılan bu cihazlar ile artık çok daha kolay. Geçmiş zamanlarda su kaçağı bulmak için su kaçağının olduğu düşünülen yereler büyük alanlar olacak şekilde kırılarak bulunuyorlardı. Bu kırma işlemi sırasında eğer şanslı iseniz kırmanın başında su kaçağı tespit ediliyordu. Ama eğer şans sizden yana değilse tüm zemininiz bile kırılabiliyordu. Bu da su kaçağı onarımı sonrası ciddi bir temizlik sorunu yaratıyordu. Ayrıca tamamen bozulan zemininizin de yeniden baştan aşağı yapılması cabası. Tüm bunların ardından yeniden temizlik işlemleri de unutulmamalı. Sonuç olarak geçmiş zamanlarda su kaçaklarını bulmak çok zorlu işlemlerdi ve sonrasında ise hem zemin tamiratı hem temizlik hem de yorgunluk da yanımıza kar kalıyordu. Firmamız tüm bu sorunlardan sizi kurtarıyor. Su kaçağı bulma konusunda hemen bizim ile iletişime geçin ve size kaliteli hizmet vermemizi talep edin.

Bodrum Kattaki Su Kaçakları

Bodrum katlarda oluşan su kaçakları çok daha fazladır. Bunun nedeni bodrum katta binanın tüm tesisatı bulunmaktadır. Bodrum kattaki su kaçakları kolaylıkla anlaşılmayabilmektedir. Bunun nedeni o kısmın faal olarak kullanılmamasıdır. Kullanılmayan bölümlerde olan su kaçakları kendini kısa sürede göstermeyebilir. Su kaçağının olduğunu nemden, terlemeden ve aşırı derecede küf kokusundan anlayabilirsiniz. Bodrum katta olan kaçaklar bu belirtilerden önce kolay kolay anlaşılamamaktadır.  Sizlere yukarıda bahsettiğimiz her işlem bodrum su kaçağı için de uygulanabilinmektedir. Tufan Tesisat sizlere gerekli olan tüm teknik imkanları ile yardımcı olmaya hazırdır. Su kaçakları konusunda ortalama 2 saat kadar bir sürede çözüm ulaştıran firmamız kullandığı tüm teknik ekipmanlar ve teknolojik cihazlar ile sizlere hizmet vermektedir. Su kaçaklarının bazı nedenleri bulunmaktadır. Eskimiş tesisattan dolayı su kaçakları olabileceği gibi tıkanıklık sebebiyle de su kaçakları oluşabilinmektedir.

Tıkanık Lavabo Sıkıntısı

Evlerimizde geçirdiğimiz zamanı en kaliteli şekilde geçirmek isteriz. Gerek duş sırasında gerek ise lavaboda yaptığımız işlemler sırasında kullandığımız suyun akıp gitmesi normal bir durumdur. Lakin bazı durumlarda lavabolar tıkanabilmektedir. Bunun nedeni bizim kullanım şeklimizdir. Mutfak lavabosunda oluşan tıkanıklıklar genellikle lavaboya dökülen yemek artıklarından kaynaklanmaktadır. Banyo lavabosunda oluşan tıkanıklar ise genellikle vücudumuzdan düşen deri parçaları, saç kılları ve tıraş olunması sırasında lavaboya atılan kıllar dolayısı ile oluşmaktadır. Duş sırasında duş giderinde oluşan boru tıkanıklıkları da yine vücudumuzdan düşen parçalar ve saç telleri gibi vücut kıllarımızdan kaynaklanmaktadır. İnternette arama motorlarında genellikle tıkanık lavabo nasıl açılır gibi sorular çok daha fazla aranılmaktadır. Tıkanan lavaboların ve boruların belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde çok büyük sıkıntılar baş gösterebilmektedir. Duş aldığınız sırada suyun giderden gitmemesi sizin de canınızı sıkıyor değil mi? İşte bu sorun bir süre sonra pimaş boruların içerisine yapışmalar nedeni ile olmaktadır. Eğer tıkanıklığı olan bir boru evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemler ile açılmaz ise su kaçaklarına kadar giden büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Firmamızda lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinin de bulunduğunu söylemek isteriz. Eğer herhangi bir durumdan dolayı sizler de lavabo tıkanıklığı ve su kaçaklarıyla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız. Firmamıza ulaşarak bu sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Verdiğimiz kaliteli hizmeti en makul fiyatlar ile vermek çalışma prensiplerimizdendir. İçinden çıkamadığınız tesisat sorunlarınız bulunuyor ve kesin çözümler arıyorsanız firmamıza ulaşınız. Tufan Tesisat olarak her türlü tesisat sorunlarınızı çözmeye hazırız.


Binaların en alt katında bulunan bodrum bölümünde ki eşyaların zarar gelmemesi ve sorunların daha da büyümemesi adına su sızıntılarına karşı artık zaman kaybı yapılmadan gerekli tüm önlemlerinde alınması gerekir. Aksi takdirde ise hoşa gitmeyen bu tür sorunlar ile de karşı karşıya kalma durumunuz da söz konusu olabilecektir. Bodrum katından su çıkıyor ve bir an önce gerekli tüm önlemlerimi de almak istiyorum diyorsanız o zaman en iyi çözüm yöntemleri arasında bulunan firmamızla iletişime geçmeniz gerekir.

Bodrum katındaki su tesisatlarının her bir tek tek kontrol edilerek arıza nereden kaynaklı olduğu da uzman kişiler tarafından bulunmaktadır. Üstelik son teknoloji cihazlar da su kaçak tespiti sırasında en önemli yardımcımız olmakla birlikte işlerin daha kısa süre içerisinde yapılmasına da katkı sağlamaktadır. Yağmur sularının yanı sıra patlayan şebeke ve su tesisat sorunları problemlerin daha da fazla şekilde büyümesine neden oluyor.

Bina altına sızan su kaynağının kökünü kurutmak yalnızca sizin yapabileceğiniz bir iş değildir. Bu sebeple mutlaka uzman ve profesyonel firmamızdan yardım almanız sorunların daha kısa süre içerisinde çözülmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bodrum katından su çıkıyor ve bir an önce sorunuma önlem almalıyım diyorsanız ortaya koymuş olduğumuz çalışmalar ile fark yaratmış olduğumuz firmamızı tercih etmeniz sizin adınıza en doğru yol olacaktır.


Rutin hayatımızda insanların en çok şikâyette bulunmuş olduğu sorunların başında ise bodrumda meydana gelen su kaçaklarının olduğunu da söyleyebiliriz. Binalarda ki gider ve tesisat borularında fark edilmeden çoğu zaman su sızıntıları yaşanabiliyor.

Özellikle bodrum katında bulunan borularda gidiş ve dönüşler çok sık yaşandığından dolayı borularda zaman içerisinde bir takım arıza problemleri de ortaya çıkmaktadır. Bodrum su kaçağı sebepleri en iyi şekilde araştırılıp sorunların nereden kaynaklı olduğu da bir an önce bulunmaya çalışılmaktadır. O halde artık sizlerde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan bir an önce sorunun giderilmesini de sağlayabilirsiniz.

Bodrumdaki su kaçak problemlerinin bir an önce ortadan kalkması adına elinden gelen tüm hizmeti de bir an önce ortaya koyan güvenilir firmamız kısa zaman içerisinde en çok aranılan adresler arasında yer almayı da başarmış bulunuyor. Özellikle Bodrumda ki tesisat ve gider borularındaki arızaların tespitine deneyim sahibi kişiler göz atmaktadır.

En kısa zaman zarfı içerisinde sorunların çözümünü gerçekleştiren uzman ekibimiz sayesinde sorunlarınızda daha fazla büyümemiş olacak ve kısa süre içerisinde de önleyeceksiniz. Genelde pek çok kişi işi kendisi yapmaya çalışırken ne yazık ki eline yüzüne bulaştıracağı hüsranlarla karşı karşıya kalabiliyor. Çünkü bu tür şeyler her ne kadar basit gibi görülmüş olsa da aslında çok büyük sorunlarında çıkmasına neden oluyor. O halde sorunların büyümesini engelleyerek Bodrum Su Kaçağı konusunda hizmet alabilirsiniz.


Su kaçak Problemleri ile en iyi şekilde başa çıkarak destek veren öncü firmamız kısa zaman da sektöründe aranılan firmaları içerisinde yer almayı başarmış bulunuyor. Ne zaman isterseniz isteyin su kaçak problemlerine son veren firmamızdan yardım almaya da başlayabilirsiniz.

Özellikle evlerimizde ki banyo, mutfak gibi yerlerde sık sık görmüş olduğumuz su sızıntılarını artık bodrum gibi yerlerde de sık sık görmeye başlamış bulunuyoruz. Bodrumda ki su kaçak sorunları için gerekli müdahalelerin yapılamaması durumunda ise daha büyük sorunlarında çıkması kaçınılmaz olmaya başlayacaktır. Bodrum su kaçağı konusunda ortaya koymuş olduğu profesyonel hizmetleri ile fark yaratan güvenilir adreste yerinizi hemen sizlerde bir an önce almaya da başlayabilirsiniz.

Haftanın hemen her günü gece gündüz demeden kusursuz bir şekilde hizmet vermeye devam eden adreste aradığınız üst düzey kalitede ki hizmetleri de bir an önce bulabilme şansına sahip olacaksınız. Bodrum su kaçağı konusunda hemen firmamızla iletişime geçerek problemlerinde kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

En ekonomik çözümlerle gerekli tüm desteği vermeye devam ediyoruz. Buna göre sizlerde ne zaman isterseniz isteyin güven duyacağınız hizmetlerimiz ile bodrumda ki su kaçak problemlerinin de ortadan bir an önce kalkmasını sağlamış olacaksınız. Su kaçak problemleri çözümleri için minimum rakamlar üzerinden hizmet vermeye devam ediyoruz. O halde sizlerde yararlanmaya başlayabilirsiniz.


Toplu yaşam alanlarında görülen tesisat arızalarında, arıza hangi daireyi kapsıyor ise genelde o daire sakini sorunla baş etmek zorunda kalıyor. Ancak bilinmelidir ki binalarda çatı sorunları ve temel kaynaklı sorunlar tüm binayı etkileyen ve aslında ortak bir karar ile çözüm yoluna varılması gereken problemlerdir. Örneğin; kişilerin bodrumdan su çıkıyor şikayeti sadece bodrum katı oturanının problemi değildir. Eğer sorun temelden kaynaklanıyorsa, tüm bina sakinleri yapılacak olan tadilattan sorumludur ve gereken bedeli üstlenmekle yükümlüdür. Aksi halde ihmal edilen ve onarılmayan yoğun su kaçağı sıkıntıları, binanın ciddi ölçüde temelden zarar görmesine ve hatta geri dönüşü olmayan problemler doğurmasına neden olabilir. Toplu yaşam konutları inşa edilme aşamasında temelde olası problemlere karşı drenaj boru hattı çekilmesi zorunludur. Bu boru hattı yapı gereği deliklidir ve temelde görülen kaynak suyu ve benzeri gibi toprağın emdiği su yoğunluğunu deliklerden içeri alarak bağlı olduğu rögara tahliye görevini görmektedir.

Kaynak suyu bina temeli kazıldığında görülmemiş olsa da bir süre sonra kendini gösterebilir ve drenaj boru hattı döşenmemişse sonradan bu hattın döşeme uygulaması oldukça zor ve maliyeti yüksek bir uygulamadır. Eğer bu tip bir problemle karşılaşıldığında drenaj boru hattı döşeli değilse, yapılacak tek çare temelden daha aşağı bir seviyeye bir kuyu inşa edilmeli ve temelde görülen kaynak suyunu otomatik pompa sayesinde rögara tahliye edilmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra bodrumdan su çıkıyor probleminin farklı sebepleri de olması mümkündür. Kanalizasyon borularında tıkanıklık ya da borulardan birinin patlaması gibi oluşumlarda bu problemin gün yüzüne çıkmasına neden olabilir. Bir diğer sorun ise şebeke su hattı üzerinde oluşan bir arıza da olabilir. Bu iki problemi birbirinden ayırmak çoğu zaman mümkündür. Eğer görülen su ara ara ve pis kokulu bir oluşumsa kanalizasyon arızası olması büyük ihtimaldir. Ancak su yoğun şekilde zeminden yukarı yükselme gösteriyor ve berrak bir yapıya sahipse bu durumda şebeke arızası olduğunun göstergesidir. Şebeke arızalarında Sular İdaresini aramanız yeterli olacaktır.

Gelen yetkili servis sizlerin arızasını sorunsuz şekilde tadilatını yapacaktır. Yalnız kanalizasyon yönünde veya diğer belli belirsiz bir nedenden ötürü ciddi bir su kaçağı problemiyle karşı karşıyaysanız, o halde sizlere tavsiyemiz alanında uzman kişilerden teknik servis almanız olacaktır. Bu konuda oldukça deneyimi sahip Tufan Tesisat firmamız, sizlerin her konuda gelişen tesisat arızalarınızda üstün bir hizmet sağlama potansiyeline sahip olduğunuz bilmelisiniz. Eğitimli personellerden oluşan kadromuz, teknolojinin son sistem cihazlarına sahip şekilde sizlerin sorunlu alanınıza ulaşır ve kırmadan yaptığı su kaçağı tespitiyle birlikte kısa vadede sorununuzun onarım işini de halledeceğinden emin olabilirsiniz. Amatör tesisat ustalarıyla günlerce uğraşmak yerine işinde ehil bir topluluktan hizmet almak sizler için çok daha avantajlı olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorumlar (2)

 • zehra pınarses istanbul maltepe

  12/05/2016,23:08

  yagmurdam dolayi dublex dairemiz tertastan alt kata akmakta teras tadilati doseme yenilendigi halde artarak alt katta odalar banyo antre akinti v tabii kuf artarak suruyor akintinin nereden kaynaklandigi bulunabilir mi

  • zehra pınarses istanbul maltepe

   12/05/2016,23:11

   dublex dairemiz terastan yagmurlarda alt kattaki odalara akmakta cati bakimi teras yer dosemesi tadilati yapildigi halde artarak akintilar devam etmekte akintilarin nereden kaynaklandigi bulunabilir miYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X