Bodrum Su Kaçağı Bulma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Bodrum katlarda oluşan su kaçakları çok fazladır çünkü bodrum katta binanın tüm tesisatı bulunur. Bodrum kat dairelerde yaşanılan su kaçakları, binaya büyük zararlar vermektedir. Su kaçakları genellikle eskimiş tesisata sahip olan binalarda veya yapılarda karşımıza çıkmaktadır. Bodrum dairede su kaçağının olduğunu nemden, terlemeden ve aşırı derecede küf kokusundan anlayabilmek mümkündür.

Firmamız, bodrum dairelerde yaşanılan su kaçakları için gelişmiş cihazlar kullanmaktadır. İstanbul’un bütün ilçelerine hizmet veriyoruz.

bodrum kat dairede boru patlaması
bodrum su kaçağı bulma

Su kaçakları hemen müdahale edilmesi gereken sorunlardan birisidir. Su kaçaklarının onarımı kısa süre içerisinde gerçekleşmezse, bir süre sonra çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Firmamız ile her türlü tesisat ve onarım işleri ile ilgili iletişime geçerek size de kaliteli ve makul fiyatlı hizmet sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Bodrum Katlarda Su Kaçağı Neden Görülür?

 • Binada izolasyon çalışması yapılmamış olması,
 • Su tesisatında meydana gelen patlamalar,
 • Yer altı su kaynağının binanın altında olması,
 • Pimaş borunun fare tarafından kemirilmesi,
 • Duvara vida takarken su borusuna isabet etmesi,

Bodrum Katlarda Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tufan Tesisat sizlere gerekli olan tüm teknik imkanları ile yardımcı olmaya hazırdır. Su kaçakları konusunda ortalama 2 saat kadar bir sürede çözüm ulaştıran firmamız kullandığı tüm teknik ekipmanlar ve teknolojik cihazlar ile sizlere hizmet vermektedir. Su kaçaklarının bazı nedenleri bulunmaktadır. Eskimiş tesisattan dolayı su kaçakları olabileceği gibi tıkanıklık sebebiyle de su kaçakları meydana gelebilmektedir.

daire su kaçağı tespiti
bodrum kat evde su kaçağı

Sizde evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek bu sorunlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Su kaçaklarını bulmak için kullanılan birçok teknolojik cihaz olduğundan bahsetmiştik. Şimdi bu cihazların neler olduğuna bir göz atalım. Su kaçağı bulma cihazlarının başında akustik dinleme cihazı bulunmaktadır. Akustik cihaz, duvar içerisindeki tesisatın sesini dinleyerek su kaçağının hangi noktada olduğunu bulmaya yardımcı olmaktadır. Akustik cihaz ile tespit işleminde başlamadan önce uygun ve sessiz bir ortamın sağlanması gerekmektedir.

Bodrum katındaki su tesisatlarının her biri tek tek kontrol edilerek arıza nereden kaynaklı olduğu da uzman kişiler tarafından bulunmaktadır. Üstelik son teknoloji cihazlarda kaçak tespiti sırasında en önemli yardımcımız olmakla birlikte işlerin daha kısa süre içerisinde yapılmasına katkı sağlamaktadır. Yağmur sularının yanı sıra patlayan şebeke ve su tesisat sorunları, problemlerin daha fazla şekilde büyümesine neden oluyor.

bodrum kata su geliyor
bodrum kat evde su kaçağı

Yer Altı Sularını Önlemek İçin

Bina altına sızan su kaynağının kökünü kurutmak yalnızca sizin yapabileceğiniz bir iş değildir. Bu sebepten dolayı, mutlaka uzman ve profesyonel firmamızdan yardım almanız sorunların daha kısa süre içerisinde çözülmesine yardımcı olacaktır. Kaynak suyu bina temeli kazıldığında görülmemiş olsa da bir süre sonra kendini gösterebilir ve drenaj boru hattı yapılmamışsa, sonradan bu hattın döşeme uygulaması oldukça zor ve maliyeti yüksek bir uygulamadır. Bu tür sorunlarla karşılaşıldığında drenaj boru hattı döşeli değilse, yapılacak tek çare temelden daha aşağı seviyeye kuyu inşa edilmeli ve temelde görülen kaynak suyunu otomatik pompa sayesinde rögara tahliye edilmesi sağlanabilir.

Bodrum Dairelerde Su Kaçağı Bulma Hizmeti

Bu sorunların dışında kanalizasyon borularında tıkanıklık ya da borulardan birinin patlaması gibi oluşumlarda bodrumun su dolması problemleri gün yüzüne çıkabilir. Bodrumda yaşanan diğer sorun ise şebekede oluşan arıza olabilir. Bu bahsedilen problemleri birbirinden ayırmak çoğu zaman mümkündür. Bodrumu ara sıra su basıyorsa ve pis kokulu bir oluşumsa kanalizasyon arızası olması büyük ihtimaldir ancak su yoğun şekilde zeminden yukarı yükselme gösteriyor ve berrak bir yapıya sahipse bu durumda şebeke arızası olduğunu anlaşılabilir. Şebeke arızalarında Sular İdaresini aramanız yeterli olacaktır.

Adresinize gönderdiğimiz personellerimiz, daire içerisindeki tesisatlarda sıkıntı varsa sizlere çözüm üretecektir. Firmamızın sizlere her konuda üstün bir hizmet sağlama potansiyeline sahip olduğunu bilmenizi isteriz.

Benzer Yazılar

Yorumlar (2)

 • zehra pınarses istanbul maltepe

  12/05/2016,23:08

  yagmurdam dolayi dublex dairemiz tertastan alt kata akmakta teras tadilati doseme yenilendigi halde artarak alt katta odalar banyo antre akinti v tabii kuf artarak suruyor akintinin nereden kaynaklandigi bulunabilir mi

  • zehra pınarses istanbul maltepe

   12/05/2016,23:11

   dublex dairemiz terastan yagmurlarda alt kattaki odalara akmakta cati bakimi teras yer dosemesi tadilati yapildigi halde artarak akintilar devam etmekte akintilarin nereden kaynaklandigi bulunabilir miYorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X