Su Kaçağı Giderici Kimyasal İlaç

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Kombi kalorifer tesisatlarında görülen su kaçakları oldukça dert oluşturmaktadır. Kaçak olduğu yer belli olmamakta ve bir süre sonra kombi arıza bildirisi vermektedir. Kombi servisi geldiğinde ancak su tesisatında kaçak olduğu ortaya çıkmaktadır. Kombi arızalarına dikkat ederek genel bakım ve kontrolü yaptırmayı ihmal etmemek gerekir.

Kalorifer tesisatı kaçağını tespit etmek zordur ancak firmamızın sunmuş olduğu cihazla kontrol çalışması ve kimyasal sıvı ile kaçak kapatma hizmeti sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılmıştır.

duvardaki nemi ölçen alet
duvar nemlenmesi çözümü
duvar rutubet ölçme

Kaçak kapatıcı kimyasal ilaç kullanarak kalorifer tesisatında meydana gelen su kaçaklarına kalıcı çözümler sağlanmaktadır. Oldukça mantıklı bir çözüm olan su kaçağı giderici kimyasal ilaç, hiçbir yeri kırmak zorunda kalmadan kaçağı kapatmaktadır. İlaç dökülmeden önce kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekir aksi takdirde peteğin içerisindeki pislikler boruları tıkayacaktır ve ilaç etkisini göstermeyecektir. Bu nedenle mutlaka kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Protufist Kaçak Giderici Kimyasal İlaç

Kimyasal ilaç sayesinde ev kirlenmeden, tozlanmadan sorun çözülmüş olmaktadır. Son yıllarda sıklıkla kullanılan Protufist kaçak kapatıcı kimyasal ilaç, insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Bu nedenle rahatça kullanımı sağlanmaktadır. Protufist kaçak giderici kimyasal ilaç, içerdiği kimyasal alışım sayesinde sızıntı yapan yeri bulup kristal halini alarak o kaçağı kapatmaktadır. Bu nedenle boruda ileride oluşabilecek olan, ezilmelerin kaçak haline gelmesini önceden önleyerek ileride yaşanacak sorunlarında önüne geçmiş olmaktadır. Evinde kombi ya da su tesisatı gibi tesisatlar olan herkesin önlem amaçlı bu işlemi yapması yararlı olacaktır.

Kaçak Giderici Kimyasal İlacın Kullanımı

Kaçak kapatıcı özelliğe sahip olan kimyasal ilaç, bilen bir kişi tarafından öncelikle kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir. Temizlik işleminden sonra tesisatın büyüklüğüne göre 1 litre kimyasal en uygun yerden tesisatın içerisine boşaltılır. Kalorifer tesisatı yaklaşık 60 derecede 45 dakika boyunca ısınır vaziyette çalıştırılır. Süre tamamlandığında ilaç bütün tesisata yayılmış olur ve sızıntı yapan nokta bu sayede önlenir. Kalorifer ilacı bilinçli bir şekilde uygulandıktan sonra hem kaçaklar kapanmakta hem de kaçak oluşabilecek olan riskler ortadan kalkmaktadır.

kalorifer kaçağı giderici ilaç
protufist su kaçağı giderici ilaç

Kaçak Giderici Kimyasal İlacın Kullanım Alanları

Kimyasal kaçak kapatıcı ilacın birçok kullanım alanı olmaktadır. İçerisindeki kapatıcı kimyasallar sayesinde birçok sızıntıyı önleme özelliğine sahiptir. Kapatıcı ilaç sayesinde fazla maliyet ve ekstra masraf gerektiren kırıp dökme işlemlerine gerek kalmadan kaçağı kapatmak mümkün olmaktadır. Sadece kombi kaçaklarında kullanılmayan bu ilaç birçok kaçak olan bölgelerde kullanılmaktadır. Kimyasal kaçak kapatıcı ilacın kullanıldığı diğer alanlar, temiz su tesisatları, kombi sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, açık sistemler ve beton yüzey uygulamaları gibi alanlar olmaktadır. Bu sistemler üzerinden yüzde yüz etki oluşturan kaçak kapatıcı kimyasal ilaç, bütün sıkıntıyı çözüp, ev sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Kaçak Kapatıcı Kimyasal İlaç Yararları

Kaçak kapatıcı kimyasal ilaç kullanımının oldukça fazla yararı bulunmaktadır. Öncelikle ev sahiplerini fazla masraftan kurtarmaktadır. Evlerinin kırılıp dökülmesine karşı bir engel teşkil ederek evin kirlenmesini, huzurun kaçmasını önlemektedir. Borular içerisinde oluşan kaçağın dışında oluşabilecek olan kaçakları kapatarak ileride yaşanacak sorunlarında önüne geçmektedir.

İlacın Tesisata Etkisi

Her türlü kaçağı, kristal parçaları haline geçerek kapatan kimyasal sayesinde evlerde huzur kaçmamakta ve kış aylarında rahat sıcaklık sağlanmaktadır. Herkesin uygulaması gereken kombi kaçak kapatıcı kimyasal ilaç, Tufan tesisat çözüm pratikler arasında bulunmaktadır. Kombi içerisinde kaçak olan yere bir defa döküldüğü zaman bir daha kaçak oluşturma riski olmamakta ve aynı zamanda sağlığa da zararı olmayan bu ilacı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tesisat ve sistemler konusunda yardıma ihtiyacınız olduğu her anda Tufan tesisat olarak yardımınıza koşmaya hazırız. Herhangi bir kaçak işleminde profesyonel bir yardım istediğinizde bir telefon ile yanınızda olmak bizim görevimizdir.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • ömer kaygısız

    08/11/2017,14:14

    Selam
    Kombi basıncı sürekli düşüyor. Servis ve ayrıca 2 tesisat ustası geldi ve son olarak duvarın içinde her hangi bir bölgede kaçak olduğunu fakat nereden olduğunu ancak kırarak bulacaklarını söylediler ki bayağı bir saçma geldi tüm tesisatın kırılması. O yüzden internette araştırarak size ulaştım. Bir kimyasal ile sorunu çözebileceğinizi gördüm. Bu yüzden bu kimyasal konusunda yardımcı olursanız sevinirim.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X