Yerden Isıtma Kalorifer Temizliği

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Kışın havalar soğuduğunda, kalorifer tesisatı ile ısınmak hem ekonomik, hemde en rahat ısınma yöntemidir. Özellikle yerden ısıtma sistemi ile çalışan kalorifer tesisatları, ısıtmaya zeminden başladığı için, en çok tercih edilen ısıtma sistemleridir. Ancak, bu sistemlerde zamanla peteklerin ve boruların içinde oluşan çamurlaşma yeterince verim alınamamasına, eskiye oranla daha az ısınmaya ve daha fazla yakıt sarfiyatına yol açar. Kalorifer tesisatlarının en azından yılda bir kere temizlenmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Tufan Tesisat, yerden ısıtma kalorifer temizliği konusunda, kusursuz bir hizmet sağlayan deneyimli firmalar arasında yer alır. Temizlik çalışması için bizleri aramanız yeterli olacaktır. Kalorifer sisteminizde oluşan çamurlaşma, eğitimli ve deneyimli ekibimiz tarafından profesyonel ekipmanlarla temizlenir.

yerden ısıtma kollektör temizliği
yerden ısıtma tesisatı temizliği

Yerden ısıtma sistemli kaloriferlerin temizliğinde mobil sistem temizleme makineleri kullandığımız için, peteklerin ve boruların içerisinde en ufak bir kalıntı bırakmıyoruz. Peteğe giden borular, tek tek temizleme işlemine tabi tutulmakta, temizleme işlemini kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimizin tesisatlarını özel kimyasallar yardımı ile temizliyoruz.

Yerden Isıtma Sisteminin Isınmasına Engel Olan Durumlar

Yerden ısıtma sistemlerinde, zamanla oluşan çamur birikintileri, kireçle birleşerek boru çeperine yapışabilir, bu durumda tek bir seçenek vardır. O da kalorifer sisteminin tümünü tamamen değiştirmektir. Ayrıca oluşan bu balçık, sadece bir çamur birikintisi değildir, aynı zamanda canlı bakteri topluluğudur. Yerden ısıtma sistemiyle çalışan kalorifer tesisatlarında, ısı 55 derecenin üzerine çıkarılamadığı için, bakteri oluşumu kaçınılmazdır.

Yerden ısıtma tesisatında bakteriler boruların belli noktalarında birikip, üreyerek o kısmın ısınmasına engel olurlar. Bu bakterilerin bir diğer özelliği de çok hızlı bir şekilde üremeleridir. Böyle bir durumda, kombinin parçalarında ve motorunda tıkanmalara neden olur. Kalorifer sistemlerinde ısı 70 dereceye çıkarılabildiği için, böyle bir durumla karşılaşılması daha zayıf bir ihtimaldir. Zira 70 derecede bu bakteriler yaşayamaz, kaybolurlar. Yerden ısıtma kalorifer temizliği konusunda, Tufan Tesisat tüm sorunlarınızı en kısa süre içinde kolayca çözer. Deneyimli personeller ile hizmet veren firmamız, kameralı sistem ile çalıştığı için kalorifer sisteminizde olan tüm pisliği anlık olarak size gösterecek, temizlik bittiği anda kalorifer sisteminizin son halini sizinle paylaşacaktır.

Yerden Isıtmanın Çalışma Prensipleri

Yerden ısıtma sistemleri, bir giriş ve çıkış hortumundan oluşan oldukça basit bir sistemdir. Bu hortumlar, kolektöre bağlıdır ve dolaşan sıcak su önce zemini ısıtır, daha sonra ısıyı yukarı doğru vermeye başlar. Suyun ısıtılması ise kombi tarafından gerçekleştirilir ve ısınmış olan su kombi pompasının devreye girmesi ile borulardan geçer, kolektöre iletilir.

Kolektörün üzerinde her oda için ayrı vanalar bulunur, kolektörün vazifesi ısıyı her odaya eşit bir şekilde dağıtmaktır. Kolektör üzerinde bulunan vanalardan ihtiyacınız olmayanı kapattığınız taktirde, diğer alanlarda daha verimli bir ısınma sağlanabilir.

Yerden ısıtma kalorifer temizliğinde bir marka olan firmamızla iletişime geçerek, en güvenilir kalorifer temizliği konusunda yardım alabilirsiniz. Tüm bu sorunlar Tufan Tesisat garantisi ile kısa süre içinde kesin olarak çözülecektir.

Bazı Odalarda Yaşanan Bölgesel Isınma Problemlerinin Sebebi Ne Olabilir?

yerden ısıtma tesisatında tıkanıklık var
yerden ısıtma sistemi ısıtmıyor

Yerden ısıtma sistemlerinin oldukça basit olduğunu söylemiştik. Karmaşık gibi görünen sistemin içinde sadece sıcak suyun bir taraftan girip, diğer taraftan geri dönüş yapmasıdır. Yerden ısıtmalarda bölgesel ısınma probleminin belli başlı 3 sebebi vardır.

 1. Sebep; Bunlardan ilki, tesisata bağlı ek pompaların kırılmış veya içinde oluşmuş kireç tortusu yüzünden zorlanıyor olma ihtimalidir.
 2. Sebep; ikinci ihtimal, kombide oluşan çeşitli arızalar nedeni ile su sirkülâsyonunun rahat çalışamıyor olmasıdır. Örneğin, pompa çalışıyor gibi görünmesine rağmen, görevini tam manasıyla görevini yapmıyor olabilir.
 3. Sebep; Son ve genellikle doğru çıkan ihtimal ise; kolektör ve borularda oluşan kirliliktir. Bu çamurlaşmanın sebebi ise su, kolektör vanalarından yavaş geçmesine dolayısı ile su dönüşü yavaşlar. Kolektör geçişlerinde oluşan daralmalar yüzünden su, en rahat yerden geçiş yaparak dönüş yapar, sonuçta da tıkalı yerlerden daha yavaş geçer ve bu bölgede ısı düşüşü yaşanır. Tüm bu sorunların tek bir çözümü vardır. Kaloriferlerin temizliğini düzenli aralıklarla yaptırmaktır. Tufan Tesisat, kalorifer temizliğine profesyonel yaklaşımlarla çözümler üretir. Bizimle iletişime geçerek ekonomik kalorifer temizliği kampanyalarımızdan yararlanabilir ve soğuk havalarda evinizde huzur içinde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yerden Isıtma Kalorifer Temizliğinde Firma Seçimi

petek içinden çıkan kirli su
petekler temizlenmezse ne olur

Kış ayları başlamadan yılda bir defa kalorifer sistemini temizlemelidir. Bazen ihmal bazen ise iş yoğunluğu, Kış ayları girip ısınma ihtiyacı başlamadan kalorifer temizliğini unutturur. Özellikle yerden ısıtma sistemine sahip kaloriferler, diğerlerine oranla oldukça zahmetli temizlenir. Bu sebeple tesisat firması seçerken, işin ehli ve kalorifer temizliği konusunda hızlı hizmet veren tesisat firmalarına yönelmek oldukça önemlidir. Aksi durumlarda Kış aylarını buz gibi bir ev veya iş yerinde geçirmek mümkündür. Çeşitli hastalıklar, özellikle evdeki küçük çocuk ve yaşlıların hayatını oldukça zor bir hale getirecektir.

Kaliteli Yerden Isıtmalı Kalorifer Temizliği Hizmeti Veren Firmalar

Tufan tesisat olarak, müşteri memnuniyetini ölçü alarak çalışma prensibine sahibiz. Bir telefon ile en kısa süre içinde ev veya iş yerinize gelerek, minimum zamanda kaloriferlerinizin temizliğini tamamlar, çevrenin temiz kalması için, hassas davranırız. Amacımız kaliteli hizmeti en doğru cihazlar ile en kısa süre içinde müşteriye ulaştırmaktır. Doğru hizmeti doğru firmadan almak için, Tufan Tesisat firması ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Yaşadığınız alanda bulunan; kalorifer, lavabo, pimaş, logar gibi tüm alanların temizliği, beklentinizin üstünde bir hizmet kalitesi ile size ulaşacaktır.

Benzer Yazılar

Yorumlar (2)

 • murat eyi

  01/11/2017,08:34

  Merhaba.
  Oncelikle hayirli isler dilerim.Bursada sizler gibi kurumsal yerden isitma sistem tezligi icin referans verebileceginiz bir firma varmi yada bursayada hizmet veriyormusunuz

  • Tufan Tesisat

   06/11/2017,15:23

   Maalesef Murat Bey Bursa’ya servisimiz bulunmamaktadır.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X