Binada Kalorifer Tesisatı Temizliği

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Kış aylarının daha düşük yakıt masrafları ile geçmesi ve daha kaliteli ısınma sağlaması için gerekli olan tek çalışma binada kalorifer tesisatını temizleme işlemidir. Kaliteli bir çalışmayla beraber yapılacak olan kalorifer temizliği çalışması uzun süre temizliğini koruyarak son derece avantajlı olacaktır.

binanın kalorifer tesisatı nasıl temizlenir
kalorifer içinden çıkan pis sular

Uzun süre temizlenmeyen kalorifer sistemleri oldukça fazla kirlenecektir. Çünkü merkezi kalorifer sistemleri bireysel kullanım değil toplu halde kullanım sağlarlar. Bu yüzden kirlenme oranları hem çok fazla olacaktır hemde çok çabuk olacaktır. Kalorifer tesisatı kirliliği ise ancak kaliteli petek temizleme robotları ve kimyasal ilaçları ile yapıldığı zaman uzun süreli koruma sağlayacaktır. Merkezi sistemlerdeki temizlik işlemlerinde kazanlar, tesisat boruları ve ev içindeki radyatör petekleri ayrı ayrı temizlenmeli ve bu sayede tüm sistem arındırılmış olmalıdır.

Kimyasal İlaçlarla Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer tesisatının içinde dolaşan şebeke suyu oldukça kireçli bir sudur. Bu suyun bir de kaynar olması kireç miktarını daha fazla arttırmaktadır. Sistemin içerisinde biriken kireç bir süre sonra kayaç parçası halini alacak ve bu atıklar tüm tesisat sistemine yapışarak ısının kaliteli bir şekilde yayılmasını engelleyecektir. Atıklar içerisine ek olarak uzun süre temizlenmeyen kalorifer tesisatlarında ayrıca balçık ve çamur birikintileri olacaktır. Kalorifer temizliği yapılmadığı sürece hem ısınma kalitesi çok düşük olacaktır hemde yakıt masrafları gün geçtikçe artacaktır.

Bina kalorifer temizliğinde öncelikle merkezi sistemin kazanının içi temizlenecektir. Sıcaklığın üretildiği nokta olan kazan en fazla kire maruz kalan alan olacaktır. Bu yüzden temizlik tek noktadan başlayacaktır. Sonrasında ise tesisat sistemleri ve evlerin içindeki kalorifer petekleri temizlenecektir. Cihaz sistemleri ve kimyasal temizleme ilaçları olmadan hiçbir şekilde kalorifer tesisatı temizliği yapılamaz ve istenen sonuçlar alınamaz. Bundan dolayı işlem alacağınız tesisat firmasının tüm teknik alt yapısını ve uzmanlık bilgisini sorgulayınız.

bina kalorifer tesisatı temizleme
kalorifer tesisatı içinden çıkan kirli su

Isınma Masraflarını Azaltmanın yolları

Kalorifer tesisatı temizliğinde öncelikle kimyasal ilaçlar sistemin içerisine atılacaktır. Tüm sistemi dolaşacak olan bu kimyasal temizleme ilaçları boruların içinde biriken atıkların ve balçıkların tutundukları yerlerden sökecek ve temizlik için uygun hale getirecektir. Kalorifer sistemi temizleme robotları ile sistemin tamamı yıkanacak ve yabancı maddelerden arındırılacaktır. Arındırma işlemi bittikten sonra ise tazyikli sular ile tesisat sisteminin içi temiz su gelene kadar yıkanacaktır. En son işlem olarak ise kalorifer tesisatının içine koruyucu kimyasal ilaçlar atılacak ve bu sayede temizlik süreleri oldukça uzun zaman sürecek ve yapılan işlemler tam garanti sağlayacaktır.

Yapılacak olan kalorifer tesisat temizliği işlemlerinde kullanılacak temizleme robotları ve temizleme kimyasallar oldukça önemlidir. Çünkü kalorifer tesisatının temizliğini sağlayacak olan bu ilaçların ve cihazların kalitesidir. Günümüzde orijinal cihazlar ile hizmet veren tesisat firmaları çok azdır. Genellikle eski model, yan sanayi veya orijinal olmayan cihaz sistemleri ile kalorifer petek temizliği yapılmakta ve bu da son derece kısa süren veya hiçbir etki göstermeyen temizlik işlemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Makineli Kalorifer Peteği Temizleme Ücretleri

Kalorifer tesisatı temizleme işlemlerinde eğer güvenilir ve kaliteli bir tesisat firması ile çalışıyorsanız temizlik ücretleri için ödeyeceğiniz paraları kesinlikle gider olarak düşünmemelisiniz. Çünkü verilen bu ücretler bir süre sonradan tekrar sizin bütçenize kazandırılmış olacaktır. Kaliteli bir şekilde yapılacak olan kalorifer tesisatı temizliği ve bakımı işlemleri sonrasında oldukça avantajlı ısınma rakamları ortaya çıkacaktır. Son derece kaliteli ve profesyonel şekilde yapılacak olan kalorifer temizliği ortalama olarak 2 veya 3 yıl kendini koruyacak ve bu süre zarfından en yüksek ısınma kalitesi yaşanırken en düşük ısınma maliyeti ortaya çıkacaktır. Bu tasarruf sayesinde ısınma bedellerindeki düşüşler yıllarca sürecek ve temizlik ücretleri tekrardan bütçenize kazandırılmış olacaktır.

makineyle petek temizliği nasıl yapılır
kalorifer petek temizleyen usta

Fakat her zaman hatırlatmakta fayda var seçilecek olan tesisat firmasına çok dikkat edilmelidir. Kalorifer petek temizliği gerekli ve avantajlı bir işlem olmasından dolayı herkes tarafından yapılan tesisat bakımları olmaktadır. Bu durumu bilen ve bu durumdan yararlanmak isteyen firmalar ise gerekli teçhizat sistemleri ve kaliteli kimyasal ilaçları olmadan bu işlemleri yaptıklarını söylemektedir. Fakat cihaz sistemleri ve kimyasal ilaçları olmayan veya kalitesiz olan tesisat firmalarının yapacağı işlemler garantili olmayacaktır. Birkaç hafta sonra ısınma sorunları tekrar başlayacak ve radyatörlerde soğuk bölgeler oluşacaktır. Bu tür masraflı ve tabiri caizse sahte işlemlere prim verilmemeli ve sadece bu işlemler işin uzmanına bırakılmalıdır.

Not: Firmamız merkezi sistem kalorifer temizliği yapmamaktadır, sadece kalorifer petek temizliği hizmeti sunmaktadır.

Makineyle Kalorifer Temizliği Yapan Tesisat Firması

Son sistem teknolojik alt yapısı ve kaliteli kimyasal ilaç kullanımı ile sorunsuz bir temizlik sağlayacak olan Tufan Tesisat aynı zamanda en avantajlı kalorifer temizliği ücretlerini de sunacaktır. Her zaman bir telefon kadar uzağınızda olan Tufan Tesisat firması kalitesi ve %100 müşteri memnuniyeti ile en uzun sürecek olan kimyasalla kalorifer temizliği işlemlerini sunacaktır. Tufan Tesisat tarafından sunulacak olan kalorifer temizliği işlemlerinden sonra uzun yıllar ısınma kaliteleri en yüksek şekilde olurken ısınma giderleri ise en düşük seviyelerde olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorumlar (1)

  • Yusuf Ziya ÇAVUŞOĞLU

    19/11/2016,15:31

    Evimin kalarifer tesisatı nı temizletmek istiyorum.fiyat alabilir miyim ve ne kadar sürüyor.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X