Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Tıkalı Rogar Açma

Tıkalı rogar açma Şehirde kanalizasyon borularına bütün pis su akıntılarını taşıyan logarlar zamanla yanlış kullanımlar ve çevre faktörleri nedeniyle tıkanıklıklar meydana gelebiliyor. Etrafa yayılan kötü lağım kokuları meydana geldiğinde logarlarda bir sorun meydana geldiği anlaşılabilir. Logar tıkanması sonucunda evlere, işyerlerine veya çevrede bulunan diğer yaşama alanlarına büyük etkiler yaratacak kötü kokular yayılmaya başlar. Çok fazla önemsemeyebilir sadece tuvalet tıkanıklığı olarak düşünebilirsiniz hatta bu düşüncenin sonucunda tıkanıklık açma işlemleri yaptırarak bir ton masraf yapabilirsiniz. Bu masraflar boşu boşuna yapılmış ve sizin hiçbir şekilde sorununuzu çözmeye yetmeyecektir. Çünkü kötü kokular halen bulunduğunuz ortamda yerini koruyor olacaktır. Logar tıkanıklığı çözümlemelerine başlanmadan önce sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmek gerekiyor.

Sorunun Logarlardan Kaynaklandığını Nasıl Anlarız?

Oturmuş olduğunuz sitelerin girişlerinde, evlerinizin içinde meydana gelen kötü kokuların sebebi muhakkak bir tıkanıklık belirtileridir. Eğer meydana gelen koku genel olarak yayılmaktaysa tüm bina ve siteye ait katlara muhtemelen tıkanıklık logarlardan kaynaklanmaktadır.

Fakat profesyonel bir ekip tarafından kontrol edilerek tespit edilmesi gerekiyor. İhtimaller üzerine tıkanık logar açma işlemleri için logarların içlerine basılan sular boşa zaman kaybettirebildiği gibi çevreye de rahatsızlık verilebilir. Tufan tesisat olarak bilinçsizce hareket etmek yerine teknolojik makineler kullanılarak logar içleri akıllı görüntülüme yapılmaktadır.

Tıkanıklığın gerçek nedeni ve nerede olduğu cihaz yardımlarıyla bulunmaktadır. Sorunun nedeni logar değil başka bir yer ise bunu da görüntülemektedir.

Logar Tıkanıklığına Ne Sebep Olur?

Genellikle insanların aklına gelen ilk soru logar neden tıkanır olmaktadır. Bunun en önce yer alan sebebi bireysel kullanımlardan kaynaklanan yanlışlıklardır. Bu geniş giderler ev ve işyerinden gelen tüm kirli suyun akarak birikmesini sağlayan dev borulardır. Mutfaklardan, banyolardan ve tuvaletlerden akan tüm kirli su akıntıları burada birikiyor. Logarlar geniş giderlerdir. Mutfak, banyodan akan pis sular bu depoda tıkanıklığa sebep olmaz fakat tuvaletlerden akan kirli su akıntıları da bu depolarda toplanmaktadır. Tuvalete atılmış olan yabancı maddeler logarların tıkanmasına sebebiyet olur.  Yanlış atılan çocuk bezleri, poşetler, tuvalet kâğıtları, bezler tuvaletteki pislikler ile birlikte logarların tıkanmasına neden olur. Özellikle çocuk bezleri veya tuvalet kâğıtları gibi şişen yabancı maddeler tıkanıklığa sebep olan en büyük sebeptir.

Tıkanan Logarlar Çevreye Büyük Zararlar Verir

Yaşama alanlarınızda meydana gelen logar tıkanıklıkları oldukça büyük sorun teşkil etmektedir. Geniş bir kitleye kadar yayılabilen kötü kokular insanların oldukça rahatsızlık duymasına neden olur. Zamanında önlem alınmaz ise logarların taşmasına neden olabilir. Kanalizasyon açma teknikleri kullanılarak logarlar açılabiliyor. Logar açma profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekiyor. Aksi halde çok büyük sorunlar yol açabiliyor. Logar taşması sonucunda birçok hastalık ve çevre felaketi meydana gelebiliyor. Bu nedenle olabildiğince düzenli bakımlarının yapılması ve işin ehli tarafından kontrol edilmesi gerek…

Logar Tıkanıklığında Yapılan Yanlışlar

İlkel yöntemler kullanıldığında çevre kirliliğine ve sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu sorunların ortaya çıkmasına rağmen günümüzde eski yöntemlerin kullanıldığı ve her hangi bir deneyime sahip olmayan personellerle çalışan firmalar bulunmaktadır. Tufan tesisat olarak her tülü sıhhi tesisat problemlerinizi uzman kişilerce yaparak en üstün makineleri kullanarak çözüyoruz. Logar tıkanıklığı nasıl açılır ne yöntemler kullanılmalıdır gibi soruların cevaplarını bulamayacağınız firmalar tıkanıklığı açacaklarını iddia ederek gelmektedir.  Logar içlerine girerek su basan ve tüm içinde bulunan pisliğin dışarıya taşmasına sebep olmaktadırlar. Bu şekilde yapılan davranışlar gerisinde hem daha büyük sorunları hem de günlerce kaybolmayan kötü bir kokuya neden olurlar. Tıkanıklığa neden olan bulguyu tespit etmeden her hangi bir teknik uygulanmaması gerekmektedir. Hatta tıkalı boru açma kimyasalı kullanarak bilinçsizce çözüm üreten insanlar var olmayan sorunlarında ortaya çıkmasına neden oluyor.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılıyor?

Tufan tesisat ekibi olarak her türlü tesisat probleminizde olduğu gibi logar tıkanıklığı sorununuzda da hızlı ve garantili çözüm önerileriyle sizlere hizmet vermekteyiz. Deneyimli personellerimiz ilk önce tıkanıklığın yerini tespit etmektedir. Tıkanıklığın yerinin ve sebebinin belirlenmesi daha kolay çözümleri beraberinde getirmektedir. Akıllı görüntüleme sistemleri ile logar içi detaylı bir şekilde görüntülenerek sorunun nedeni ve neresinde olduğu bulunuyor. Daha sonra tıkanıklığa tazyikli suyu direk basmak yerine çelik helezon yaylarla tıkanıklığa neden olan yabancı maddeler parçalanıyor ve ardından tazyikli su kullanılarak parçalama ve püskürtme yöntemi kullanılarak tıkanıklık açılıyor. Bu şekilde hem etraf kirlenmemiş olurken tuvalet pislikleri de çevreye dağılmıyor. Her iş nasıl uzmanınca yapılması gerekiyorsa logar veya kanal açma gibi dikkat ve tecrübe gereken işler de uzmanlarca yapılmalıdır. Uzmanı tarafından yapılmayan her iş sizlere ek bir maliyet çıkartarak üzücü durumlara sebebiyet verebiliyor.

Firmamızın Diğer Firmalardan Farklı Hizmet Politikası

Her hizmette işin hak ettiği ekipmanları kullanarak olabildiğince garantili iş teslim etmenin çabasındayız. Firma olarak personellerimize gereken tüm eğitimleri ve deneyimleri sağlamış bulunmaktayız. Sıhhi tesisat konusunda yapmış olduğumuz başarılı işlerin ardından kurumsallaşmış bir firma olarak hizmetimizi devam ettiriyoruz. Son teknolojinin üretmiş olduğu en iyi markaların makinelerini kullanarak her türlü problemlerinizi itina ile çözüyoruz. Firmamız en uygun fiyatlarla sizlere ilkel kalmış yöntemlerden ziyade günümüzün çağına ayak uyduran en iyi akıllı görüntüleme cihazlarını kullanarak sizlere en az maliyetli hizmet vermektedir. Çevre kirliliğinden ve ekstre maliyetlerden uzak garantili ve kaliteli çözümler sunuyoruz. Kaliteden yılları aşkın olan çalışma hayatımızda ödün vermedik ve bundan sonrada kalitemizden asla ödün vermeyeceğiz. İşin içinden çıkamıyorsanız ve profesyonel bir ekibe ihtiyacınız varsa sizlere tufan tesisat olarak garantili ve kaliteli hizmet vereceğimizden şüpheniz olmasın. Bizimle iletişime geçerek firmamızın hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X