Rogar Yer Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Rogar yer tespiti Günümüzde rogar kapaklarının üzeri üstü ve beton ile ya da bahçe toprağı ile kapatılmış oluyor. Bu nedenle rogar yer tespiti oldukça güç olmaktadır. Normal şartlarda aklınıza gelmeyecek olan rögarlar kanalizasyonun taşması sonucunda aklınıza gelebilmektedir. Aslında yapılan en büyük hatalar buradan kaynaklanmaktadır.

Çünkü rögarların içleri maksimum 2 senede bir temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenmemesi durumunda ne olur diye soranlar olabilir. Rogar içleri temizlenmediği durumda taşması ve kapağının yerini bulamama gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu durumlar bir hayli can sıkıcı ve çevreye oldukça kötü kokular ve pislikler yayan bir durumdur. Toplum olarak her şeyi son haddeye geldiğinde çözmeyi oldukça seviyoruz. Fakat bu durumlar sizlere bazen daha sıkıcı bir hal vermektedir.

Rogar Nedir?

Bazılarımız rogar nedir diye sorabilir? Rogar, kanalizasyon ve diğer su giderlerini için belli aralıklar ile açılmış olan özellikle içerisinde gelen ve giden akıntıların yönünü değiştiren çoğunlukla silindir veya dikdörtgen şekillerde açılan, tıkanmalar sırasında müdahale edebileceğimiz yeraltı boşluklarıdır. Tehlikelere karşı üzerini kapatan cisimlere rogar kapağı denilmektedir.  Rögarlarda meydana gelen tıkanıklıklar açılmadığı takdirde çevreye ve bulunduğu yerdeki apartmanlara oldukça kötü kokular yaymaktadır. Bazen hissettiğiniz kötü kokuların sebebini sadece gider tıkanıklığı olarak düşünebilirsiniz. Bunun için tecrübeli bir ekip tarafından tıkanıklığın yerini ve nedenini tespit ettirerek çözüm bulmanız oldukça önemli bir konudur.

Rogar Yeri Nasıl Tespit Edilir?

Binaların kullanımı ve rögarların temizlenmemesi nedeniyle oluşan rogar dolmaları rögarın açılarak temizlenmesini gerektirmektedir. Fakat çoğu zaman rögarların yerinin unutulmuş olması veya üzerinin kapatılmasından dolayı görünmemesi gibi durumlar ile karşılaşabilmekteyiz. Kayıp rogar yer tespiti durumunda detektör yardımıyla tespit edilebilmektedir. Üzeri kapatılmış olan rögarların detektörlü sinyal gönderen kameralar vasıtasıyla buluyor ve zamandan tasarruf ettiriyoruz. Tufan Tesisat olarak boruların güzergâhlarını izleyerek rögara doğru ilerleyen görüntülü cihazlar hat boyunca ilerler ve yeri belli olmayan rögarın içerisine girerek yukarıya doğru sinyal göndermeye başlamaktadır.  Bu şekilde yapılan işlemler sayesinde kolayca gizlenen kapağı bularak sizleri zamandan ve maddi açıdan tasarruf ettiriyoruz. Bu şekilde yapılan aramalar sonucunda hem yorulmuyorsunuz hem de fazladan zemin kırılmamış oluyor. Diğer tıkanıklık problemlerinizi de kolayca çözebilmekteyiz.

Rogar Tıkanıklığı

Sorun ne kadar büyük yerden kaynaklanıyorsa toplum açısından da o derece büyük olmaktadır. Evinizde meydana gelen tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı gibi sorunların üzerinde bir sorun rogar tıkanıklığı meydana gelmesidir. Bunun en büyük sebebi ise rögarlar tüm giderlerin bir nevi birleştiği nokta gibidir. Tıkanıklığı söz konusu olduğu zaman ortaya çıkacak olan kötü koku çevrenin en büyük kâbusu haline gelebiliyor. Bu nedenle tıkanıklığı güvenilir firmalar aracılığıyla yapmanız sizlere oldukça büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Her işin bir uzmanı vardır. Bu işin uzmanı Tufan Tesisat firması olarak biziz. Her türlü tıkanıklık sorunlarınızı en üstün teknolojide üretilmiş makineler aracılığıyla çözmekteyiz. Sizlere hem kolaylık sağlarken hem de cebinizden tasarruf ettirmekteyiz. Elbette düşünebilirsiniz bu durumun bana ekstra zararı ne olabilir diye… Yanlış tespit edildiğinde sorunun kaynağı dışında başka bir yerlerde çözümler aranmaktadır. Başka yerlerde yapılan tamiratlar sizlere ekstra olarak yansıtılır. Çünkü sorununuz çözülmemiş olacaktır. Bununla birlikte yok yere kırılmalar, dökülmeler…

Rogar Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Zamanla hem kokusu ile sizleri rahatsız eden hem de bakteri oluşumları ile sağlığınızı önemli ölçülerde tehdit eden rogar tıkanıklığı nasıl tespit edilir ne yapılması gerekir gibi sorunlarınızda sizlere firma olarak destek vermekteyiz. Firmamızın bünyesinde çalışan personeller gereken tüm deneyimlere sahiptir. Üstelik kullanmış olduğumuz cihazlar rogar tıkanıklıkları konusunda son derece üstün teknolojide üretilmiştir. Rogar tıkanıklıkları eğer büyük bir sorundan kaynaklanmaktaysa bunun için vidanjör ihtiyacı bulunmaktadır. Fakat halk dilince tuvalet giderlerinin olduğu kısımlara da rogar denildiğinden dolayı makineler yardımıyla açılabilmektedir. Fakat bunun için vidanjör desteği alınmadan önce kapağın ve tıkanıklığın yerinin ve nedeninin tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer sorun ufak bir sorun ise robot yardımıyla kolayca giderilebilmektedir.

Rogar Kapakları Neden Kaybolur?

Rogar kapağı tespiti günümüzde oldukça zaman kaybettiren bir durum olmaktadır. Bunun sebebi ise ya unutulmuş olmasıdır ya da üzerine yapılan kaplamalardır. Böyle durumlar söz konusu olduğunda oldukça işin içinden çıkılmaz gibi haller meydana gelebilmektedir. Fakat çağımızda teknolojinin ilerlemiş olması detektörlerin daha kapsamlı çalışmasına sebep olarak kayıp olan kapakların yerinin kolayca tespit edilmesini sağlamaktadır. Tufan tesisat güvencesi ile bu gibi durumlarda firmamız ile görüştüğünüz takdirde ekibimiz sizlere destek verecektir. İnternet üzerinden araştırmalar yaparak tek başınıza kapağın yerini tespit etmeniz mümkün değildir. Çünkü üzerinde herhangi bir bahçe toprağı, beton örtülmüş olabilmektedir. Bunun için kapsamlı bir detektör kameralı cihazlar ile araştırılması gerekmektedir.

Firmamızın Diğer Firmalardan Farkı Nedir?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki firmamızın en önde tuttuğu prensip müşteri memnuniyetidir. Günümüzdeki firmalar sizlere ek maliyetler çıkartabilmek için uğraşırken biz firma olarak hasarın en aza indirilmesinin mücadelesini vermekteyiz. Rögarların sorunları eğer ana hatlarından kaynaklanmaktaysa sizlere biz bu sorunu çözeriz demek yerine vidanjör yardımının alınması gerektiğinin bilgisini veririz. Diğer sıhhi tesisat sorunlarınızda olduğu gibi bu sorunlarınızda da gereksiz kırıp, dökmek gibi aşamaları yapmamaktayız. Öncelikle sorunun kaynağını bularak nedenlerini araştırıyor daha sonra onarma aşamalarına geçiyoruz. Nedenini bilmediğiniz hiçbir işin sonucuna ulaşamazsınız. Sizlerde eğer sorunlarınız konusunda uzman bir ekip yardımı almak ve kaliteden güvenden ödün vermemek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. En uygun fiyatlar ile sizlere destek verebiliyoruz. En uygun fiyat ve kaliteli hizmet verdiğimizden emin olabilirsiniz. Farkımızı fark etmek için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X