Rogar Yer Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Günümüzde rogar kapaklarının üstü beton ile ya da bahçe toprağı ile kapatılmaktadır. Bu sebepten dolayı rogarın yerini tespit etmek oldukça zordur. Normal şartlarda aklınıza gelmeyecek olan rögarlar, kanalizasyonun taşması sonucunda kendisini belli etmektedir.

Rogar yerini bulamıyorsanız dert etmeyin, dedektör kullanan firmamızdan rögar yer tespiti için destek alabilirsiniz.

Rogarların içleri maksimum 2 senede bir temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenmemesi durumunda ne olur diye soranlar olabilir. Rogar içleri temizlenmediği durumda taşması ve kapağın yerini bulamama gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

kameralı dedektörle rogar yer tespiti
dedektörle rogar yer tespiti

Rogar Nedir?

Bazılarımız rogar nedir, ne işe yarar? diye sorabilir. Rogar kanalizasyon ve diğer su giderlerini için belli aralıklar ile açılmış olan özellikle içerisinde gelen ve giden akıntıların yönünü değiştiren çoğunlukla silindir veya dikdörtgen şekillerde açılan, tıkanmalar sırasında müdahale edebileceğimiz yeraltı boşluklarıdır. Tehlikelere karşı üzerini kapatan cisimlere rogar kapağı denilmektedir.  Rögarlarda meydana gelen tıkanıklıklar açılmadığı takdirde çevreye ve bulunduğu yerdeki apartmanlara oldukça kötü kokular yaymaktadır. Bazen hissettiğiniz kötü kokuların sebebini sadece gider tıkanıklığı olarak düşünebilirsiniz. Bunun için tecrübeli bir ekip tarafından tıkanıklığın yerini ve nedenini tespit ettirerek çözüm bulmanız oldukça önemli bir konudur.

Rogar Yeri Nasıl Bulunur?

Binaların kullanımı ve rögarların temizlenmemesi nedeniyle oluşan rogar dolmaları rögarın açılarak temizlenmesini gerektirmektedir. Fakat çoğu zaman rögarların yerinin unutulmuş olması veya üzerinin kapatılmasından dolayı görünmemesi gibi durumlar ile karşılaşabilmekteyiz. Kayıp rogar yer tespiti durumunda detektör yardımıyla tespit edilebilmektedir. Üzeri kapatılmış olan rögarların detektörlü sinyal gönderen kameralar vasıtasıyla buluyor ve zamandan tasarruf ettiriyoruz. Tufan Tesisat olarak boruların güzergâhlarını izleyerek rögara doğru ilerleyen görüntülü cihazlar hat boyunca ilerler ve yeri belli olmayan rögarın içerisine girerek yukarıya doğru sinyal göndermeye başlamaktadır.  Bu şekilde yapılan işlemler sayesinde kolayca gizlenen kapağı bularak sizleri zamandan ve maddi açıdan tasarruf ettiriyoruz. Bu şekilde yapılan aramalar sonucunda hem yorulmuyorsunuz hem de fazladan zemin kırılmamış oluyor. Diğer tıkanıklık problemlerinizi de kolayca çözebilmekteyiz.

kayıp rogar yerini tespit eden usta
rogar yerini dedektörle tespit etme

Rogar Tıkanması

Evinizde meydana gelen tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı gibi sorunların üzerinde bir sorun rogar tıkanıklığı meydana gelmesidir. Bunun en büyük sebebi ise rögarlar tüm giderlerin bir nevi birleştiği nokta gibidir. Tıkanıklığı söz konusu olduğu zaman ortaya çıkacak olan kötü koku çevrenin en büyük kâbusu haline gelebiliyor. Bu nedenle tıkanıklığı güvenilir firmalar aracılığıyla yapmanız sizlere oldukça büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Her işin sadece bir uzmanı vardır.  Her türlü tıkanıklık sorunlarınızı en üstün teknolojide üretilmiş makineler aracılığıyla çözmekteyiz. Sizlere hem kolaylık sağlarken hemde cebinizden tasarruf ettiriyoruz.

Rogar Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Kokusu ile sizleri rahatsız eden ve bakteri oluşumları ile sağlığınızı önemli ölçülerde tehdit eden rogar tıkanıklığı nasıl tespit edilir ne yapılması gerekir gibi sorunlarınızda sizlere firma olarak destek vermekteyiz. Firmamızın bünyesinde çalışan ustalarımız gereken tüm deneyimlere sahiptir. Kullanmış olduğumuz cihazlar, rogar tıkanıklıkları konusunda son derece üstün teknolojide üretilmiştir. Rogar tamamen dolmuş ise bunun için vidanjör çağırmanız gerekmektedir ancak halk dilinde sorunu dile getirmek için tuvalet giderlerinin olduğu kısımlara rogar denildiğinden dolayı makineler yardımıyla bu bahsedilen giderler açılabilmektedir. Rögar tıkanıklıklarında vidanjör desteği alınmadan önce kapağın ve tıkanıklığın yerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer sorun ufak bir sorun ise robot yardımıyla kolayca firmamız tarafından giderilmektedir.

rogar kanalizasyon tıkanması
rogar tıkandı nasıl açılır
rogar tıkanıklığı açma

Rogar Kapakları Neden Kaybolur?

Rogar kapağı tespiti günümüzde oldukça zaman kaybettiren bir durum olmaktadır. Bunun sebebi ise ya unutulmuş olmasıdır ya da üzerine yapılan kaplamalardır.  Çağımızda teknolojinin ilerlemiş olması detektörlerin daha kapsamlı çalışmasına katkı sağlayarak kayıp olan kapakların yerinin kolayca tespit edilmesini sağlamaktadır. Tufan tesisat güvencesi ile bu gibi durumlarda firmamız ile görüştüğünüz takdirde ekibimiz sizlere destek verecektir. İnternet üzerinden araştırmalar yaparak tek başınıza kapağın yerini tespit etmeniz mümkün değildir. Çünkü üzerinde herhangi bir bahçe toprağı, beton örtülmüş olabilir. Rögar yeri belli değil ise bunun için detektör kameralı cihazla kapsamlı bir şekilde kontrolü yapılması gerekmektedir.

Diğer Firmalardan Farkımz Nedir?

Firmamızın en önde tuttuğu prensip müşteri memnuniyetidir. Günümüzdeki firmalar sizlere ek maliyetler çıkartabilmek için uğraşırken biz firma olarak hasarın en aza indirilmesinin mücadelesini vermekteyiz. Rögarların sorunları eğer ana hatlarından kaynaklanmaktaysa sizlere bu sorunu çözeriz demek yerine vidanjör yardımının alınması gerektiğinin bilgisini veririz. Diğer sıhhi tesisat sorunlarınızda olduğu gibi, bu sorunlarınızda da gereksiz kırıp, dökmek gibi aşamaları asla gerçekleştirmiyoruz. Öncelikle sorunun kaynağını bularak nedenlerini araştırıyor daha sonra onarım aşamalarına geçiyoruz.

Sizlerde sorunlarınız konusunda uzman bir ekip yardımı almak ve kaliteden güvenden ödün vermemek istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. En uygun fiyat ve kaliteli hizmet verdiğimizden emin olabilirsiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X