Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

Su kaçaklarını veya su sızıntılarını bulmak için yapılan işlemler kimi zaman insanların korkulu rüyası olmaktadır. Çünkü eskiden su sızıntılarını veya su kaçaklarını bulmak için evlerde kırılmadık yer bırakılmazdı. Bu yüzden su sızıntıları oluşurken insanlar korkularına yenik düşerler.

duvardaki su kaçağını makineli alet ile kırmadan tespitini yapan ekipmanlı tesisat ustası

Bunun nedeni ise su sızıntı tespiti yapılırken duvarların kırılması, fayansların yerlerinden çıkarılıp kırılması ve su tesisat borularının tamamı ile parçalanmasıdır. Böyle bir durumda insanlar maddi zararı yüksek tadilatlar ile karşı karşıya kalırdı ve bu da su sızıntılarını tespit etmek için ustaları yardıma çağırmayı endişeli kılardı. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık kadıköy su kaçağı şubemizin uzman ekipleri kırmadan veya parçalamadan su sızıntısını bulabilmektedir. Bu işlem için de elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı, akustik ses dinleme robotu ve termal görüntü alma makinesi kullanılmaktadır.

Bu gibi teknolojik aletler sayesinde su sızıntılarının yeri ve bu sızıntılara neden olan su tesisat borularının geçiş noktaları tam olarak tespit edilirdi ve bu şekilde size herhangi bir sorun ve masraf çıkarılmadan sızıntılar önlenirdi. Peki su kaçaklarının nedenleri ile su kaçakların tespiti ve onarımı nasıl gerçekleşmektedir ?

Su kaçaklarının ortaya çıkmasında genellikle su tesisat boruları etkilidir. Çünkü su tesisat boruları zamanla paslanabilir. Bu paslanmalar sonucunda borular yüksek su basıncına dayanamaz ve kırılır. Bu da duvarların içinden veya fayansların altından geçmekte olan su tesisat borularında su sızıntılarının oluşmasına neden olur. Bu gibi durumlarda su kaçaklarını çıplak gözle göremeyiz ve bu şekilde meydana gelen sorunları kendi imkanlarımız dahilinde çözemeyiz.

Bu yüzden su kaçakları ve su sızıntıları gibi olumsuz faktörleri ortadan kaldırmak için Kadıköy su kaçağı şubemizin uzman personellerinden yardım almanız en mantıklı yol olur. Çünkü uzman personellerimiz çıplak gözle görülemeyen su tesisat borularını tespit etmek için elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazını kullanır ve bu şekilde duvarları veya fayansları kırmadan yerini tespit eder.

Daha sonra da akustik ses dinleme cihazları gibi sese duyarlı olan teknolojik aletler kullanılır ve su kaçaklarının ana kaynağı bulunur. Bu şekilde kadıköy su kaçağı şubemizin uzman personelleri gerekli işlemleri yaparak sizlere sorun çıkaran su kaçağı gibi faktörleri ortadan kaldırmış olur.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X