Tesisatın Kalbini dinliyoruz!
Su Sızdıran Borulara Nasıl Müdahale Edilmeli?

Su sızdıran borulara nasıl müdahale edilmeli? Ne zaman başınıza geleceği belli olmayan çok can sıkıcı bir durumdur ev ya da işyerindeki su sızıntısı. Bu yüzden böyle bir durum karşısında hemen müdahale edebilmek adına elinizin altında mutlaka bir tesisatçı numarası bulundurmanız sizin faydanıza olacaktır. Tufan tesisat personeli bu gibi tatsız durumları lehinize çevirmek için 7/24 hizmet vermektedir. Bu problemin tatili bayramı olmaz maalesef. Sızıntı nedenini sadece tıkanıklığa ya da deformeye bağlamak da doğru değildir. Yeni binalarda da sızıntı problemi yaşanabilmektedir. Su sızdıranborulara nasıl müdahale edilmeli bilmek isteyenler için farklı yöntemler mevcuttur. Ama öncelikle bilinmesi gereken kaçak hangi nedenle oluştuysa ona göre müdahale edilmesidir. Yanlış müdahalelerde ev ya da işyerlerinizi su basma tehlikesi ile karşı karşıya bırakabilirsiniz. Kaçağın yer tespitinin yapılması ilk aşamadır. Bulunduğu alanın kırılmadan tespit edilebilmesi için gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağını durdurmak için bireysel çabalar yeterli olmayabilir. Profesyonel bir tesisatçıdan yardım alarak en kısa sürede bu sorundan kurtulabileceğinizi bilmelisiniz. Aramanız dahilinde firmamız size profesyonel hizmet sunan tesisatçılarımızı yönlendirecektir. Tesisatçı yeri tespit ettikten sonra neden kaynaklandığını anlamak için devam eder. Şayet eski ve yıpranan borulardan kaynaklı bir sızıntı mevcut ise hemen yenisi ile değiştirilmelidir. Aynı şekilde kalitesiz malzeme kullanılmış ise daha kaliteli malzeme takılmalıdır. Sızıntıyı fark eder etmez hemen su vanasının kapatılması gerekmektedir. Borular duvar içerisine gömülü ise duvarın daha fazla ıslanması ve deforme olması engellenmiş olur. Gerekli değişiklik ve tadilat yapıldıktan sonra duvar için de ayrı bir işlem gerekebilir.

Su Kaçağı Tamiri

su-sizdiran-borulara-nasil-mudahale-edilmeli

Su sızdıran her boru için duvar kırmak gerekmez. Ancak piyasada işin kolayına kaçan ve daha fazla fiyat yansıtmak isteyen kişiler direkt duvarı kırıp borulara müdahale etmektedirler. Ekibimiz sizi bu problemden en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet ile kurtarmayı hedeflemektedir. Duvarlarınızı kırmadan su tesisatı tamiri yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve telefonla yardım alabilirisiniz. Servis için gelen arkadaşlarımız ilk iş sizin kullanmış olduğunuz şebeke suyunu kontrol edecektir. Daha sonra sızdırma testlerini uygular. Bu testler sonucunda da problem bulunmaz ise akustik tekniği kullanılır ve sorun yeri tek bir fayans alanı kadar bölgeye indirgenir. Müdahale sadece bu alana yapılır. Bu bölgede tespit edildiği halde fayans altında herhangi olumsuz bir durum görülmezse kamera sistemi ile duvarın daha iç bölümlerine bakılır ve sorunun tam yeri saptanır. Ayrıca tüm giderler, küvet, lavabolar ve sıcak su giderleri ayrıca kontrol edilir. Bu kontrollerin tamamı uzman ekip ve ileri teknoloji cihazlar ile yapıldığı için kısa vadede çözüm üretmek değil uzun vadede ve kesin çözüm almak için çalışılır.Binaların içten içe çürümesine ve önlem alınmadığı takdirde çok daha büyük sorunların çıkmasına neden olan su kaçaklarının tespiti artık çok kolay. Kırma dökme yapmadan bazıları kameralı olmak üzere özel cihazlar sayesinde kaçak yeri hemen tespit ediliyor ve tamirat yapılıyor. Gözle görülür hale gelen su sızıntıları tavanlarda terleme duvarda kabarcıklar oluşmasına neden olmaktadır. En kötüsü de üst kadın banyo ve tuvaletinden evinize akan sular. Bu suların temiz olmama ihtimali bir hayli yüksek olduğundan tedirgin olmanız çok normaldir. En kısa sürede müdahale edilmesi sağlığınız açısından da faydalı olacaktır. Maalesef üst katlar bu gibi durumlarda genellikle sorunu sadece alt katın sorunu olarak kabul eder ve banyosunun kırılmasını istemez. Ancak profesyonel bir ekip ile çalışan firmamız sizi ve komşuluk ilişkilerinizi tehlikeye atmayacak şekilde tadilat yapar ve sorunlu alanı temiz bir şekilde bırakır.

Duvarda Meydana Gelen Su Kaçakları

 Bu durumun en kötü yanı ev ya da işyerinizde oluşan rutubet kokusudur. Zamanla borularda meydana gelen sızıntı duvarı nemlendirir ve çürümesine neden olur. Ağır kokudan ne yaparsanız yapın kurtulamazsınız. Sadece tamiratı ve mümkünse o bölümün yeniden örülmesi gerekir.Sadece koku değil görsel anlamda da çok çirkin bir alan oluşmaya başlar ve zamanla duvarda sökülmeler oluşur. Asla bu zamana kadar beklememeli ve hemen konuya hakim uzman bir firma ile iletişime geçilmelidir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Bazı evlerin sıvaları çok iyi yapıldığı için su kaçakları evin duvarları içerisinde gezinir ve herhangi bir yerden kendini açığa vurur. Bu nedenle açığa vurduğu yeri direkt kırmak sizi geri dönüşü zor ve masraflı bir yola sokacaktır. Evinizde su kaçağı tespiti yapmak istiyorsanız tüm vanaları ve ana vanayı kapatıp su saatinin dönmeye devam edip etmediğini kontrol edin saat bozuk değilse ve hala dönüyorsa su tesisatınızda gizli kaçak var anlamına gelir. Bu şekilde tesisatında sorun olan evlere çok daha fazla su faturası gelmektedir. Faturanız ile kullandığınız su arasında fiyat farkı yüksek ise de tesisatı kontrol ettirmelisiniz.

Tıkanan Borular Su sızıntısı Yapar:

Özellikle mutfak gider borularında sık sık karşılaşılan problemlerdendir. Lavabo içerisinde su birikmesine ve hatta taşmasına neden olur. Bulaşık makinanızdan giden su da aynı şekilde borular tıkanık olduğu için geri dönüp mutfak lavabonuzdan taşacaktır. Hiçbir bayanın karşılaşmak istemediği problemlerdendir ve hemen müdahale edilmesi gerekir. Bu borulara spiral şeklindeki ince demirler makine vasıtasıyla yerleştirilir ve içerisinde tıkanıklığa ve akabinde meydana gelen su sızıntısına neden olan birikintiler temizlenir. Bu ve bunun gibi her türlü tesisat probleminizde yanınızda profesyonel ekibimizi görmek ve Tufan Tesisat güvencesini hissetmek ve aynı zamanda kaliteli hizmet ve uygun fiyatlar hakkında bilgi almak ve yardım talebinde bulunmak isterseniz bizleri telefonlarımız aracılığı ile 7/24 arayabilirsiniz.Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X