Atık Su Gideri Su Akıtıyor

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Atık su giderinin geçtiği banyo, tuvalet ve mutfaklar bir ev ya da iş yeri içinde en fazla kullanılan alanlardır. Atık su giderindeki arızalar acil bir şekilde halledilmezse büyük masraflara neden olur. Atık su borularında kırık ve çatlaklardan dolayı etrafa kötü kokularda yayılabilmektedir.

atık su borusu alt kata su sızdırıyor
atik su giderinde çatlak var

Pis su tesisatında kaçağı tespit edebilmek için pimaş görüntüleme kamerasıyla kontrol edilir ve ev içerisinde herhangi bir toz veya pisliğe yer vermeden tespit işlemleri yapılır. Su kaçağı tespitinde sadece atık suya bakan tesisatçılara güvenmeyin. Tespit işleminde sadece tek bir tesisatı kontrol eden tesisatçılar arızayı bulma sırasında çok fazla zorlanırlar. Çünkü tek bir tesisata bakılması durumunda çoğu zaman yanlış tespit yapılabilir ve gereksiz ekstra masraflar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Tıkanıklık Problemi Alt Kata Su Sızmasına Neden Olur Mu?

atık su borusu alt kata su sızdırıyor
atik su giderinde çatlak var

Pis su giderleri zaman içinde tıkanıp pimaş boru içerisinde contalara baskı uygulayabilir. Alt komşunun tavandan su akıyor şikayeti veya zeminden su çıkması gibi çeşitli şekilde görmeniz mümkündür. Atık su tesisatından kaynaklanan sızıntılar için, deneyimli ekibimiz atık su borusuna kamera yerleştirip, borunun durumunu analiz etmekte ve tüm arızaları tespit etmektedir. Bu sayede tadilat aşaması kolaylaşır ve hangi noktaya işlem yapılacağı bilinerek hareket edilmektedir.

Pis Su Borularında Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Pis su giderlerinde görüntülü kamera sistemiyle kısa süre içinde pimaş borularda hasar tespit edilmektedir. Ev ya da iş yerlerinde her an kaçak su problemiyle karşılaşmak mümkündür. Unutmayınız ki, evlerinizde görülen tesisat arızaları evinize zarar verdiği gibi ciddi ölçüde su faturasının yükselmesine neden olabilir. Su kaçağı tespitinde uzman ve deneyimli olan firmamız, kameralı sistemler ile boruyu görüntüleyerek kırık, çatlak veya conta sıyrıklığı gibi sorunları kolaylıkla tespit eder.

kameralı su kaçağı bulma
gider açma fiyatları

Tesisat arızalarının konut sakinleri için en zor ve maliyetli olanı pis su borularıdır, eğer tıkanma varsa ve pis suyu dışarı veriyorsa sizlere oldukça zor anlar yaşatabilir. Atık su giderinin geçtiği banyo, tuvalet ve mutfaklar ev veya iş yeri içinde en fazla kullanılan alanlar olmaktadır. Özellikle insanlara açık bir işletmenin tuvalet giderinde meydana gelen su kaçağı, tavanlarda veya duvarlarda hiç hoş olmayan bir görünüm oluşturacağı gibi etrafa kötü koku yayacak ve bu durum işletmenin müşterilerine rahatsızlık verecektir. Kimse kötü kokan bir mekanda bulunmak istemez. Pis su tesisatlarında meydana gelen bu sorun acil bir şekilde müdahale edilmediğinde müşteri kaybına ve maddi zarara sebep olacaktır.

Her çeşit yapılarda görülebilen su tesisatı arızalarında öncelikle bilinçli davranmalı ve panik yapmadan doğru tesisat firması seçimi için araştırma yapılmalıdır. Her alanda sayısız firma olduğu gibi sıhhi tesisat sektöründe de çeşitli firmalar bulunur ancak bu firmalar arasından kurumsal ve güvenilir olanını tercih etmelisiniz.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X