Tesisata Zarar Vermeden Pimaş Açma

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Pimaş, gider hattı borularının bir diğer tanımlamasıdır. Pimaş borularının tıkanıklığı oldukça yaygın problemlerden birisidir. Tıkanıklığın nedeni ise özellikle çok fazla kişinin yaşadığı alanlarda tuvaletin gider borusuna atılmaması gereken cisimlerin atılması sonucudur.

Pimaş tıkanıklığı giderme çalışmaları pek çok farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Burada öncelikle tıkanıklığın bulunduğu noktanın doğru bir şekilde tespiti gerekir.

Sıradan Tesisatçılar Çağırarak Pimaşlarınızı Kırdırmayın!

pimaş boruyu ne tıkar
tıkalı gider borusu açma yöntemleri

Kırarak pimaş tıkanıklığının açılması artık yeni ekipmanları kullanan bir firmalar tarafından asla önerilmeyen bir yöntemdir. Çünkü bu yöntem nedeniyle müşteri parasal zarara uğrar ve beraberinde daha fazla zaman kaybına neden olur. Kırarak açılmaya çalışan borular aynı zamanda pimaş hattın zarar görmesine, taşkınlara ve sızıntılara sebebiyet verir.

Kırmadan Pimaş Borusu Tıkanıklığı Açma

Tufan Tesisat her daim müşterinin beklentilerini karşılayacak bir hizmeti sunar. Bu durumda kırmadan pimaş borusunun açılması hizmetini gerekli kılar. Sadece boru hattı içerisine sokulacak tıkanıklık açma makinası sayesinde, kolay bir şekilde biriken yabancı cisimlerin akıntıya kapılması sağlanır. Pimaş gider borusu tıkanıklığı açma işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilerek işlem tamamlanır.

Pimaş gider borusu tıkanıklığı açıldığında uygulanması gereken bir diğer önemli işlem temizliktir. Gider borusunun temizlenmesi, olası birikintilerin de önüne geçecek ve uzun süre daha bu sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Fakat bazı amatör ve bilgisiz firmalar temizlemek için yetersiz ekipmanları kullanır ve bu da doğru bir şekilde temizlenmemiş olan gider hattın yakın bir zamanda tekrar tıkanmasına sebebiyet verir. Bu da pimaş borusu temizliğinin nedenli önemli olduğunu gösterir niteliktedir.

Pimaş Tıkanıklığı Sebepleri

Pimaş tıkanıklığının sebebi tuvalet giderine atılan cisimlerdir. Burada normalde bir tuvalet giderine atılmaması gereken cisimlerin atılması sonucunda, belli bir süre sonra boru hattının belli bir kısmında tıkanıklık meydana gelir. Bu tıkanıklık beraberinde birikimi ve zamanla koku yaygınlaşması meydana gelebileceği gibi aynı zamanda tıkanıklık onarılmadığı takdirde daha da yoğunlaşarak çeşitli sorunlara sebebiyet verecektir.

tıkalı pimaşta su birikmesi
tıkalı pimaş içi görüntüleme kamerası

Pimaş tıkanıklığı, zamanında açılması gereken bir işlemi ifade eder. Bu yapılamadığı takdirde, tıkanıklık o gider hattına bağlı olan tuvaletlerde geri tepme sorununa sebebiyet verebilir ki bu durumda, pimaş hattının geri tepmesi ile o hatta bağlı olan herhangi bir dairenin tuvaletinde geri tepme sonucu pislik suları basabilir. Çoğu zaman en kötü ihtimalin bu olduğunu düşünüyorsak da, aslında daha da kötüsü bu kötü ve pislik durumun salgın hastalığa da neden olabileceğidir. Bu nedenle pimaş tıkanıklığına sebebiyet vermemek gerekir eğer tıkanıklık sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız Tufan Tesisat ile iletişime geçin çünkü Tufan Tesisat profesyonel bir hizmet anlayışı ile pimaş tıkanıklığı giderme hizmetini sunmaktadır.

Profesyonel Pimaş Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Profesyonel pimaş tıkanıklığı açma hizmeti, kırmadan tıkanıklık açma işlemlerini ifade eder. Bu doğrultuda müşteriye en az zararla, en temiz bir şekilde pimaş tıkanıklığı açma hizmeti sunularak, hem maddi olarak hem de zaman olarak büyük bir tasarruf sağlanmış olur.

tıkanıklık açma makinesi nasıl kullanılır
kameralı pimaş açan firmalar

Tufan Tesisat pimaş tıkanıklığı açma işlemine başlamadan önce, tıkanıklığın gerçekleşmiş olduğu noktayı bulur. Bu sayede uygulanacak açma işlemi de kolay bir şekilde belirlenerek, kısa bir süre içerisinde, temiz ve etkili bir şekilde pimaş gideri açılmış olacaktır.

İşinin ehli olmayan, amatör pimaş gideri açma ustalarına güvenmeyin çünkü bu iş bilgi ve tecrübe gerektirdiği gibi aynı zamanda kurumsal bir firma anlayışını da gerektirmektedir. Hizmet süreci müşteri memnuniyetini karşılamalıdır ve olası problemler yaşanmamalıdır.

Kısa Sürede Pimaş Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Teknolojik yeni ekipmanların kullanmasının hem müşteri hem de tekniker açısından büyük bir faydası vardır. Hepsinden önemlisi ise müşteri memnuniyeti garantilidir. Çünkü sahip olunan ekipmanlar kısa bir süre içerisinde, en iyi bir şekilde tıkanıklığın açılmasını sağlar aynı zamanda fazla tutar müşteriye yansıtılmaz. Çünkü bu ekipmanlar ile gerçekleştirilen tıkanıklık açma hizmeti oldukça düşük bir maliyet ile sonlanır.

Bilgi ve tecrübenin ön plana çıktığı bir hizmet anlayışı ile pimaş tıkanıklığı açma hizmetini sunan Tufan Tesisat ile hemen iletişime geçtiğinizde, belirleyeceğiniz yer ve saatte ekip orada olacak ve derhal çalışmalara başlayacaktır. Amatör girişimciler ise aksaklığın daha da büyümesine sebebiyet verir,  bununla birlikte kısa sürede halledilebilecek bu problemin günlerce sürmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle işini bilen, profesyonel bir ekibe ihtiyaç duyarsınız ve Tufan Tesisat ile kolay bir şekilde iletişime geçerek, gider borusu tıkanıklığı açma hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tufan Tesisat şimdiye kadar gerçekleştirdiği gider açma hizmetlerini sorunsuz bir şekilde, müşteri memnuniyeti garantisiyle gerçekleştirmiştir. Siz de bu hizmetten faydalanmak için sadece iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Acil ve her zaman arayabileceğiniz iletişim numaraları ile Tufan Tesisat sadece bir telefon uzaklığında.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X