Petek Temizliği Fiyatları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Petek temizliği fiyatları müşterilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Şunu söylemek gerekir ki petek temizliği fiyatları oldukça makuldur. Çünkü temizliği aksatılmış olan bir peteğin ısıtma işlevini yerine getirmesi zor olacaktır. Bu da faturaya yansıyacaktır çünkü doğru düzgün ısıtma işlemini yerine getiremeyen bir petekten daha fazla verimi elde etmek için ısı seviyesini olabildiğince arttırırsınız, fakat burada ısının boşa gittiğini anlayamazsınız. Petekler ısı dolaşımını sağlayamıyor, dolayısıyla fazladan enerji, fazladan masraf olarak faturaya yansır.

makineyle petek temizliği nasıl yapılır
makineyle petek tesisat temizleme

Petek temizliği fiyatları uygulanacak olan temizlik çalışmasına göre değişiklik göstermekte olup, pek çok kritere bağlıdır. Normalde petek temizliği hizmeti 150 TL’den başlar, petek sayısı, binadaki ısıtma sistemleri çeşitliliği ve bu ısıtma sistemlerinde uygulanacak temizlik çalışmalarının içeriğine bağlı olarak fiyatlar değişim gösterir.

Petek temizliği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak yada kesin bir fiyat öğrenmek istiyorsanız, firmamızla iletişime geçip, petek sistemleriniz hakkında bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Petek temizliği ne kadar sürer sorusunun cevabı düzenli aralıklar ile peteklerinize bakım yaptırdığınız ile doğru orantılıdır. Petek sistemi yeni olabilir ancak hiç bir şekilde bakımı yapılmadıysa tortular birikmeye başlar, ve böyle bir petek sisteminin yeni olduğu da göz önünde bulundurulduğunda ortalama olarak temizlenme süresinin 2 saat olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun süredir kullanılan fakat hiç bir şekilde bakımı ve temizliği yapılmamış bir petek sisteminin temizlenmesi mümkündür fakat burada ihtiyaç duyulan süre de artış göstermektedir. Ek olarak daha eski petek sistemlerinin tekrar sterilize edilip uzun süreli tortu bırakmayacak bir şekilde temizlenmesinde kaliteli temizlik ürünleri kullanılır.

Sonuç olarak daha önce hiç bir bakım ve temizliği yapılmamış olan bir petek sistemini göz önünde bulundurursak, uygulanacak olan işlemler ile ortalama 5 saat olabileceğini söylemek doğru olacaktır. Bu süre kesin olmamakla beraber değişim gösterebilir. Tufan Tesisat size hem fiyat hemde hizmet kalitesi olarak en iyi oranı sunmakta ve sizi sürekli memnun etmektedir.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

petekler temizlenmezse ne olur
petek içinden çıkan kirli su

Petek temizliğinin sayısız pek çok faydası bulunur. Özellikle ısıtma sorunlarının halledildiği bir binanın, soğuk günlerde daha huzurlu olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanında doğru ve başarılı bir şekilde yapılacak petek temizliğinin uzun vadede müşteriye pek çok olumlu getirisi olacaktır. Bu sorunların bir kısmını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Doğalgaz faturam fazla geldi

Petekleriniz artık temizlenmediği için fazla ısı veremediğinden dolayı, hem ısı dolaşımı zayıflar hem de daha fazla ısı elde etmek için seviyeyi arttırırsınız. Bunun bir sonucu olarak daha çok enerji ve aynı zamanda bu enerjinin faturadaki bir karşılığı olarak fazla kabarık bir doğal gaz faturası ile karşı karşıya kalırsınız.

Başarılı bir şekilde gerçekleştirilecek olan bir petek temizleme işlemi sayesinde uzun süre boyunca doğalgaz faturanızdan şikayet etmezsiniz çünkü artık tamamen temizlenmiş kalorifer hatları ile istediğiniz seviyede ısı kontrolü ve petek içi sorunsuz bir sıvı akışı sağlanmış olur.

Petekler neden ısıtmıyor?

Peteklerin tortudan dolayı artık ısınmama durumu meydana gelmeye başladığında, kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan birisi de petekler neden ısınmıyor sorusudur.

Petek temizliği ile artık petekler sorunsuz bir şekilde bizi ısıtacaktır çünkü ısının yayılmasını engelleyen tortular tamamen temizleneceğinden dolayı, sıvı akışı petek içerisinde başarılı bir şekilde sağlanacak ve bu durum peteklerin ısınmasını sağlayacaktır.

Kalorifer Petek Temizliği Fiyatları Hizmet Kalitesi Orantısı

petek temizliği firması
makineli ilaçlı petek temizliği nasıl yapılır

Kalorifer petek temizliği hizmeti için fiyatları araştıran bir müşterinin dikkat etmesi ve üzerinde durması gereken bazı temel unsurlar vardır. Bu sayede doğru hizmeti, kaliteli bir şekilde ve orantılı fiyatla sunan bir firmayı tercih etmek daha kolay olacaktır.

Tufan Tesisat her daim sunduğu hizmet içeriğine doğru orantılı olarak bir fiyatlandırma yapar. Piyasada bazı firmalar yüksek ücretler ile daha kaliteli hizmet sunmak vaadiyle, sizlerden normalden çok daha fazlasını talep edebilirler. Tam tersi bir durum da geçerlidir. Örneğin firma size piyasa fiyatının çok altında uygun fiyat petek temizliği yapmayı vaat ediyorsa, bir kez düşünmelisiniz. Bu firma belki daha kalitesiz temizlik ürünlerini kullanıyor ve de temizlik tam olarak sağlanamayacağı için hem peteklerinizden tam ısı performansı alamayacak hem de aynı sorun ile kısa sürede tekrar karşıya karşıya kalacaksınız. Sonuç olarak ise daha uygun fiyatlı bir petek temizliği işlemi için tercih ettiğiniz firma sizi tekrar petek temizliği hizmetine muhtaç bırakarak, parasal anlamda zarara uğramanıza neden olacaktır.

Müşterilerin özellikle fiyat konusunda bir araştırma yaparken, hizmet kalitesi ile doğru orantılı ve piyasadaki ideal oranları gözetmeleri tavsiye edilir. Tufan Tesisat yıllardır bu anlayış ile petek temizliği fiyatları sunmaktadır.

Petek temizleme fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyaç duyduğunuz temizliğin ne kadar fiyat gerektirdiğiyle ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, hemen şimdi kolay bir şekilde Tufan Tesisat ile iletişime geçebilir, fiyatlandırma ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda kalorifer petek temizleme hizmetinden faydalanmak istediğinizde de iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Tufan Tesisat sadece bir telefon uzağınızda, hizmet için hazır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X