Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Su kaçağı temiz su tesisatları içinde ve artık su tesisatları içinde meydan gelebilir. Meydana gelen su kaçakları son teknoloji cihazlar sayesinde hemen bulunmakta ve size büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Sıradan tesisatçılar aracılığıyla yapılan arıza tespit çalışmaları sırasında duvarlar delinebilir ve size maddi açıdan zararlar görebilirsiniz. Cihaz kullanmadan basit yöntemler ile arıza tespit etmeye çalışan sıradan ustalarla çalışırsanız, evinizin inşaat alanına dönmesine sebep olabilirsiniz.

makineli robotla kırmadan tıkanıklık açma
robot makine ile banyo pimaş tıkanıklığı açma
robot makine ile banyo pimaş tıkanıklığı açma

Cihaz kullanmadan rastgele kırma yöntemleriyle yapılan arıza tespit çalışmaları, sizlere boya masrafı beton, tuğla gibi bir çok sorun çıkaracaktır.

Evinizi sıradan tesisatçılara emanet ederek inşaat alanına dönüştürmeyin, cihaz kullanarak tespit çalışmalarını gerçekleştiren firmamızla irtibata geçin.

Su kaçağının bulunduğu yapılar çoğunlukla eski binalardır ve yılların etkisiyle uzun yıllar değiştirilmeyen borular yüzünden kaçaklar oluşmaktadır. Yeni olan binalarda ise yanlış boru döşeme nedeniyle su kaçakları yaşanmaktadır. Su kaçakları borulardan sızan suların, duvarlara bıraktığı nemlenme nedeniyle anlaşılır. Bunlar duvarlarda yosunlaşma ve ıslaklık gibi görüntüler oluşturur.

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Firmamızın kullandıkları cihazlardan bahsedecek olursak, akustik dinleme cihazı, açık alanlar için su tespiti yapıldığı zaman kullanılacak olan detektörlü tespit cihazı gibi cihazlar en fazla kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Su kaçağı olduğu yüksek gelen faturalardan anlaşılabilir. Yüksek gelen faturalar artık çok can sıkıcı olmaya başlamıştır çünkü görünürde bir su kaçağı olmamasına rağmen ıslaklık görü

istanbul su kaçağı tespiti
kamerayla gider borusu görüntüleme
kameralı su kaçağı bulma

Daire içerisinde gizli bir su kaçağı var mı diye mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Bazı su kaçakları kendilerini göstermedikleri için size büyük sıkıntılar çıkarabilir. Bu durumun anlaşılabilmesi için öncelikle su sayacının kontrolünün yapılması gerekir. Daha sonrasında ise suyun ne kadar kullanıldığı tespit edilir.

Kullanılan su miktarında çok fazla bir artış var ise, su kaçağı gizli bir halde oluşmuş olabilir. Bunun dışında su kaçağının su sayacından anlaşılma durumundan bir tanesi evin veya iş yerinde bulunan tüm çeşmelerin kapatılması üzerine hala su sayacı dönüş yapıyorsa o zaman evde su kaçağı var demektir. Su kaçağı kontrolü için belediyeden inceleme yapmalarını isteyebilir ve su kaçağı tespiti yapılması için uzman ekiplerin çalışma başlatmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen arıza tespiti çalışması sayesinde küçük çatlaklar ve delikler kolaylıkla bulunmaktadır.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X