Havuz Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (içerik puanlanmamış)

havuz-su-kacagi-tespitiHavuz Su Kaçağı Tespiti Daha önceki yıllarda genellikle villa tarzındaki yapılarda havuzlara rastlarken günümüzde yeni inşa edilen binaların bahçelerinde havuz bulunmaktadır. Ancak hayranlıkla baktığınız havuzların elbette sorunları da bulunuyor. Havuzları olan binaların ortak problemi havuz su eksiltme sorunudur. Bu problem ilk başlarda ufak bir sorun gibi gözüküp göze hiç görünmese de maalesef onarımı ihmal edildiği zaman oldukça büyük problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemlerin hangi mevsimde olduğu ile havuzun açık ya da kapalı olması sorunun tespiti açısından oldukça önemlidir. Havuzun neden su eksilttiğini öğrenmek için öncelikle düzenli olarak havuzun kontrol edilmesi ile anlaşılmaktadır. Kontrolleri uzman kişilerin yapması tespitin doğru olması için son derece önemlidir.

Havuzun Su Neden Eksilir?

Kapalı havuzların ısıtma sistemi varsa günde 1,5 mm ile 3 mm arasında su kaybı yaşaması normaldir. Nedeni ise ısınma ile verilen etkiden dolayı suda buharlaşma meydana gelebilir. Açık olan havuzlar kış aylarında kullanılmadığı için her hangi bir eksilmeye rastlanılmaz. Fakat yaz aylarında açılan havuzlar güneş ısısının vermiş olduğu etki ile suda belli oranda su kaybının yaşanması normaldir. Fakat bu su kaybı 0,5 cm üzerine çıktığında havuz içerisinde su kaçağı olduğuna dair şüphe uyandırılması gerekmektedir. 0,5 cm olan suyun kaybı kışın kullanılmadığı için havuzun yaz aylarında birden güneş ısısı ile bütünleşmesinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda kontrol altına alınması acildir. Havuzların kullanımın güzel olması ile sorununun büyük olması aynı ölçüdedir. 1 cm üzerindeki eksilmeler havuzunuzdaki problemin sebebi su kaçağıdır. Buharlaşma miktarı güneş, nem oranına göre değişmektedir.

Havuzda Su Kaçağı Olmasının Nedenleri Nelerdir?

Havuzların içerisinde meydana gelen su kaçaklarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunların en başında gelen sorun su yalıtımının eksik olmasıdır. Havuzun düzgün yapılmayan su yalıtımı nedeniyle seramik seramikle kaplanmış olan zemindeki derz aralarından sular sızma yapar. Bunun sonucunda ise havuz su eksiltmesi ciddi boyutlarda yaşanmaktadır. Bu sorunun dışında rastladığımız problem tesisat borularından gelen arızalanmalardır. Bu sorunları ancak profesyonel bir ekip aracılığı ile tespit edilmesi gerekmektedir. Tufan tesisat olarak sizlere havuz ile ilgili yaşadığınız her problemde uzman ekiplerimiz ile birlikte destek sağlamaktayız. Havuz içerisinde meydana gelen kaçakları tespit ederek tadilat işlemlerine ancak o zaman karar vermekteyiz.

Havuzlarda Meydana Gelen Su Kaçağının Tespiti

Havuzunuzun içerisindeki beton tek başına su sızmasına engel olamaz. Şap atılan havuz betonlarının üzerine hem içeriden hem de dışarıdan su yalıtımı yaparak havuzun suya karşı kendisini kilitlemesi gerekmektedir. Buna benzer yaşadığınız sorunlarda yılları aşkınlık hizmetimiz ile birlikte sizlere kusursuz bir hizmet vermekteyiz. Havuz su kaçağı tespiti uzman personellerimiz ile birlikte yapılmaktadır. Havuzun içerisindeki yalıtım sorunu veya diğer sorunları kolay bir şekilde tespit edilerek tadilat aşamalarına geçilmektedir. Firmalar genellikle suyun buharlaşmadan mı arızadan mı kaynaklandığını anlayamayabiliyorlar. Günlük 0,5 cm olan su kayıpları buharlaşmadan kaynaklanmaktadır. 1 cm kayıplar hem buharlaşma hem de su kaçağından olabilmektedir.

Tufan Tesisat İle Havuzlarınızı Güvene Alın

Firma olarak diğer firmalardan daha farklı adımlar ile tespitler yapmaktayız. Öncelikle havuzun su eksiltme nedenlerini araştırıyoruz. Uzman personellerimiz havuzun gereken problemini kontrol ettikten sonra durum tespiti yapmaktadır. Yalıtım problemi olan havuzlarınızın gerekli ihtiyacı olan yalıtımını sağlıyoruz. Sorunun kaynağını bulduktan sonra çözümüne gittiğimiz için oldukça kolay adımlar ile çözebiliyoruz. Normal şartlarda yapılan yanlış tespitler sizleri oldukça yüksek maliyetlere mal edebilmektedir. Biz size ekstra maliyetler çıkartmadan ufak fiyatlar ile çözüyoruz. Havuz problemleri basite alınmayacak kadar ciddi problemlerdir. Özellikle kış ayından yeni çıkıp yaz ayında havuza girmenin hayalini yaşıyorsanız kesinlikle önce kontrol ettirerek havuzunuzun genel bir bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Sadece havuza gereken kimyasal maddeleri döküp suyunun temizlenmesini sağlamak bir havuz bakımını yapmak anlamına gelmez. Birçok kişi bunun ciddiyetini bilmediği için oldukça ciddi problemler yaşanabilmektedir.

Havuzdaki Su Kaçağı Nasıl Engellenir?

Havuzunuzda zaman ilerledikçe belli hasarlar meydana gelebilmektedir. Bunların hepsinin önceden tespit edilmesi sizlere ileriki zamanlarda açılacak maddiyatın daha altında ücretler ödeyerek halledebilmenizi sağlamaktadır. Havuz problemleriniz ilk başta kontrol altına alındığında sizlere daha kolay bir şekilde çözüm imkânı sunar. Tufan Tesisat olarak su kaçağı tespiti nasıl yapılır biliyor ve layıkıyla yapıyoruz. Her türlü tesisat sorununu hallettiğimiz gibi son teknoloji cihazları ile uzmanlaşmış kadromuz sayesinde sorunun nereden kaynaklandığını ve ihtiyacı olan tadilatı tespit edebiliyoruz. Havuz problemlerinde genellikle kişiler başka sorunlar arayarak farklı tadilatların üzerlerine yoğunlaşabiliyorlar. Bu nedenle sorunun ihtiyacı ola tadilat dışında birçok tadilatı deneyerek boş yere masraflar harcayabiliyorsunuz. Bunların önüne geçmek için firmamıza ulaşarak daha kolay adımlarla sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Firmamızın Diğer Firmalardan Farklı Yanları

Tufan tesisat olarak diğer firmalardan farkımız bünyemizde oldukça kaliteli ve işinde uzmanlaşmış personeller ile çalışıyor olmamızdır. Son teknoloji cihazlarımız ile birlikte nokta atışları ile kontrol altına aldığımız kaçak problemlerini müşterilerinizi en uygun fiyatlarla çözebiliyoruz. Firmamız uzun yıllardır bu sektörde canla başla hizmet vermektedir. Tufan tesisat olarak markamızı ismimizle birleştirerek müşteri memnuniyetine önem vererek tesisat problemlerinizi çözüyoruz. Kullanmış olduğumuz cihazlar gibi kimyasallarda tesisat problemlerinize uygun olarak belirlenmektedir. Yaz aylarında havuz problemi yaşamak istemiyorsanız önceden tedbir almanız gerekiyor. Havuz kontrollerinizi de diğer sorunlarınız gibi uygun fiyatlarla yapmaktayız. Kaliteden ve güvenden ödün vermeden sizlere en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Havuzumu gönül rahatlığı ile kullanmak istiyorum diyorsanız o zaman telefonunuzdan bizimle irtibata geçmelisiniz. Sizlere ancak uzman personellerimiz ve üstün performanslı cihazlarımız destek verebilir. Bizimle iletişime geçin pişman olmayacaksınız.


Her ne kadar ev ve iş ortamlarımızda su kaçak problemleri ortaya çıkmış olsa da aynı zamanda havuzlarda da çoğu zaman su sızıntıları gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Fakat genel itibariyle pek çok insanlar da bu sorunların havuzda ki suyun buharlaşmasından mı yoksa su kaçak sorunu olduğundan mı yaşandığına dair pek bir kanıt ortaya koyamamıştır. Bu konuda gerekeni en iyi şekilde yapmaya hazır olan firmamız en ekonomik fiyatlı yollar ile sorunlarınızı kökten çözmeye geliyor.

Tesisat konusunda uzman bir kadroya sahip olduğumuz firmamız da modern ve üstün performansa sahip olan cihazlardan da bir an önce yardım alınmaya çalışılmaktadır. Havuz su kaçağı konusunda artık gerekli tüm hizmeti de bir an önce vermeye çalışmaktayız. Havuzlarda ki su kayıpları oldukça fazla olduğundan dolayı doğal olarak sorunda gün geçtikçe daha da fazla büyümeye neden olacaktır. Suyun kaçak sorunları nedeniyle havuzda azalması söz konusu olacak ve bu durumda ister istemez mikrop üretimlerinin hızlanmasına neden olacaktır.

İşte böyle bir sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmadan sağlığınızı garanti altına alabilmeniz adına ise en iyi çözüm yollarından birisi de havuz su Kaçağı konusunda uzman ekibimizden yardım almanız olacaktır. Firmamız gereken tüm hizmeti en iyi şekilde yerine getirerek sizlere en iyi şekilde de destek olmaya devam etmektedir.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X