Havuz Su Kaçağı Tespiti

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İçerik Puanı, 100,00)

Geçmiş yıllarda genellikle villa tarzındaki yapılarda havuzlara rastlarken günümüzde yeni yapılan binaların bahçelerinde dahi havuz bulunmaktadır ancak hayranlıkla baktığınız havuzların elbette çeşitli problemleri olmaktadır. Havuzu olan evlerin ortak problemi havuzun su eksiltmesi sorunudur. Havuz su eksiltmeye başladığı ilk zamanlarda ufak bir sorun gibi gözükür ancak onarımı ihmal edildiği zaman oldukça büyük problemler oluşturabilir. Bu problemlerin hangi mevsimde olduğu, havuzun açık ya da kapalı olması, arızanın tespiti açısından oldukça önemlidir.

Havuzun neden su eksilttiğini öğrenmek için öncelikle düzenli olarak havuzun kontrol edilmesi gerekir. Kontrolleri uzman kişilerin yapması tespitin doğru olması için son derece önemlidir.

havuz su sızıntısı nasıl bulunur
havuzlarda su azalması

Havuzun Suyu Neden Eksilir?

Kapalı havuzların ısıtma sistemi varsa günde 1,5 mm ile 3 mm arasında su kaybı yaşanması normaldir. Su eksilmesinin sebebi, ısınma ile verilen etkiden dolayı suda buharlaşma meydana getirmektedir. Açık olan havuzlar kış aylarında kullanılmadığı için her hangi bir eksilme olmaz fakat yaz aylarında açılan havuzlar güneş ısısının vermiş olduğu etki ile suda belli oranda su kaybının yaşanmasına neden olmaktadır. Su kaybı 0,5 cm üzerine çıktığında havuz içerisinde su sızıntısı olduğuna dair şüphelenmek doğru olmaktadır. 0,5 cm su kaybı, kışın kullanılmadığı için havuzun yaz aylarında birden güneş ısısı ile bütünleşmesinden kaynaklanır. Buharlaşma miktarı güneş, nem oranına göre değişiklik göstermektedir.

Havuzların içerisinde meydana gelen su kaçaklarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Bunların en başında gelen sorun su yalıtımının eksik olmasıdır. Havuzun düzgün yapılmayan su yalıtımı nedeniyle seramikle kaplanmış olan zemindeki derz aralarından sular sızma yapabilir. Havuz sızıntılarının bir diğer sebebi ise, tesisat borularındaki arızalardır. Bu sorunlar ancak profesyonel bir ekip aracılığı ile tespit edilmektedir. Tufan tesisat olarak sizlere havuzla ilgili yaşadığınız her problemde uzman ekiplerimiz ile birlikte destek sağlamaktayız. Havuz içerisinde meydana gelen kaçakları tespit ederek tadilat işlemlerine ancak o zaman karar vermekteyiz.

Havuzlarda Meydana Gelen Su Kaçağının Tespiti

Havuzunuzun içerisindeki beton tek başına su sızmasına engel olamaz. Şap atılan havuz betonlarının üzerine hem içeriden hemde dışarıdan su yalıtımı yaparak havuzun suya karşı kendisini kilitlemesi gerekmektedir. Buna benzer yaşadığınız sorunlarda yıllardır vermiş olduğumuz hizmetimiz ile birlikte sizlere kusursuz hizmet vermekteyiz. Havuz su kaçağı tespiti uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Havuzun içerisindeki yalıtım sorunu veya diğer sorunları kolay bir şekilde tespit edilerek tadilat aşamalarına geçilmektedir.

havuz su kaçağı bulma
havuz izolasyon kaçak tespiti

Tufan Tesisat İle Havuzlarınızı Güvene Alın

Firma olarak diğer firmalardan daha farklı yöntemler kullanarak tespit yapmaktayız. Öncelikle havuzun su eksiltme nedenlerini araştırıyoruz. Uzman personellerimiz havuzun problemini kontrol ettikten sonra arıza tespiti yapmaktadır. Yalıtım problemi olan havuzların gerekli ihtiyacı olan yalıtımı sağlıyoruz. Arızayı bulduktan sonra profesyonel adımlar ile sorunu çözüyoruz. Normal şartlarda yapılan yanlış tespitler sizleri oldukça yüksek maliyetlere sürükleyebilir. Sizlere ekstra maliyetler çıkartmadan minimum fiyatlar sorunlarınızı çözüyoruz. Havuz problemleri basite alınmayacak kadar ciddi problemlerdir. Özellikle kış ayından yeni çıkıp, yaz ayında havuza girmenin hayalini yaşıyorsanız kesinlikle kontrol ettirerek havuzun genel bir bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Sadece havuza gereken kimyasal maddeleri döküp suyunun temizlenmesini sağlamak bir havuz bakımını yapmak anlamına gelmez. Birçok kişi bunun ciddiyetini bilmediği için oldukça ciddi problemler yaşanabilmektedir.

Havuzdaki Su Kaçağı Nasıl Engellenir?

Havuzunuzda zaman ilerledikçe belli hasarlar meydana gelebilmektedir. Bunların hepsinin önceden tespit edilmesi sizlere ileriki zamanlarda açılacak maddiyatın daha altında ücretler ödeyerek halledebilmenizi sağlamaktadır. Havuz problemleriniz ilk başta kontrol altına alındığında sizlere daha kolay bir şekilde çözüm imkânı sunar. Tufan Tesisat olarak su kaçağı tespiti nasıl yapılır biliyor ve layıkıyla yapıyoruz. Her türlü tesisat sorununu hallettiğimiz gibi son teknoloji cihazlarımız ile uzmanlaşmış kadromuz sayesinde sorunun nereden kaynaklandığını ve ihtiyacı olan tadilatı tespit edebiliyoruz. Havuz problemlerinde genellikle kişiler başka sorunlar arayarak farklı tadilatların üzerine yoğunlaşıyorlar. Bu nedenle ihtiyacımız olan tadilat dışında birçok tadilatı deneyerek boş yere masraflar harcarsınız. Bunların önüne geçmek için firmamıza ulaşarak daha kolay adımlarla sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Firmamızın Diğer Firmalardan Farkı

Tufan Tesisat olarak diğer firmalardan farkımız bünyemizde oldukça kaliteli ve işinde uzmanlaşmış personeller ile çalışıyor olmamızdır. Son teknoloji cihazlarımız ile birlikte nokta atışları ile kontrol altına aldığımız kaçak problemlerini müşterilerimize en uygun fiyatlarla çözebiliyoruz. Firmamız uzun yıllardır bu sektörde canla başla hizmet vermektedir. Tufan tesisat olarak markamızı ismimizle birleştirerek müşteri memnuniyetine önem vererek tesisat problemlerinizi çözüyoruz. Kullanmış olduğumuz cihazlar gibi kimyasallarda tesisat problemlerinize uygun olarak belirlenmektedir.

havuz su kaçağını cihazla tespit etme
havuz su sızıntısı tespit etme

Yaz aylarında havuz problemi yaşamak istemiyorsanız önceden tedbir almanız gerekiyor. Havuz kontrollerinizi diğer sorunlarınız gibi uygun fiyatlarla yapmaktayız. Kaliteden ve güvenden ödün vermeden sizlere en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Her ne kadar ev ve iş ortamlarımızda su kaçak problemleri ortaya çıkmış olsa da aynı zamanda havuzlarda çoğu zaman su sızıntıları gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Fakat genel itibariyle pek çok insanlar bu sorunların havuzdaki suyun buharlaşmasından mı yoksa su kaçak sorunu olduğundan mı yaşandığına dair pek bir kanıt ortaya koyamamıştır. Bu konuda gerekeni en iyi şekilde yapmaya hazır olan firmamız en ekonomik fiyatlı yollar ile sorunlarınızı kökten çözmeye geliyor.

Tesisat konusunda uzman bir kadroya sahip olduğumuz firmamızda modern ve üstün performansa sahip olan cihazlardan bir an önce yardım alınmaya çalışılmaktadır. Havuz su kaçağı konusunda artık gerekli tüm hizmeti bir an önce vermeye çalışmaktayız. Havuzlardaki su kayıpları oldukça fazla olduğundan dolayı doğal olarak sorunda gün geçtikçe daha da fazla büyümeye neden olacaktır. Su kaçak sorunları nedeniyle havuzda azalması söz konusu olacak ve bu durumda ister istemez mikrop üretimlerinin hızlanmasına neden olacaktır. Firmamız gereken tüm hizmeti en iyi şekilde yerine getirerek sizlere en iyi şekilde destek olmaya devam etmektedir.

Benzer Yazılar


Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2017 Tufan Tesisat - Tüm haklarımız saklıdır.
X